100 dni rządu Beaty Szydło

  • "Absolutny rekord" po PIT-ach. Ministerstwo podało dane
  • Kiedy obniżka stawek VAT? Ekonomiści komentują plan ministerstwa
  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"

Dziś mija starannie sto dni od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. pięć stów złotych na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie ilości wolnej od podatku lub darmowe leki dla seniorów. To tylko niektóre spośród obietnic wyborczych, które składała premier. Sprawdzamy jak prezentuje się ich realizacja.

1. 500 złotych na maluch - TAK

Program Rodzina 500 plus wówczas sztandarowa obietnica Prawa jak i również Sprawiedliwości. W kampanii wyborczej z ust Beaty Szydło padało wielokrotnie zapewnienie, iż ma to być dofinansowanie rodzin w postaci 500 zł na każde maluch.

Te obietnicę udało się zrealizować, program ma ruszyć w kwietniu. Ostatecznie jednak większość rodzin otrzyma 500 zł jedynie dzięki drugie i kolejne maluch. By dostać pieniądze także na pierwsze dziecko, powinno się będzie spełniać kryterium dochodowe - maksymalnie 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wniosek będziemy musieli składać raz w roku, przy miejscu zamieszkania.