Wskazówki, które pomogą przywrócić kredyt po bankructwie

17.02.2021
Category: Konta Bankowego

Zaletą wniosku o ogłoszenie upadłości jest to, że zmywa to twój trudny do opanowania dług i daje ci nowy finansowy start na przyszłość. Wadą jest to, że Twój kredyt jest całkowicie wyczerpany, pozostawiając niski wynik i zasadniczo brak możliwości pożyczania. Te problemy można z czasem rozwiązać, odbudowując swój kredyt i wypracowując lepsze nawyki.

Rozpocznij bankowośćJeśli nie masz jeszcze konta bankowego, otwarcie go powinno być pierwszym zleceniem po ogłoszeniu upadłości. Konta czekowe / oszczędnościowe to świetna opcja, ponieważ pozwala łatwo przelać trochę pieniędzy na oszczędności, gdy tylko nadarzy się taka okazja. Jednym z twoich głównych priorytetów powinno być uzyskanie co najmniej niewielkiej puszki oszczędności w wysokości 500–1000 USD. Pomoże Ci to uniknąć używania kart kredytowych w nagłych wypadkach. Posiadanie konta czekowego jest ważną częścią śledzenia wydatków i poznania, dokąd idą pieniądze.

Monitorowanie kredytuŚledzenie raportu kredytowego ze wszystkich trzech biur to dobry pomysł przez cały czas, ale jest to szczególnie ważne, gdy odbudowujesz kredyt po bankructwie. Musisz wiedzieć, jaki kształt ma teraz Twój kredyt, aby wyznaczyć cele, jak go ulepszyć w przyszłości. Uważnie obserwuj, co wierzyciele zgłaszają trzem agencjom, i od razu poprawiaj wszelkie błędy. Twój wynik pojawi się znacznie szybciej, jeśli informacje w raporcie kredytowym będą dokładne.

Zakładanie kont odnawialnychPierwsze linie kredytowe, które powinieneś otworzyć po ogłoszeniu upadłości, to kilka małych odnawialnych rachunków kredytowych. Nie zakwalifikujesz się od razu do kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego, a te mniejsze konta są dobrą odskocznią do innych rodzajów kredytów. Możesz nie kwalifikować się jeszcze do zwykłej karty kredytowej, ale możesz otrzymać zabezpieczoną kartę kredytową. Jest to karta, na którą odkładasz pieniądze w ramach dostępnego salda, ale nadal będziesz raportować do wszystkich trzech agencji kredytowych każdego miesiąca. Otwarcie konta w sklepie detalicznym (Target, Old Navy) daje drugie konto odnawialne.

Każdego miesiąca wydaj trochę pieniędzy na każdą z tych kart, a następnie spłacaj saldo, gdy tylko pojawi się wyciąg. Nigdy nie używaj swoich kart kredytowych do zaspokajania potrzeb i używaj ich po prostu, gdy masz trochę dodatkowych pieniędzy po zaspokojeniu swoich potrzeb. Płacenie tych rachunków na czas każdego miesiąca spowoduje ponowne przeniesienie kredytu. Zanim się zorientujesz, zakwalifikujesz się do otrzymania niezabezpieczonej karty i będziesz mógł od tego momentu przejść do góry.

Utrzymywanie budżetuTrzymanie się budżetu to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby poprawić swój kredyt po upadłości. Ważne jest, abyś terminowo regulował wszystkie swoje rachunki i unikał narastania sporego zadłużenia, jeśli chcesz wprowadzić zmiany. Biura kredytowe chcą mieć pewność, że możesz płacić wszystkie rachunki na czas, więc unikaj salda na swoich kartach.

Usiądź i wypisz wszystkie swoje miesięczne wydatki, aby zobaczyć, ile pieniędzy potrzebujesz każdego miesiąca. Uwzględnij przeznaczenie niewielkiej kwoty na oszczędności w tej liczbie. Pieniądze, które pozostały po pokryciu wydatków, mogą zostać wykorzystane do odbudowania kredytu. Są to pieniądze, które odkładasz na pokrycie zakupów, których dokonasz na swojej karcie kredytowej, kupując dodatkowe lub niepotrzebne przedmioty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy