Ustawodawcy w USA zdają sobie sprawę, że nie mogą zakazać bitcoinów

17.02.2021

Przewodniczący komisji senator Mike Crapo (R-ID) słucha członka rankingu senatora Sherroda Browna (D-OH) podczas. [+] przesłuchanie przed Senacką Komisją Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich 16 lipca 2019 r. na Kapitolu w Waszyngtonie. (Alex Wong / Getty Images)

Ci, którzy od dawna byli krytykami Bitcoina, zwykle mają jedną kluczową teorię, która mówi, że rządy ostatecznie zakazają Bitcoin, a kryptowaluta przestanie istnieć w jakiejkolwiek znaczącej formie. Aby zobaczyć przykłady tego punktu widzenia, wystarczy spojrzeć na ekonomistę Nouriela Roubiniego i prezesa JPMorgan Chase, Jamiego Dimona.

To powiedziawszy, wprowadzenie takiego zakazu nie jest łatwym zadaniem. W końcu Bitcoin został zbudowany przez cypherpunks jako forma pieniądza cyfrowego, na którą nie miałyby wpływu pragnienia polityków i organów regulacyjnych na całym świecie.

Ostatnio wydaje się, że prawodawcy w Stanach Zjednoczonych zaczynają zdawać sobie sprawę z trudności związanych z potencjalnym zakazem Bitcoina.

Ban Bitcoin uznany za mało prawdopodobny podczas przesłuchań w Kongresie

Poważne ostrzeżenie wydano za ponad 300 000 USD w modelu ceny akcji do przepływu bitcoinówStyle zarządzania Blockchain w 3 instytucjach finansowych o znaczeniu systemowym wykazują różnorodność strategiiTopowa giełda bitcoinów Coinbase szokuje Dolinę Krzemową – reakcja przedstawicieli branżyWe wtorek Senacka Komisja ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich Stanów Zjednoczonych przeprowadziła przesłuchanie w sprawie regulacji dotyczących kryptowalut i technologii blockchain. Podczas przesłuchania przewodniczący Senackiej Komisji Bankowej Mike Crapo (R-ID) podzielił się przekonaniem, że Stanom Zjednoczonym nie uda się wprowadzić zakazu Bitcoina.

„Gdyby Stany Zjednoczone miały zdecydować – a nie mówię, że powinny – gdyby Stany Zjednoczone zdecydowały, że nie chcemy, aby kryptowaluta pojawiła się w Stanach Zjednoczonych i próbowali ją zakazać, jestem pewien, że nie mógł tego dokonać, ponieważ jest to globalna innowacja – powiedział Crapo.

To stwierdzenie przyszło w formie pytania do Jeremy’ego Allaire’a, który jest współzałożycielem i CEO globalnej firmy świadczącej usługi finansowe Circle. W swojej odpowiedzi Allaire wyjaśnił nową rzeczywistość stworzoną przez stworzenie Bitcoina.

„Myślę, że wyzwaniem, przed którym wszyscy stoimy, są niektóre z tych kryptowalut – są one dosłownie tylko częścią oprogramowania open source – powiedział Allaire. „Nie ma nic więcej. Istnieje w Internecie, jest oprogramowaniem open source, każdy może je wdrożyć, działa wszędzie tam, gdzie działa internet, a te mają politykę pieniężną, w której te aktywa są generowane algorytmicznie. . . To jest wyzwanie, przed którym stoi teraz każdy rząd na świecie – te pieniądze, pieniądze cyfrowe, będą przemieszczać się bez zakłóceń na całym świecie z prędkością internetu .

Te uwagi wygłoszone podczas wtorkowego przesłuchania są następstwem komentarzy amerykańskiego kongresmana Patricka McHenry’ego (R-NC) z początku miesiąca, kiedy stwierdził, że „nie ma możliwości zabicia Bitcoina podczas wywiadu dla CNBC.

W maju kongresman Brad Sherman (D-CA) twierdził, że Kongres powinien wprowadzić zakaz dla Bitcoina, ale Sherman nie podzielił się szczegółami, w jaki sposób można skutecznie wprowadzić taki zakaz.

Trudności związane z wprowadzeniem zakazu dla Bitcoinów stoją za teorią jednego z ekonomistów, że najlepszym sposobem na zabicie kryptowaluty byłoby zwiększenie konkurencyjności rządów pod względem polityki pieniężnej i wolności finansowej.

Dyrektor generalny Abra, Bill Barhydt, zwrócił również uwagę, że wprowadzenie zakazu Bitcoin może być prawnie trudne dla rządu USA. To powiedziawszy, rośnie poparcie dla zakazów technologii opartych na szyfrowaniu wśród różnych organów ścigania w Stanach Zjednoczonych, oprócz Białego Domu Trumpa.

Z drugiej strony, bardziej scentralizowane systemy kryptowalut, takie jak projekt Libra na Facebooku, który jest kryptowalutą tylko z nazwy, byłyby znacznie łatwiejsze do kontrolowania przez rządy.

Należy zauważyć, że skrajne ograniczenia wolności technologicznej i finansowej, takie jak nowy rachunek gotówkowy przedostający się przez Parlament Australii, mogą w niezamierzony sposób uświadomić większej liczbie ludzi, dlaczego Bitcoin ma przede wszystkim wartość.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy