Stawki kredytów hipotecznych: lepiej kupuj

17.02.2021
Category: Swój Raport

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domuPierwsza osobaWyjątkowe domyWskazówki i poradyPrezentowany wpisIle kosztuje przeprowadzka?Mary Boone 23 marca 2018 r

  Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

  Narzędzia Zillow
 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnieSprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznychZdobądź inspirację do projektowania domuPołącz się z lokalnym agentemUzyskaj odpowiedzi na wszystkie palące pytania dotyczące tego, jak uzyskać najlepsze oprocentowanie kredytu hipotecznego lub refinansowania.

  Według danych Consumer Financial Protection Bureau (CFPB), federalnej agencji odpowiedzialnej za regulację branży kredytów hipotecznych, prawie połowa konsumentów kredytów hipotecznych nie rozgląda się za kredytem hipotecznym. Badanie CFPB na 5000 osób, które otrzymały kredyt hipoteczny w 2013 roku wykazało, że 47 procent konsumentów brało pod uwagę tylko jednego pożyczkodawcę przed podjęciem decyzji, gdzie złożyć wniosek, 77 procent konsumentów faktycznie złożyło wnioski tylko z jednym pożyczkodawcą, a stawki na 30-letnim stałym -FHA) różniły się o ponad 0,5 proc. Wśród pożyczkodawców.

  Już sama ta różnica w oprocentowaniu jest wystarczającym powodem, aby rozejrzeć się za najlepszą oprocentowaniem kredytów hipotecznych. Oto kilka wskazówek dotyczących typowych pytań zadawanych przez kupujących.

  Jak długo powinienem kupować kredyt hipoteczny?

  Stawki zmieniają się każdego dnia wraz z obrotem listami zastawnymi. Przed kryzysem finansowym w 2008 r. Uznawano, że stopy procentowe rosły lub spadały w górę lub w dół w 2008 r. W ciągu tygodnia o 0,125%. Teraz stawki mogą rosnąć i spadać nawet o 0,25 procent dziennie.

  Aby dokładnie porównać pożyczkodawców, musisz uzyskać wyceny od wszystkich pożyczkodawców tego samego dnia. Jeśli kupujesz dom, musisz otrzymać te wyceny przed każdą złożoną ofertą domu. Będziesz to robić, dopóki sprzedawca nie zaakceptuje Twojej oferty, wtedy musisz wybrać pożyczkodawcę. Jeśli refinansujesz, będziesz porównywać notowania pożyczkodawców każdego dnia, dopóki nie zablokujesz kursu z jednym z nich.

  Skąd mam wiedzieć, czy wycena jest dokładna?

  Istnieje bezpośredni związek między stawkami a kosztami zamknięcia. Im wyższe koszty zamknięcia, tym niższy kurs i odwrotnie.

  W związku z tym CFPB wymaga, aby kwotowania stóp kredytowych obejmowały wszystkie koszty zamknięcia pozycji i roczną stopę procentową (APR), co pokazuje, jaka byłaby stopa, gdyby opłaty zostały uwzględnione w stopie.

  Kiedy otrzymasz wyceny od różnych pożyczkodawców, upewnij się, że porównujesz stawki z opłatami i APR. Jedna stawka może być niższa, ponieważ opłaty (i odpowiadająca im RRSO) są wyższe. Nie będziesz wiedział, który pożyczkodawca jest najbardziej konkurencyjny, dopóki nie zobaczysz wszystkich opłat i RRSO od każdego pożyczkodawcy tego samego dnia.

  Ile wystarczy na zakupy w domu?

  Blokada ceny musi dotyczyć określonej nieruchomości. Nie możesz zablokować stawki dla domu, który kupujesz, dopóki nie masz umowy na jego zakup. Oznacza to, że podczas zakupów w domu będziesz musiał kupować stawki.

  I nie chodzi tylko o stopę procentową – chodzi o zdolność pożyczkodawcy do spłaty na czas. Zostanie zawarta umowa między tobą a sprzedającym, która wymaga od ciebie formalnego zatwierdzenia pożyczki, wyceny i zamknięcia pożyczki w określonych okresach.

  Okresy te to dni, a nie miesiące, więc musisz robić zakupy z wyprzedzeniem i pozwolić jednemu lub dwóm pożyczkodawcom oferującym najlepsze stawki (i opłaty) uzyskać zatwierdzenie gwarancji kredytu lub przynajmniej pozwolić urzędnikowi ds. Pożyczki na wstępne zatwierdzenie Ciebie.

  Zatwierdzenie przez ubezpieczyciela to najlepszy sposób na zaakceptowanie oferty przez sprzedającego, ponieważ jest to faktyczne zobowiązanie do pożyczki. Wstępne zatwierdzenie nie jest zobowiązaniem do udzielenia pożyczki, ale nadal zapewnia pewną wiarygodność sprzedawcom, jeśli znają oni twojego urzędnika ds. Pożyczki lub pożyczkodawcę.

  W obu procesach musisz pozwolić pożyczkodawcy (pożyczkodawcom) sporządzić swój raport kredytowy i dostarczyć wszelką żądaną dokumentację – ale żaden proces nie zobowiązuje Cię do korzystania z tego pożyczkodawcy.

  Ile wystarczą zakupy w oprocentowaniu refinansowania?

  Ludzie często zaczynają kupować refinansowanie, ponieważ rynki kursów uległy poprawie. Inni właściciele domów rozpoczynają ten proces, ponieważ chcą gotówki z domu, aby dokonać ulepszeń lub zmienić kredyt hipoteczny o regulowanej stopie procentowej (ARM) na stałą stopę.

  Niezależnie od powodu refinansowania, będziesz postępować zgodnie z tą samą procedurą – uzyskaj pełną wycenę stawki / opłat od pożyczkodawców tego samego dnia, porównaj i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada z punktu widzenia cen i usług.

  Co się stanie, jeśli stawki spadną po zablokowaniu kredytu hipotecznego?

  Każdy pożyczkodawca ma własną politykę dotyczącą „renegocjacji stawek dla zablokowanych kredytów kupna i refinansowania. Większość polityk pożyczkodawców przy renegocjowaniu zablokowanej stawki spowoduje około połowę spadku rynkowego.

  Na przykład, jeśli zablokowałeś pożyczkę na 3,75%, a oprocentowanie spadło do 3,5%, prawdopodobnie możesz renegocjować oprocentowanie do 3,625%. Podczas zakupów poproś każdego pożyczkodawcę o wyjaśnienie zasad i warunków renegocjacji zablokowanej stawki.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy