Sprzedaż samochodu z zastawem

17.02.2021
Category: Abyś Mógł

Po mieszkaniu samochody są najdroższymi rzeczami, jakie kupi amerykańska rodzina. Przy średniej cenie nowego pojazdu oscylującej wokół 37 000 USD nie jest więc zaskoczeniem, że wiele osób zaciąga pożyczki na pokrycie kosztów. W ramach pożyczki instytucja pożyczkowa zwykle ustanawia zastaw na pojeździe, co oznacza, że ​​faktycznie są jej właścicielami i zachowują tytuł do czasu spłaty długu. Mechanicy oraz firmy holownicze i magazynowe, którym nie zapłacono, mogą również nakładać na pojazdy zastawy.

Posiadanie dokumentów własności pojazdu, który posiadasz, może wydawać się ponure, ale jest to dość powszechne. To również normalne, że ludzie sprzedają samochody i ciężarówki z zastawem, chociaż jest to trochę bardziej skomplikowane, szczególnie w przypadku sprzedawców, którzy chcą zmaksymalizować dochód, znajdując nabywcę prywatnego. Ale nawet to jest wykonalne przy odrobinie cierpliwości i odpowiednich informacji.

Istnieje kilka różnych sposobów sprzedaży samochodu z zastawem. Oto kilka wskazówek, jak maksymalnie uprościć ten proces:

1. Dowiedz się, ile wart jest pojazd

Nie ufaj ocenie przyjaciela, sąsiada lub sprzedawcy używanych samochodów. Sprawdź narzędzia wyceny Kelley Blue Book, aby uzyskać dokładną wycenę swojego pojazdu. Ta liczba będzie dużo oznaczać obok twojego niespłaconego długu.

2. Dowiedz się, ile jesteś winien

Nie zostawiaj tej liczby zgadywaniu. Wiedza dokładnie o tym, ile jesteś winien, pomoże ci ustalić, ile chcesz zarobić na sprzedaży, aby wyjść na przód (jeśli możesz). Jeśli jesteś pod wodą na pożyczce – co oznacza, że ​​jesteś winien więcej niż wart jest pojazd na wolnym rynku – komplikuje to proces sprzedaży, utrudniając sprzedaż przez osoby prywatne.

3. Sprzedaj dealerowi

Zwykle otrzymasz więcej pieniędzy ze sprzedaży prywatnej, ale sprzedaż do dealera może być łatwiejsza, zwłaszcza gdy masz do zbycia zastaw. Dealerzy są przygotowani do radzenia sobie z tego rodzaju biurokratyczną złożonością i mogą kontaktować się bezpośrednio z instytucją pożyczkową (lub mechanikiem lub firmą holowniczą), aby spłacić zastawnika, przenieść tytuł własności do dealera, a gotówkę przelać do kieszeni. Nigdy nie akceptuj wartości niższej niż Blue Book przy sprzedaży lub wymianie przez dealera. Możesz również sprawdzić ofertę natychmiastowej gotówki Kelley Blue Book.4. Uzyskaj wycenę od dealeraJeśli wolisz zaryzykować na pełnym morzu prywatnej sprzedaży, przynajmniej poproś o wycenę od dealera, abyś miał dolną liczbę, gdy masz do czynienia z lookee-loos i lowballami. W ten sposób, jeśli nie znajdziesz kupującego, który byłby skłonny zapłacić składkę na rzecz osoby prywatnej, wiesz, że zawsze możesz sprzedać samochód dealerowi. Znowu chcesz uzyskać jak najwięcej z takiej sprzedaży, aby nie zostać dłużnikiem pieniędzy.

5. Przenieś pożyczkę na kupującego

W niektórych przypadkach zastaw można przenieść bezpośrednio na kupującego. Kupujący będzie musiał kwalifikować się do zawarcia umowy z instytucją pożyczkową, która posiada zastaw, a opłata za przelew może wynosić około 2 procent. Jest to jednak bezpieczny sposób radzenia sobie z zastawem, który chroni wszystkie strony przed oszustwami. Oddanie kupującemu pojazdu bez tytułu własności, podczas gdy sprzedawca nadal dokonuje spłaty kredytu, jest niewskazane. Kupujący nie może otrzymać tytułu, dopóki pożyczka nie zostanie spłacona.

6. Skorzystaj z usługi Escrow

Kupujący może wpłacić pieniądze ze sprzedaży na rachunek powierniczy, który zostanie przekazany sprzedającemu po zwolnieniu zastawu i uzyskaniu tytułu prawnego. Jest to bezpieczny sposób przekazywania środków, który gwarantuje kupującemu nie rozstanie się ze swoimi pieniędzmi do czasu zwolnienia tytułu prawnego przez zastawnika. Należy pamiętać, że niektórzy kupujący mogą nie chcieć korzystać z metody depozytowej, ponieważ była ona używana przez nieuczciwych kupujących do sprzedaży nieistniejących pojazdów. Są też z tym związane opłaty.

7. Refinansowanie u lokalnego pożyczkodawcy

Jeśli planujesz sprzedać swój pojazd lokalnie, ale masz pożyczkę u pożyczkodawcy spoza miasta (obecnie bardzo często), rozważ refinansowanie u lokalnego pożyczkodawcy, abyś mógł pracować z pożyczkodawcą i kupującym twarzą w twarz z fizycznym pożyczkodawcą. Lokalizacja. Nie przejmuj się zbytnio stopą procentową. Pozbędziesz się pojazdu i pożyczki, zanim inna stawka będzie miała znaczenie. Potrzebujesz tylko bliskości, abyś mógł łatwiej je zamknąć.

8. Spotkanie z kupującym i zastawnikiem

Jeśli zastawnikiem jest firma holownicza lub warsztat samochodowy, można zorganizować spotkanie z kupującym w celu podpisania tytułu i zaspokojenia długu zastawnika (nawet jeśli oznacza to przeniesienie długu na kupującego). Niezależnie od przypadku sprzedający będzie musiał uzyskać tytuł do przeniesienia własności lub – jeśli kupujący przejmuje dług – do przeniesienia odpowiedzialności za dług. Jedną z zalet współpracy z dealerem jest to, że dealerzy mogą przejąć dług zastawny, wystawiając podpisany list do sprzedawcy w celu przedstawienia pożyczkodawcy.

9. Bądź szczery z kupującym

Jeśli pojazd, który sprzedajesz, jest zastawiony, upewnij się, że kupujący wie o tym z góry. Możesz stracić sprzedaż, jeśli potencjalny nabywca dowie się, że pojazd jest zastawiony, ale jest bardziej prawdopodobne, że stracisz go, jeśli nie wspomnisz o nim w pierwszej kolejności. Nieuczciwość może wysłać zainteresowanej stronie opakowanie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy