rozmiar kabla

17.02.2021
Category: Należy Pamiętać

ROZMIAR KABLA AKUMULATORA, KTÓRY

NALEŻY ZNAĆ PRZED ZŁOŻENIEM ZAMÓWIENIA.

Dwa rodzaje kabli akumulatorowych ✔Zwykle na rynku są dwa rodzaje kabli akumulatorowych, których ludzie często używają do falowników o dużej mocy.

Kable standardowe:

Kable te mają końcówki oczkowe 3/8 zarówno po stronie akumulatora, jak i po stronie falownika. Stosować w przypadku falowników z zaciskami wejściowymi DC z gwintowanymi słupkami.

Kable PS:

Te kable mają zaciski pierścieniowe po stronie akumulatora i zaciski śrubowe na falowniku Stosować w przypadku falowników z zaciskami wejściowymi DC z otworem rurowym za pomocą śruby ustalającej.

Większość zestawów kabli Pooxtra Inverter to kable standardowe, które są zbudowane z wysokiej jakości kabla spawalniczego i wyposażone w zaciski o dużej wytrzymałości, podwójną ściankę termokurczliwą i ochraniacze na wysokie temperatury.

Możemy wykonać kable o niestandardowej długości do Twojego zastosowania. Jeśli rozmiar naszego kabla w opakowaniu nie jest tym, czego potrzebujesz, zadzwoń pod numer 1-818-658-9690 lub wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] w celu ustalenia ceny i zamówienia.

Rys.1 Kable standardowe z końcówką oczkowąRys.2 Kable PS z końcówką śrubowąWybór prawidłowego rozmiaru przewodu dla obwodu prądu stałego ✔Wybór odpowiedniego rozmiaru przewodu dla akumulatora prądu stałego falownika jest ważny, ponieważ przewód, który jest zbyt mały, może się przegrzać i prawdopodobnie wywołać pożar. American Boat and Yacht Council (ABYC) publikuje wykresy z cennymi szczegółami, aby pomóc doświadczonym konstruktorom łodzi i instalatorom określić, jakiego rozmiaru drutu potrzebują. Chociaż te wykresy są doskonałym źródłem informacji, są nieco onieśmielające. Przekształcamy informacje na tych mapach do bardziej przystępnych rozmiarów dla instalatorów i właścicieli łodzi.

Wysokiej jakości drut morski, zgodnie z normami ABYC, zawsze będzie skręcony, a nie lity i zawsze będzie miał cynowaną miedź. Ponadto w poniższej tabeli doboru przewodów DC przyjęto, że izolacja przewodu wynosi 105 C. Niższa wartość zmniejsza obciążalność prądową drutu.

Wybór odpowiedniego przewodu na podstawie poniższej tabeli:

▲ Znajdź BIEŻĄCE W AMPACH urządzenia w górnej części tabeli. Większość produktów elektrycznych zawiera tabliczkę znamionową, a wartość natężenia prądu można znaleźć w dokumentacji dołączonej do produktu.

▲ Znajdź obwód DŁUGOŚĆ W STOPACH po lewej stronie wykresu. Należy pamiętać, że całkowita długość obwodu to odległość w obie strony od źródła zasilania (zwykle baterii) do produktu iz powrotem.

▲ Wybierz TYP OBWODU. Dopuszczalny spadek napięcia zależy od tego, czy obwód jest krytyczny, czy niekrytyczny.

Obwody krytyczne, z dopuszczalnym 3% spadkiem napięcia, obejmują:

Główne zasilacze panelu

Dmuchawy zęzowe

Elektronika

Światła nawigacyjne

Obwody niekrytyczne, z 10% dopuszczalnym spadkiem napięcia, obejmują:

Oświetlenie ogólne

Wciągarki kotwiczne

Pompki do przynęt

Urządzenia ogólne

Podążaj wzdłuż kolumny, aż znajdziesz DŁUGOŚĆ W STOPACH obwodu.

▲ Przeciąć CURRENT IN AMPS z LENGTH IN FEET, aby określić rozmiar przewodu.

Przykład: Winda kotwiczna o obciążalności 80 A znajduje się 25 'od akumulatora. Długość obwodu wynosi 50 ’, typ obwodu jest „niekrytyczny, a prawidłowy rozmiar przewodu to 4 AWG.Rys.3 Schemat doboru przewodów DC* Chociaż ten proces wykorzystuje informacje z ABYC E-11 do zalecania rozmiaru przewodów i zabezpieczenia obwodu, może nie obejmować wszystkich unikalnych cech, które mogą występować na łodzi. Jeśli masz szczegółowe pytania dotyczące instalacji, skonsultuj się z instalatorem posiadającym certyfikat ABYC.

Jakiego rozmiaru kabla powinienem używać do mojego falownika? ✔Rozmiar kabla zależy od odległości między akumulatorem a falownikiem, podczas podłączania falownika do akumulatora należy zawsze używać zabezpieczenia nadprądowego, takiego jak bezpiecznik lub wyłącznik automatyczny, i używać najgrubszego dostępnego drutu o możliwie najkrótszej długości.

Ogólne zalecenia:

Przekrój kabla o średnicy falownika

1000 W # 4

1500 W # 2

2000 W # 1/0

2500 W #

1/0 3000 W # 3/0UWAGA: Są to ogólne zalecenia dotyczące rozmiaru falowników, które wykorzystują pojedynczy zestaw kabli (jeden dodatni i jeden kabel ujemny) i może nie być poprawny dla wszystkich falowników lub aplikacji. Zalecane rozmiary kabli mogą się różnić w zależności od marki i modelu falownika; Przed zakupem przewodu zapoznaj się z instrukcją obsługi zakupionego modelu.

* Zestaw kabli dostarczany z falownikami Pooxtra może nie odpowiadać powyższym zaleceniom, ale dostarczany przez nas kabel jest trwały i praktyczny.Szukasz falownika i akcesoriów do majsterkowania? W novopal mamy szeroką gamę akcesoriów domowych na każdą kieszeń. Od falownika po akcesoria telewizyjne – zapewniamy wszystko.

Novopal Direct (

818) 658-9690
  • Warunki korzystania
  • Polityka prywatnościBezpieczeństwoSzybkie linki
  • Warunki korzystania
  • Polityka prywatnościBezpieczeństwoNovopal Direct
  • Warunki korzystania
  • Polityka prywatnościBezpieczeństwoBądź w kontakcie[email protected] AM8: 00-PM5: 00 ET

    BiuletynZdobądź to pierwszy. Zarejestruj się teraz, aby otrzymywać najświeższe oferty, wyprzedaże i aktualności.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy