Różnica między opłatą za udzielenie kredytu hipotecznego a punktami rabatowymi

17.02.2021
Category: Historia Kredytowa

Podsumowanie : w świecie kredytów hipotecznych istnieje wiele terminów, które są mylące dla kupujących, w tym „opłaty za rozpoczęcie i „punkty rabatowe. W tym artykule wyjaśnimy, czym one są i czym się od siebie różnią.

Kupno domu wiąże się ze sporą introspekcją i budżetowaniem – a także żargonem branżowym. Mogą się one okazać trudne w nawigacji zarówno dla pierwszego właściciela domu, jak i doświadczonego weterana. Znajomość różnicy między różnymi typami opcji finansowania może pomóc właścicielom domów określić i zabezpieczyć najlepszą stopę procentową kredytu hipotecznego.

Punkty hipoteczne i opłaty za udzielenie kredytu to dwa warunki, które wpływają na oprocentowanie kredytu hipotecznego, ale w różny sposób. Pożyczkodawcy używają tych dwóch terminów przy zamykaniu, ale ważne jest, aby zrozumieć różnicę przed podpisaniem umowy w linii przerywanej – lub dwóch lub trzech. Oto, co musisz wiedzieć o punktach hipotecznych, opłatach za udzielenie kredytu i kredycie hipotecznym w Bellevue.

Co to są punkty rabatowe?

Punkty rabatowe, w swojej najprostszej formie, to opłaty, które dają możliwość obniżenia oprocentowania, co również obniża miesięczną spłatę kredytu hipotecznego. W tym sensie punkty rabatowe służą jako przedpłacone odsetki od kredytu hipotecznego.

Im więcej zapłacisz w punktach dyskontowych, tym ostatecznie Twoje oprocentowanie będzie niższe. Kupowanie punktów płatniczych można również nazwać „kupowaniem w dół stopy procentowej. W związku z tym pożyczka bez punktów będzie generalnie obciążona wyższą stopą procentową niż pożyczka z choćby jednym punktem dyskontowym.

Kwota, którą możesz spłacić, będzie wahać się od zera do wielu punktów, w zależności od pożyczkodawcy i Twojej sytuacji finansowej. Każdy pożyczkodawca hipoteczny w Waszyngtonie ma unikalną strukturę cenową, co oznacza, że ​​oprocentowanie kredytu hipotecznego będzie się różnić w zależności od płaconych punktów i wartości każdego punktu. Twoje odsetki będą również zależeć od rodzaju pożyczki, o którą ubiegasz się, i aktualnego stanu rynku kredytów hipotecznych.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy zakupiony punkt dyskontowy obniża stopę procentową od jednej ósmej do jednej czwartej procenta. Kupując punkty rabatowe, możesz znacząco wpłynąć na miesięczne płatności.

Wyświetl aktualne stawki kredytów hipotecznych Paź, 01, Czw, 2020Ile kosztują punkty rabatowe?

Punkty rabatowe mają ustalony koszt w wysokości 1% kwoty kredytu hipotecznego. Na przykład, jeśli chcesz kupić dom o wartości 200 000 USD, jeden punkt rabatowy będzie kosztował 2000 USD. Zapłacenie tej jednorazowej opłaty w wysokości 2000 USD może spowodować wzrost stopy procentowej z 4% do 3,75%.

Kredytodawcy hipoteczni porównują zakup punktów hipotecznych do zakupu samochodu. Możesz otrzymać pożyczkę na auto z zerową obniżką, ale spodziewaj się, że Twoje płatności będą co miesiąc wyższe niż w przypadku obniżenia ceny o 999 USD lub nawet 400 USD.

Ponieważ punkty rabatowe różnią się w zależności od pożyczkodawcy, ważne jest, aby zapoznać się z drobnym drukiem przed podjęciem decyzji o zakupie. Wartość punktu hipotecznego zmienia się każdego dnia w zależności od klimatu na rynku kredytów hipotecznych, a czasami kwota pobierana w celu obniżenia oprocentowania nie zapewnia znaczących korzyści. Punkty dyskontowe podlegają jednak odliczeniu od podatku, co może okazać się korzystne na koniec roku podatkowego.

Jakie są opłaty lub punkty za rozpoczęcie?

Opłaty lub punkty za udzielenie kredytu pokrywają koszty firmy hipotecznej związane z obsługą pożyczek. Służą do pokrycia kosztów zamknięcia, a wysokość płatności podlega negocjacji. Liczba punktów początkowych pobieranych przez firmę różni się w zależności od pożyczkodawcy, więc jest to ważne pytanie, które należy zadać podczas zakupów w najlepszej firmie hipotecznej.

Na liczbę punktów początkowych, które będziesz musiał zapłacić, może mieć wpływ kilka czynników. Jedną z najważniejszych jest historia kredytowa. Kredytodawca hipoteczny z pozytywną historią kredytową prawdopodobnie zapłaci mniej opłat za udzielenie kredytu niż kredytodawca z krótką historią kredytową lub wadliwą historią.

Podobnie jak punkty rabatowe, koszt pojedynczego punktu hipotecznego wynosi 1% wartości kredytu hipotecznego. W związku z tym, jeśli firma udzielająca kredytów hipotecznych pobiera 2 punkty udzielenia pożyczki 200 000, można spodziewać się, że zapłaci 4 000 USD opłat za udzielenie pożyczki.

Ponieważ punkty początkowe dotyczą opłat uiszczanych przy zamknięciu, nie podlegają one odliczeniu od podatku. Możesz jednak mieć większe pole do negocjacji w sprawie liczby punktów, które zamierzasz zapłacić. Poszukiwanie pożyczkodawcy, który pobiera mniejszą liczbę punktów początkowych, może być jednym ze sposobów zaoszczędzenia na kosztach pożyczki.

Należy pamiętać, że pożyczkodawcy mogą używać zamiennie terminów branżowych. Niektóre firmy mogą odnosić się do opłat za udzielenie kredytu jako rabatów kredytowych lub po prostu do punktów początkowych. Twoja firma hipoteczna w Seattle może pomóc Ci zrozumieć terminologię i podjąć najlepszą decyzję dotyczącą pożyczki.

Kiedy warto mieć punkty?

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o spłacie punktów hipotecznych, czy to punktów rabatowych, czy punktów początkowych, zależy od następujących czynników:

 • Jak długo planujesz pozostać w domu
 • Ile pieniędzy odłożyłeś na zamknięcieJeśli uważasz ten zakup domu za „startowy lub planujesz refinansowanie domu w ciągu kilku lat, kupowanie punktów może nie mieć sensu. Punkty rabatowe stanowią skromne oszczędności każdego roku, a zwrot początkowej inwestycji może zająć kilka lat. Im dłużej zamierzasz zostać w domu, tym lepszym pomysłem jest wykupienie oprocentowania.

  Z drugiej strony opłaty za inicjalizację będą zależeć od kwoty pieniędzy, które masz do wydania przy zamknięciu. Jeśli chcesz, aby koszty zamknięcia pozostały niskie, wybierz opcję zerowego punktu pożyczki. Pamiętaj jednak, że może to wpłynąć na Twoje oprocentowanie.

  Ostatnie słowo na temat pochodzenia i punktów rabatowych

  Opłaty początkowe i opłaty rabatowe mają swoje zalety, ale będą się różnić w zależności od osoby. Jeśli rozważasz „wykupienie stopy procentowej lub negocjowanie opłat początkowych, pamiętaj o tych wskazówkach. Znajomość różnicy między nimi i ich wpływu na oprocentowanie kredytu hipotecznego jest ważna podczas zakupów dla pożyczkodawców i zrozumienia, jak mogą wpłynąć na miesięczną płatność.

  Uzyskaj natychmiastową wycenę oprocentowania kredytu hipotecznego już dziśGotowy do ubiegania się o kredyt hipoteczny?

  Jako firma oferująca kredyty hipoteczne w Waszyngtonie, Sammamish Mortgage może pomóc Ci zrozumieć opcje dotyczące punktów rabatowych i opłat za udzielenie kredytów hipotecznych w Waszyngtonie, Kolorado, Oregonie i Idaho. Pozwól nam pomóc Ci dostać się do wymarzonego domu za najlepszą możliwą cenę. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach hipotecznych lub skorzystaj z naszego bezpłatnego kalkulatora kredytów hipotecznych, aby określić przybliżony koszt dostania się do domu.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy