Rodzaje i funkcje bankowości detalicznej

17.02.2021
Category: Dowolnym Momencie

Bankowości detalicznej

 • Bankowość detaliczna jest również znana jako bankowość konsumencka. Bankowość detaliczna to rodzaj bankowości przeznaczony szczególnie dla konsumentów indywidualnych.
 • Bank detaliczny, który obsługuje klientów indywidualnych, zapewniając podstawowe usługi bankowe, takie jak rachunki oszczędnościowe i transakcyjne, hipoteki, pożyczki, płatności kartą itp.Główne trzy ważne funkcje bankowości detalicznej to
  1. Dać kredyt
  2. Przyjmij depozytZarządzanie pieniędzmi1) Udziel kredytuBanki oferują swoim klientom kredyt na jego zakup, obejmujący również kredyty hipoteczne i pożyczki. W ten sposób banki zwiększą płynność w gospodarce. doprowadzi to do wzrostu zatrudnienia i stworzy więcej możliwości.

   2) Przyjmij depozytBanki to bezpieczne miejsce dla tych, którzy chcą zdeponować swoje oszczędności. Banki będą dawać wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych, certyfikatów depozytowych i innych produktów finansowych.

   3) Zarządzanie pieniędzmiBank detaliczny pomoże zarządzać pieniędzmi za pośrednictwem kont i kart. Pomoże w dokonywaniu transakcji online w dowolnym miejscu.

   Rodzaje banków detalicznych

   1) Bank rozwoju społeczności

   Bank społeczny to bank komercyjny, który świadczy usługi finansowe osobom o niskich i średnich dochodach.

   2) Banki prywatneBanki prywatne to podmioty, które świadczą usługi finansowe klientom o wysokiej wartości netto i wysokim poziomie dochodów lub aktywów. Banki prywatne będą świadczyć usługi osobiste.

   3) Banki pocztowePocztowe kasy oszczędnościowe świadczą usługi tym, którzy nie mają dostępu do banków. Pocztowe kasy oszczędnościowe są bezpieczne i wygodne w oszczędzaniu pieniędzy. Pocztowe kasy oszczędnościowe są specjalnie zaprojektowane dla biednej części społeczeństwa.

   Rodzaje produktów

   1) Rachunek bieżący

   Rachunek bieżący jest również znany jako rachunek transakcyjny, rachunek bieżący lub rachunek depozytowy na żądanie. Rachunek bieżący prowadzony w banku lub innej instytucji finansowej. Rachunek bieżący jest dostępny dla posiadacza rachunku w dowolnym momencie na żądanie i wiele razy bezpośrednio. Dostęp do rachunku bieżącego można uzyskać wielokrotnie w celu wypłaty pieniędzy, transakcji elektronicznych itp.

   2) Rachunek oszczędnościowyRachunek oszczędnościowy to rachunek depozytowy prowadzony w banku detalicznym o wysokim oprocentowaniu. Na rachunku oszczędnościowym posiadacz rachunku nie może często dokonywać transakcji.

   3) Karta debetowaKarta debetowa jest również nazywana kartą bankową lub czekową. Jest to plastikowa karta, której przy zakupie używa się zamiast gotówki. Płatności można dokonać tylko wtedy, gdy na koncie znajduje się nadwyżka.

   4) Karta kredytowaKarta kredytowa to karta płatnicza wydawana posiadaczom rachunków, którzy płacą za ich towary i usługi. W przypadku kredytu, jeśli na koncie nie ma salda, również posiadacz konta może dokonywać transakcji i wypłacać pieniądze sprzedawcy. W przypadku karty kredytowej posiadacz konta otrzyma linię kredytową z banku.

   5) Karta bankomatowaKarta bankomatowa to karta wydana przez bank, która umożliwia klientowi dostęp do bankomatu w celu dokonywania wpłat, wypłat gotówki i uzyskiwania informacji o koncie.

   6) PożyczkiPożyczka to pożyczka pieniędzy od jednej organizacji, podmiotu lub osoby fizycznej innej organizacji, podmiotowi lub osobie. Istnieje wiele rodzajów pożyczek, takich jak pożyczka zabezpieczona, pożyczka niezabezpieczona, pożyczka na żądanie, pożyczka z dopłatą i pożyczka preferencyjna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy