Pytania, które należy zadać przy odnowieniu kredytu hipotecznego

17.02.2021

Od czego chciałbyś zacząć?

 • Przeszukaj Centrum edukacji
 • Wszystkie kategoriePlanowaniePożyczanieInwestowanieAktualnościNarzędzia i kalkulatoryCentrum edukacji:Pożyczanie10 najważniejszych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać przedłużenie kredytu hipotecznego

  (Czas czytania: 4:30)

  Tworzenie scenariuszy lekcji, ocenianie prac i wypełnianie raportów i ocen. Twoje życie jako nauczyciela wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty. Chociaż większość tych dokumentów jest obecnie wykonywana elektronicznie, nadal może być wiele do nadrobienia. Więc kiedy nadejdzie czas odnowienia kredytu hipotecznego, możesz ulec pokusie, aby po prostu podpisać ten list i skończyć z nim (ponieważ czas ucieka, a wciąż masz stos dokumentów do oceny) .

  Jednak nie spiesz się, aby przedłużyć kredyt hipoteczny bez odrobiny pracy domowej.Według ankiety przeprowadzonej przez Angus-Reid, 27% kanadyjskich posiadaczy kredytów hipotecznych pozwala na automatyczne odnowienie swoich kredytów hipotecznych bez zastanowienia. To bezmyślne podejście do odnowienia może oznaczać utracone możliwości zaoszczędzenia pieniędzy i skorzystania z nowych funkcji i produktów hipotecznych, które mogą w rzeczywistości lepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

  Aby uniknąć straconych oszczędności lub okazji, oto 10 naszych najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać przedłużenie kredytu hipotecznego: Porada 1: Sprawdź swoje stawki.Jak wypada aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych z tym, co płacisz teraz? Czy są niższe? Czy skradają się wyżej? Wiedza o tym, jakie inne instytucje finansowe oferują w porównaniu z obecnym kursem, da ci wyobrażenie o tym, ile miejsca będziesz musiał negocjować (ponieważ będziesz mieć miejsce na negocjacje – patrz wskazówka nr 2) .

  Porada 2: Podana stawka nigdy nie jest „najniższą stawką.Bank jest jak każda inna firma – zajmuje się nim, aby zarabiać pieniądze. Pomyśl więc o opublikowanej stawce jako liczbie, na którą bank chce Cię sprzedać (aby uzyskać jak największy zysk z zapłaconych odsetek) . Ta liczba zazwyczaj ma dużo miejsca do omówienia. Więc nie bój się negocjować.

  Wskazówka 3: Najniższa stawka może nie być najlepszą.Tańszy niekoniecznie oznacza lepszy, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Dlatego najlepiej przeczytać drobnym drukiem przed podpisem – lub jeszcze lepiej zapytać pożyczkodawcę, jakie kary są związane z najniższą stawką. Na przykład, akceptując najniższą stawkę, poświęcasz możliwość dokonywania dodatkowych płatności? Jakie są również kary za wcześniejsze zerwanie kredytu hipotecznego? (W przypadku, gdy pojawi się duża nagroda lub napiwek)

  Porada 4: Jeśli uzyskasz niższą stawkę, utrzymuj płatności bez zmian.Prawdopodobnie zastanawiasz się, DLACZEGO zadać sobie trud negocjowania niższej stawki, tylko po to, aby dokonać tej samej miesięcznej płatności. Ale mamy ku temu dobry powód. Chociaż niższe miesięczne płatności mogą zwiększyć przepływ gotówki, najprawdopodobniej nie byłoby to dużo. Jednak utrzymanie tych samych miesięcznych płatności przy odnowionej niższej stopie procentowej oznacza zmniejszenie ogólnej amortyzacji i wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego – dając Ci maksymalny zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

  Chcesz spłacić kredyt hipoteczny o 5 lat szybciej? Oto 3 proste strategie, które mogą Ci pomóc.

  Porada 5: Połóż trochę więcej w kierunku dyrektora.Czas odnowienia to idealny moment na zryczałtowaną spłatę kredytu hipotecznego, ponieważ nie ma żadnych limitów przedpłaty. To jest Twoja szansa, aby poważnie obniżyć swoją amortyzację i zaoszczędzić na całkowitych kosztach odsetek, ponieważ każdy dolar przeznaczony jest na spłatę kapitału.

  WSKAZÓWKA: Jeśli niedawno przesunąłeś się w górę tabeli płac lub skonsolidowałeś swój dług i teraz masz dodatkowy przepływ gotówki do zabawy, rozważ odłożenie tych dodatkowych pieniędzy na zryczałtowaną spłatę w momencie odnowienia kredytu hipotecznego.

  Porada 6: Wykorzystaj kapitał do finansowania projektów lub celów.Podczas gdy dodatkowa ryczałtowa płatność na poczet kapitału może zadziałać w sytuacjach, gdy masz do stracenia pieniądze, wykorzystanie kapitału własnego domu może być rozwiązaniem do finansowania projektów lub potrzeb, gdy tego nie masz. Zwłaszcza w przypadku dużych pozycji, takich jak remonty domów, konsolidacja zadłużenia lub wykształcenie pomaturalne Twoich dzieci – więc jeśli którekolwiek z nich jest na Twojej liście, czas odnowienia to czas na refinansowanie w celu wykupienia kapitału.

  Porada 7: Rozważ przejście na brokera.Jak to na ironię: badanie Bank of Canada wykazało, że korzystanie z usług brokera może w rzeczywistości skutkować uzyskaniem niższego oprocentowania kredytów hipotecznych niż w dużych bankach. Dzieje się tak, ponieważ brokerzy mają dostęp do wielu pożyczkodawców – a zatem mają dostęp do wielu (i więcej) konkurencyjnych kwotowań. Jeśli nadal masz poczucie lojalności wobec swojego banku, zastanów się nad tym: to samo badanie Bank of Canada wykazało, że obecni klienci banku mogą nie uzyskać tak korzystnej transakcji, jak gdyby mieli zwrócić się do innego banku jako nowy klient. Tłumaczenie: jeśli szukasz lepszej oferty, rozważ przejście do innego pożyczkodawcy lub brokera.

  Porada 8: Nie bój się zmiany pożyczkodawców.Zerwanie jest trudne – a przynajmniej w to niektórzy pożyczkodawcy mogą chcieć, abyś uwierzył. Mogą nawet powiedzieć, że będziesz musiał zapłacić wysoką opłatę za zwolnienie, aby przenieść kredyt hipoteczny do innej instytucji finansowej. Ale nie bój się robić tego, co jest dla Ciebie dobre. Większość pożyczkodawców po prostu wchłonie opłatę za spłatę nowej hipoteki. Minimalny koszt wyładunku kredytu hipotecznego, który oferuje znacznie lepszą stopę procentową lub większą elastyczność (lub obie te opcje) .

  Porada 9: Nie zostawiaj odnowienia na ostatnią chwilę.Ty (najprawdopodobniej) nigdy by zaplanować nowy rok szkolny dzień przed jego rozpoczęciem. Ta sama praktyczna zasada powinna dotyczyć przedłużenia kredytu hipotecznego. Najlepiej byłoby rozpocząć proces 120 dni (4 miesiące) przed datą odnowienia. Dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo czasu na odrobienie pracy domowej dotyczącej kredytu hipotecznego (jak opisano w tym artykule) . Ponieważ im bardziej jesteś przygotowany, gdy przychodzi czas na spotkanie z obecnym pożyczkodawcą, tym lepsza będzie pozycja, w której będziesz mógł zdecydować, czy powinieneś odnowić u nich kredyt hipoteczny, czy też przenieść swój biznes hipoteczny gdzie indziej.

  Porada 10: Uzyskaj porady dotyczące kredytów hipotecznych dla nauczycieli.Jeśli Twoim obecnym pożyczkodawcą nie jest Educators Financial Group, jak dobrze Cię naprawdę znają?

  W Educators Financial Group od 1975 roku dostarczamy specjalistyczne produkty hipoteczne i doradzamy członkom edukacji. Oznacza to, że rozumiemy wszystkie unikalne elementy, które składają się na Twój świat zawodowy (takie jak struktury wynagrodzeń, plany emerytalne, odprawy i nie tylko). .

  Niezależnie od tego, czy szukasz pierwszego kredytu hipotecznego, zbliża się termin odnowienia, czy myślisz o zakupie drugiej nieruchomości, możemy zapewnić Ci odpowiednią hipotekę w oparciu o Twoje konkretne potrzeby i budżet.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy