Przyszłość kryptowaluty w 2019 roku i później

17.02.2021

Kryptowaluta to cyfrowa waluta tworzona i zarządzana za pomocą zaawansowanych technik szyfrowania znanych jako kryptografia. Kryptowaluta przeskoczyła z koncepcji akademickiej do (wirtualnej) rzeczywistości wraz z utworzeniem Bitcoin w 2009 roku. Podczas gdy Bitcoin przyciągał coraz większą rzeszę fanów w kolejnych latach, przyciągnął znaczną uwagę inwestorów i mediów w kwietniu 2013 r., Kiedy osiągnął rekordowy poziom 266 $ za bitcoin po 10-krotnym wzroście w poprzednich dwóch miesiącach. Bitcoin miał w szczytowym momencie wartość rynkową przekraczającą 2 miliardy dolarów, ale 50% spadek wkrótce potem wywołał szalejącą debatę na temat przyszłości kryptowalut w ogóle, a Bitcoina w szczególności. Więcczy te alternatywne waluty ostatecznie wypierają konwencjonalne waluty i kiedyś staną się tak wszechobecne jak dolary i euro? A może kryptowaluty to przemijająca moda, która wkrótce wygaśnie? Odpowiedź tkwi w Bitcoin.

Przyszłość kryptowalut

Niektórzy analitycy ekonomiczni przewidują, że zbliża się duża zmiana w kryptowalutach, gdy pieniądze instytucjonalne wejdą na rynek. Ponadto istnieje możliwość, że kryptowaluty zostaną wprowadzone na giełdę Nasdaq, co dodatkowo zwiększy wiarygodność łańcucha bloków i jego zastosowań jako alternatywy dla konwencjonalnych walut. Niektórzy przewidują, że wszystko, czego potrzebuje kryptowaluta, to zweryfikowany fundusz typu ETF. ETF zdecydowanie ułatwiłby ludziom inwestowanie w Bitcoin, ale nadal istnieje popyt, aby chcieć inwestować w kryptowaluty, które mogą nie zostać automatycznie wygenerowane za pomocą funduszu.

Zrozumieć Bitcoin

Bitcoin to zdecentralizowana waluta, która wykorzystuje technologię peer-to-peer, która umożliwia wspólne wykonywanie wszystkich funkcji, takich jak emisja waluty, przetwarzanie transakcji i weryfikacja w sieci. Podczas gdy ta decentralizacja sprawia, że ​​Bitcoin jest wolny od manipulacji lub ingerencji rządu, z drugiej strony nie ma centralnego organu, który zapewniłby płynny przebieg spraw lub wspierał wartość Bitcoina. Bitcoiny są tworzone cyfrowo w procesie „wydobywania, który wymaga potężnych komputerów do rozwiązywania złożonych algorytmów i rozwiązywania problemów. Obecnie są tworzone w tempie 25 bitcoinów co 10 minut i zostaną ograniczone do 21 milionów, czyli poziomu, który ma zostać osiągnięty w 2140 roku. 

Te cechy sprawiają, że Bitcoin zasadniczo różni się od waluty fiducjarnej, która jest wspierana przez pełną wiarę i kredyt rządu. Emisja walut fiducjarnych jest wysoce scentralizowaną działalnością nadzorowaną przez krajowy bank centralny. Chociaż bank reguluje ilość emitowanej waluty zgodnie z celami swojej polityki pieniężnej, teoretycznie nie ma górnej granicy kwoty takiej emisji waluty. Ponadto lokaty w walucie lokalnej są na ogół ubezpieczone od upadłości banków przez organ rządowy. Z drugiej strony Bitcoin nie ma takich mechanizmów wsparcia. Wartość Bitcoina jest całkowicie zależna od tego, co inwestorzy są w stanie za niego zapłacić w danym momencie. Ponadto, jeśli giełda Bitcoin się załamie, klienci z saldami Bitcoin nie będą mieli możliwości ich odzyskania.

Perspektywy na przyszłość Bitcoin

Przyszłe perspektywy dla bitcoina są przedmiotem wielu debat. Podczas gdy media finansowe są rozpowszechniane przez tak zwanych kryptoewangelistów, profesor ekonomii i polityki publicznej Uniwersytetu Harvarda, Kenneth Rogoff, sugeruje, że „przytłaczający sentyment wśród zwolenników kryptowalut jest taki, że całkowita „kapitalizacja rynkowa kryptowalut może eksplodować w ciągu najbliższych pięciu lat rośnie do 5–10 [bilionów] USD . Wcześniejsze 

Jak mówi, historyczna zmienność klasy aktywów „nie jest powodem do paniki. Mimo to złagodził swój optymizm i pogląd „ewangelisty kryptowalut na temat Bitcoina jako cyfrowego złota, nazywając go „zwariowanym, stwierdzając, że jego długoterminowa wartość „prawdopodobnie wyniesie 100 USD niż 100 000 USD. Wcześniejsze 

Rogoff argumentuje, że w przeciwieństwie do fizycznego złota, Bitcoin ogranicza się do transakcji, co czyni go bardziej podatnym na upadek przypominający bańkę. Ponadto energochłonny proces weryfikacji kryptowaluty jest „znacznie mniej wydajny niż systemy, które opierają się na „zaufanym organie centralnym, takim jak bank centralny. Wcześniejsze 

Rosnąca kontrola

Główne zalety Bitcoina wynikające z decentralizacji i anonimowości transakcji sprawiły, że stał się on również preferowaną walutą dla wielu nielegalnych działań, w tym prania pieniędzy, handlu narkotykami, przemytu i zakupu broni. Przyciągnęło to uwagę potężnych agencji regulacyjnych i innych agencji rządowych, takich jak Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), SEC, a nawet FBI i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). W marcu 2013 r. FinCEN wydał zasady, które definiowały giełdy wirtualnych walut i administratorów jako firmy świadczące usługi pieniężne, włączając je w zakres regulacji rządowych. W maju tego roku DHS zamroził konto Mt. Gox – największa giełda Bitcoinów – która odbyła się w Wells Fargo, twierdząc, że złamała przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. A w sierpniuDepartament Usług Finansowych w Nowym Jorku wystosował wezwania do 22 powstających firm płatniczych, z których wiele zajmowało się Bitcoinem, pytając o środki zapobiegania praniu pieniędzy i zapewniające ochronę konsumentów. Wcześniejsze 

Alternatywy dla Bitcoina

Pomimo ostatnich problemów, sukces Bitcoina i rosnąca widoczność od czasu jego uruchomienia spowodowały, że wiele firm ujawniło alternatywne kryptowaluty, takie jak:

 • Litecoin – Litecoin jest obecnie uważany za wiodącego rywala Bitcoina i jest przeznaczony do szybszego przetwarzania mniejszych transakcji. Został założony w październiku 2011 roku jako „moneta, która jest srebrem w stosunku do złota Bitcoina, według założyciela Charlesa Lee. W przeciwieństwie do dużej mocy obliczeniowej wymaganej do wydobywania bitcoinów, Litecoiny można wydobywać za pomocą zwykłego komputera stacjonarnego. 84 miliony – czterokrotność limitu 21 milionów Bitcoinów – a czas przetwarzania transakcji wynosi około 2,5 minuty, około jednej czwartej czasu Bitcoina.  
 • Ripple – Ripple zostało uruchomione przez OpenCoin, firmę założoną przez przedsiębiorcę technologicznego Chrisa Larsena w 2012 roku. Podobnie jak Bitcoin, Ripple jest zarówno walutą, jak i systemem płatności. Składnikiem walutowym jest XRP, który ma podstawy matematyczne, takie jak Bitcoin. Mechanizm płatności umożliwia transfer środków w dowolnej walucie do innego użytkownika w sieci Ripple w ciągu kilku sekund, w przeciwieństwie do transakcji Bitcoin, których potwierdzenie może zająć nawet 10 minut. Wcześniejsze  MintChip – w przeciwieństwie do większości kryptowalut, MintChip jest w rzeczywistości utworzeniem instytucji rządowej, a konkretnie Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej. MintChip to karta inteligentna, która przechowuje wartość elektroniczną i może bezpiecznie przenosić ją z jednego chipa na inny. Podobnie jak Bitcoin, MintChip nie wymaga osobistej identyfikacji; w przeciwieństwie do Bitcoina, jest on wspierany przez fizyczną walutę, dolara kanadyjskiego. Wcześniejsze Przyszłość

  Niektóre z ograniczeń, z którymi borykają się obecnie kryptowaluty – takie jak fakt, że cyfrowa fortuna może zostać wymazana przez awarię komputera lub że wirtualny skarbiec może zostać splądrowany przez hakera – można z czasem pokonać dzięki postępowi technologicznemu. Trudniej będzie przezwyciężyć podstawowy paradoks, który nęka kryptowaluty – im bardziej stają się popularne, tym więcej regulacji i kontroli rządu mogą przyciągnąć, co podważa fundamentalne przesłanki ich istnienia.

  Chociaż liczba kupców, którzy akceptują kryptowaluty, stale rośnie, nadal stanowią oni znaczną mniejszość. Aby kryptowaluty stały się szerzej wykorzystywane, muszą najpierw zyskać powszechną akceptację wśród konsumentów. Jednak ich względna złożoność w porównaniu z konwencjonalnymi walutami prawdopodobnie odstraszy większość ludzi, z wyjątkiem zaawansowanych technologicznie.

  Kryptowaluta, która aspiruje do tego, by stać się częścią głównego systemu finansowego, może być zmuszona do spełnienia bardzo rozbieżnych kryteriów. Musiałby być matematycznie złożony (aby uniknąć oszustw i ataków hakerów), ale łatwy do zrozumienia dla konsumentów; zdecentralizowane, ale z odpowiednimi zabezpieczeniami i ochroną konsumentów; i chronić anonimowość użytkowników, nie będąc kanałem dla uchylania się od płacenia podatków, prania pieniędzy i innych niecnych działań. Skoro są to ogromne kryteria do spełnienia, czy jest możliwe, że najpopularniejsza kryptowaluta od kilku lat może mieć atrybuty, które mieszczą się między silnie regulowanymi walutami fiducjarnymi a dzisiejszymi kryptowalutami? Chociaż ta możliwość wydaje się odległa, nie ma wątpliwości, że jako wiodąca kryptowaluta obecnie,Sukces Bitcoina (lub jego brak) w radzeniu sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi, może przesądzić o losach innych kryptowalut w nadchodzących latach.

  Czy powinieneś inwestować w kryptowaluty?

  Jeśli rozważasz inwestowanie w kryptowaluty, najlepiej będzie traktować swoją „inwestycję w taki sam sposób, w jaki traktowałbyś każde inne wysoce spekulacyjne przedsięwzięcie. Innymi słowy, pamiętaj, że ryzykujesz utratę większości swojej inwestycji, jeśli nie całości. Jak wspomniano wcześniej, kryptowaluta nie ma żadnej wartości wewnętrznej poza tym, za co kupujący jest skłonny zapłacić w danym momencie. To sprawia, że ​​jest bardzo podatny na ogromne wahania cen, co z kolei zwiększa ryzyko straty dla inwestora. Na przykład bitcoin spadł z 260 do około 130 dolarów w ciągu sześciu godzin 11 kwietnia 2013 r. Jeśli nie możesz znieść takiej zmienności, poszukaj gdzie indziej inwestycji, które są dla ciebie lepiej dostosowane.Chociaż opinie są nadal głęboko podzielone co do zalet Bitcoin jako inwestycji – zwolennicy wskazują na jego ograniczoną podaż i rosnące wykorzystanie jako czynniki wpływające na wartość, podczas gdy przeciwnicy postrzegają to jako kolejną bańkę spekulacyjną – to jedna debata, którą konserwatywny inwestor zrobiłby dobrze unikać.

  Wniosek

  Pojawienie się Bitcoina wywołało debatę na temat jego przyszłości oraz przyszłości innych kryptowalut. Pomimo niedawnych problemów z Bitcoinem, jego sukces od czasu jego premiery w 2009 roku zainspirował stworzenie alternatywnych kryptowalut, takich jak Etherium, Litecoin i Ripple. Kryptowaluta, która aspiruje do tego, by stać się częścią głównego systemu finansowego, musiałaby spełniać bardzo rozbieżne kryteria. Chociaż ta możliwość wydaje się odległa, nie ma wątpliwości, że sukces lub porażka Bitcoina w radzeniu sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi, może zadecydować o losach innych kryptowalut w nadchodzących latach.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy