Przegląd banku PNC

17.02.2021
Category: Nasze Treści

Szeroka gama produktów i usług, ale produkty mogą być nieco zagmatwane

Publikujemy bezstronne recenzje produktów; nasze opinie są naszymi własnymi opiniami i nie mają na nie wpływu płatności, które otrzymujemy od naszych partnerów reklamowych. Dowiedz się więcej o tym, jak oceniamy produkty, i przeczytaj nasze oświadczenie reklamodawców dotyczące sposobu, w jaki zarabiamy.

Założona w 1852 roku siedziba PNC znajduje się w Pittsburghu. Do tej pory gigant w branży usług finansowych może pochwalić się obsługą 8 milionów klientów zarówno w zakresie bankowości osobistej, jak i małych firm. PNC posiada aktywa o łącznej wartości 264 miliardów dolarów oraz około 9 000 bankomatów i 2300 oddziałów rozsianych po całym południowo-wschodnim, środkowym Atlantyku i na Środkowym Zachodzie. Wcześniejsze 

 • Za I przeciw
 • Informacje o Firmie

Premie rejestracyjne dla kont depozytowych

Zwrot opłaty za bankomat

Szeroka gama produktów i usług

Trudniej otworzyć samodzielne konto

Trudne zakwalifikowanie się do wyższego oprocentowania na rachunku bieżącym

Zastrzeżenia, o których należy pamiętać, aby kwalifikować się do zniesienia najlepszych stóp procentowych lub opłat

 • Rok założenia 1983
 • Oficjalna strona internetowa www.pnc.com
 • Oferowane produkty bankowe Oszczędności, czeki, wirtualne portfele, płyty CD, karty kredytowe
 • Obsługa klienta Linia telefoniczna lub czat na żywo: od poniedziałku do piątku, od 7:00 do 22:00 (EST); Sobota – niedziela, od 8:00 do 17:00 (czasu wschodniego): 1-888-762-2265.

Objaśnienie zalet

 • Bonusy rejestracyjne dla kont depozytowych – podczas gdy bonusy rejestracyjne są bardziej powszechne w przypadku kart kredytowych i kont firmowych, PNC oferuje bonus rejestracyjny po otwarciu wirtualnego portfela. W zależności od typu konta możesz zarobić 50 $, 200 $ lub 300 $ po zsynchronizowaniu konta z kwalifikującą się wpłatą bezpośrednią. Wcześniejsze 
 • Zwrot opłaty za bankomat – w zależności od typu konta depozytowego, na który się zarejestrujesz, możesz otrzymać zwrot opłat za bankomaty spoza sieci lub całkowicie je zrezygnować. Może to obejmować zwrot kilku określonych opłat bankomatowych za jeden cykl wyciągu lub zwrot do określonej kwoty opłat bankomatowych.
 • Szeroka gama produktów i usług – poza kontami depozytowymi, PNC oferuje wszystko, od kredytów studenckich po kredyty samochodowe, zarządzanie majątkiem, ubezpieczenia na życie i wiele więcej.

Wady wyjaśnione

 • Trudniej otworzyć samodzielne konto – PNC nieznacznie odchodzi od standardowych produktów bankowych w sposobie pakowania kont depozytowych. Wirtualny portfel oferuje trzy konta połączone w jedno: „Wydatki, które jest głównym kontem czekowym; „Rezerwa, czyli rachunek czekowy z oprocentowaniem; oraz „Growth, czyli konto oszczędnościowe. Unikalny ekosystem PNC dla kont depozytowych może być oszałamiający. Musisz usiąść i zobowiązać się do poznania szczegółów i zastanowienia się, jak to działa.
 • Oferowane są samodzielne rachunki czekowe i oszczędnościowe, ale według strony internetowej PNC Bank jego wirtualny portfel wydaje się być de facto typem konta. Aby otworzyć samodzielne konto depozytowe, zwykle zajmuje to od dwóch do trzech tygodni i musisz to zrobić przez telefon. Jeśli otworzysz wirtualny portfel, możesz to zrobić online i zwykle zajmuje to od trzech do siedmiu dni roboczych.
 • Trudne zakwalifikowanie się do wyższego oprocentowania na koncie czekowym – PNC oferuje wyższą stopę procentową 1,24% RRSO na koncie oszczędnościowym. Jednak aby uzyskać przewagę na niektórych z tych kont, musisz zaznaczyć kilka pól. Jest kilka wymagań, które musisz spełnić, i może to być trochę mylące.
 • Kilka zastrzeżeń, o których należy pamiętać – Jest kilka zastrzeżeń, o których należy pamiętać, jeśli chcesz obniżyć miesięczne opłaty lub uzyskać najlepszą stopę procentową. Na przykład, aby uzyskać prezentowane stawki relacji, musisz połączyć kwalifikujące się konta PNC ze swoim wirtualnym portfelem. Ale PNC zrobi to tylko według twojego uznania. Konta nie zostaną połączone automatycznie.

Dla kogo jest najlepszy bank PNC?

PNC powinno przemawiać do klientów, którzy chcą pełnego zakresu usług w ramach jednej instytucji finansowej. Może to być szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą:

 • Aby otworzyć konto oszczędnościowe i rachunek bieżący w jednym banku
 • Kompleksowe centrum usług bankowych i finansowych
 • Aby wejść do tradycyjnej lokacji i porozmawiać z człowiekiem (znajduje się w 37 stanach i Dystrykcie Kolumbii) 
 • Do banku z wieloletnią, ugruntowaną instytucją

Co oferuje bank PNC?

Jak można się spodziewać po jednej z największych instytucji finansowych w USA, PNC Bank może pochwalić się szeroką gamą produktów i usług finansowych:

 • Konto oszczędnościowe
 • Sprawdzanie kont
 • Wirtualne portfele (czyli rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w jednym)
 • Certyfikaty depozytów (CD)
 • Karty kredytowe

Co ciekawe, oferty PNC dostępne tylko w trybie online w stanach, w których nie ma oddziałów, są w rzeczywistości lepsze niż w stanach, w których ma siedziby stacjonarne.

Wirtualny portfel

Jako podstawowe konto PNC z kilkoma funkcjami, wirtualny portfel zawiera trzy konta, które są spakowane razem. Tak jak Starbucks używa innych słów na określenie rozmiarów swoich napojów, tak PNC używa innego żargonu do oznaczania kont depozytowych.

 • Wydatki – jest to zwykłe konto czekowe, które może przynosić odsetki, w zależności od konta wirtualnego portfela. Minimalna kwota otwarcia konta wynosi 25 USD.
 • Rezerwa – oprocentowane konto czekowe, przeznaczone do krótkoterminowych celów oszczędnościowych. Potrzebujesz co najmniej 1 $ na swoim koncie, aby uzyskać odsetki, ale nie ma minimalnej kwoty do otwarcia.
 • Wzrost – jest to konto oszczędnościowe do długoterminowych oszczędności, również bez minimalnej kwoty do otwarcia.

Produkty i stawki mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. Nie wszystkie produkty i usługi są oferowane we wszystkich lokalizacjach. Ceny i produkty różnią się w zależności od lokalizacji.

Wirtualny portfel ma miesięczną opłatę za utrzymanie w wysokości 7 USD. Możesz zrezygnować z opłaty, jeśli:

 • Utrzymuj łączne średnie miesięczne saldo w wysokości 500 USD na kontach wydatków i / lub rezerw
 • Wpłać 500 USD miesięcznych bezpośrednich wpłat na swoje konto Wydatki
 • Masz 62 lata lub więcej

Jeśli założysz bezpośredni depozyt w wysokości co najmniej 500 USD dokonany przez pracodawcę lub agencję zewnętrzną, możesz otrzymać premię w wysokości 50 USD. Twoja bezpośrednia wpłata będzie musiała zostać dokonana w ciągu 60 dni od otwarcia konta. Otrzymasz bonus na swoje konto w ciągu 60 do 90 dni.

Twoje konto rezerwowe zarabia RRSO w wysokości 0,01%. Aby uzyskać wyższe oprocentowanie w wysokości 1,24% na koncie Growth, musisz użyć karty debetowej lub karty kredytowej Visa, aby dokonać co najmniej pięciu zakupów lub skonfigurować miesięczny bezpośredni depozyt w wysokości co najmniej 500 USD. Jeśli to zrobisz, RRSO wzrośnie z 1,19% do 1,24% w kolejnym miesiącu. (Stawki z 19 maja 2020 r.)

Jako posiadacz konta PNC masz dostęp do ponad 9 000 bankomatów. Jeśli chodzi o opłaty za korzystanie z bankomatów poza siecią, jeśli jesteś posiadaczem konta w wirtualnym portfelu, otrzymasz zwrot kosztów za pierwsze dwie transakcje bankomatowe. Na koniec każdego okresu rozliczeniowego otrzymasz zwrot do 5 USD w postaci dopłat do bankomatów. Potem pojawiają się opłaty: 3 USD za wizytę w bankomacie w USA i 5 USD za międzynarodowe transakcje bankomatowe. Obowiązuje również opłata za debet w wysokości 36 USD za pozycję, z ograniczeniem do czterech transakcji dziennie.

Wirtualny portfel z wydatkami na wydajność

Podobnie jak podstawowy wirtualny portfel, wirtualny portfel PNC z wydajnymi wydatkami wymaga tylko 25 USD na koncie wydatków, aby go otworzyć. Obowiązuje miesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 15 USD, która może zostać zniesiona, jeśli spełniasz którekolwiek z następujących kryteriów:

 • Średnie miesięczne saldo 2000 USD na kontach wydatków i / lub rezerw
 • Łączne średnie miesięczne saldo 10000 USD na dowolnych kontach konsumenckich PNC
 • 2000 $ miesięcznych bezpośrednich wpłat na Twoje konto Wydatki

I podobnie jak inne wirtualne portfele PNC, możesz uzyskać wzrost stawki RRSO, jeśli zaznaczysz jedno lub oba z poniższych pól:

 • Dokonujesz kombinacji co najmniej pięciu zakupów kartą debetową lub transakcji kartą kredytową w poprzednim miesiącu.
 • Masz co najmniej 2000 USD bezpośrednich wpłat miesięcznie.

Jeśli założysz bezpośredni depozyt w wysokości co najmniej 2000 USD dokonany przez pracodawcę lub agencję zewnętrzną, możesz otrzymać 200 USD premii. Będzie trzeba to zrobić w ciągu 60 dni od otwarcia konta. Otrzymasz bonus na swoje konto w ciągu 60 do 90 dni.

Jeśli używasz bankomatu innego niż PNC, możesz otrzymać zwrot za maksymalnie cztery bezpłatne transakcje na okres wyciągu. Jeśli chodzi o dopłaty w bankomatach poza siecią, możesz otrzymać zwrot do 10 USD za okres rozliczeniowy. Wcześniejsze 

Wirtualny portfel z opcją Performance Select

Podczas gdy wirtualny portfel PNC z opcją Performance Select również wymaga tylko 25 USD na koncie Wydatki, aby rozpocząć, kwoty, które pomniejszają miesięczną opłatę za usługę, są wyższe.

Będziesz opłata w wysokości 25 USD miesięcznie, chyba że masz jedną z poniższych możliwości:

 • Łączna kwota 5000 USD na Twoich trzech kontach wirtualnego portfela i / lub maksymalnie sześciu innych kontach konsumenckich PNC lub kontach inwestycyjnych PNCI
 • Łączna średnia miesięczna 25 000 USD na wszystkich rachunkach inwestycyjnych PNC lub PNCI
 • 5000 USD miesięcznych bezpośrednich wpłat na Twoje konto Wydatki w każdym okresie wyciągu

Zmienna stopa procentowa, którą możesz zarobić na pieniądzach zaparkowanych na Twoim koncie rezerwowym, może wzrosnąć, jeśli dokonasz kombinacji pięciu zakupów kartą debetową lub transakcji kartą kredytową lub masz 5000 USD w kwalifikujących się bezpośrednich wpłatach na konto Wydatki w danym miesiącu.

Jeśli ustawisz bezpośrednią wpłatę w wysokości co najmniej 5000 $, możesz otrzymać 300 $ bonusu. Twoja bezpośrednia wpłata będzie musiała zostać dokonana w ciągu 60 dni od otwarcia konta, a bonus otrzymasz na swoje konto w ciągu 60 do 90 dni.

Dzięki wirtualnemu portfelowi z opcją Performance Select nie zostaniesz obciążony żadnymi opłatami za bankomaty zarówno w sieci, jak i poza nią. W przypadku dopłat do bankomatów poza siecią otrzymasz zwrot do 20 USD za okres wyciągu.

Obowiązuje również opłata za debet w wysokości 36 USD za pozycję, z ograniczeniem do czterech transakcji dziennie. Jeśli chodzi o dopłaty do bankomatów od innych instytucji finansowych, PNC zwróci Ci do 20 USD opłat za dany okres wyciągu. Wcześniejsze 

Wirtualny portfel z wydajnością Wybierz stopy procentowe
Saldo do zarabiania odsetek RRSO
Wydatki – 2000 USD + 0,01%
Rezerwa – 1 $ + 0,01%
Wzrost (wskaźniki relacji) – 1 USD + 1,24%
Wzrost (stawki standardowe) – 1 USD + 1,19%

(Stan na 19 maja 2020 r.)

Wirtualny portfel student

Program Virtual Wallet Student PNC jest wyposażony w kilka atrakcyjnych funkcji. Na niektórych kontach możesz zarobić trochę zainteresowania. Nie ma miesięcznej opłaty za utrzymanie, a pierwsze dwie opłaty z bankomatów spoza sieci w danym miesięcznym okresie rozliczeniowym są zwracane. Otrzymujesz również jeden grzecznościowy zwrot opłat za pierwszy debet za zwrócony przedmiot.

Posiadacze kont Wirtualny portfel studencki otrzymują również jeden darmowy przelew na każdy okres wyciągu na koncie Wydatki. Jeśli chodzi o dopłaty, otrzymasz zwrot w wysokości 5 USD za opłaty niezwiązane z siecią.

W przeciwieństwie do innych produktów wirtualnego portfela, nie ma premii za rejestrację. Po sześciu latach Twoje konto studenckie zostanie automatycznie przeniesione do zwykłego wirtualnego portfela, w którym to momencie obowiązują standardowe opłaty i zasady kwalifikowalności. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, PNC może oferować certyfikaty depozytów (CD).

Aby kwalifikować się do konta studenta w wirtualnym portfelu, musisz udowodnić, że jesteś obecnie zarejestrowany w instytucji finansowej. Wcześniejsze 

Wydatki – 25 USD

Rezerwa – 0 USD

Wzrost – 0 USD

Wydatki – 25 USD

Rezerwa – 0 USD

Wzrost – 0 USD

Wydatki – 25 USD

Rezerwa – 0 USD

Wzrost – 0 USD

Wydatki – 25 USD

Rezerwa – 0 USD

Wzrost – 0 USD

Płyty CD o stałej stawce

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz skorzystać z certyfikatu depozytowego (CD). Zobowiązując się do pozostawienia pieniędzy na płycie CD przez pewien czas, możesz uzyskać wyższe oprocentowanie niż na rachunku oszczędnościowym lub na rachunku pieniężnym. Zwykle działa to tak, że im dłużej przechowujesz pieniądze na płycie CD, tym wyższa jest stawka. Istnieją również różne minimalne kwoty wymagane do otwarcia płyty CD.

Terminy wahają się od 7 dni do 10 lat. Wymagane minimum PNC dla płyt CD o stałym oprocentowaniu wynosi 5000 USD dla płyt CD z okresem ważności od 7 dni do 89 dni i 1000 USD dla tych z okresem ważności od 90 dni do 10 lat.

Standardowe kary PNC za wcześniejsze wycofanie są następujące:

 • W przypadku wypłaty w terminie krótszym niż trzy miesiące, zostanie naliczona kwota odsetek, które zarobiłbyś, gdybyś zostawił pieniądze na cały okres ważności płyty;
 • Jeśli dokonasz wcześniejszej wypłaty z trzech miesięcy do roku, karą będą trzymiesięczne odsetki naliczone od wypłacanej kwoty;
 • A jeśli dokonasz wypłaty po roku lub dłużej, od wypłaconej kwoty zostaną naliczone sześciomiesięczne odsetki.

Płyty CD Ready Access

Jeśli nie wiesz, jak zablokować swoje pieniądze za pomocą płyty CD, możesz rozważyć płytę CD z programem PNC Ready Access. Musisz zobowiązać się tylko na 7 dni; potem możesz uzyskać dostęp do swoich funduszy. Standardowe terminy to 3 i 12 miesięcy. Gdy płyta CD dojrzeje, zostanie automatycznie odnowiona.

Płyty CD na żądanie

Ten dysk CD jest dostępny na 36 lub 60 miesięcy. Z płytą CD na żądanie, oferujesz stawki wyższe niż średnie rynkowe. Kompromis polega na tym, że emitent płyty CD może „wezwać lub wykupić płytę CD za kwotę główną przed jej terminem zapadalności. Płyty CD, które można wywołać, są nieco bardziej ryzykowne niż typowe płyty CD. Z kolei za ponoszenie ryzyka otrzymasz wyższe oprocentowanie.

Z płytami CD z możliwością wywołania PNC, będziesz zablokowany w stawce i nie będzie można „wywołać Twojej płyty przez określony czas. Z 36-miesięcznym CD, PNC nie może wykupić kwoty na Twoim CD przez 12 miesięcy. Z 60-miesięcznym CD to 24 miesiące.

W przypadku wezwania CD, PNC powiadomi Cię o tym przed faktyczną datą wezwania. Po wezwaniu masz 10 dni na wyciągnięcie środków z płyty bez żadnych kar. W przypadku wcześniejszego wypłaty z płyty CD obowiązuje standardowa kara za wcześniejsze wycofanie PNC. Aby otworzyć płytę CD na żądanie PNC, wymagane jest minimum 10 000 USD.

Płyta CD o zmiennej częstotliwości

Płyta CD PNC o zmiennej stopie procentowej to 18-miesięczny CD z oprocentowaniem powiązanym z 3-miesięcznym wekslem skarbowym. Kiedy rosną stawki weksla skarbowego, rośnie też stawka tej płyty. I odwrotnie, gdy spadają stawki weksla skarbowego, spada też jego stopa. Aby otworzyć dysk CD o zmiennej stawce, potrzebujesz co najmniej 1000 USD. Obowiązują standardowe kary za wcześniejszą wypłatę PNC.

Płyty CD o podwyższonej stawce

CD PNC Stepped Rate CD ma 36-miesięczny okres obowiązywania. Oprocentowanie rośnie co sześć miesięcy. Co więcej, pod koniec każdego półrocza obowiązuje 10-dniowy okres karencji, w którym możesz uzyskać dostęp do swoich funduszy bez kary. Aby otworzyć konto, potrzebujesz co najmniej 2500 USD.

O ile nie dzieje się to w ciągu 10-dniowych okien pomiędzy każdym sześciomiesięcznym okresem, zastosowanie mają standardowe kary za wcześniejsze wypłaty PNC.

Karty kredytowe

PNC Bank oferuje kilka kart kredytowych, w tym kartę cashback i kartę podróżnika:

 • PNC Cash Rewards Visa Credit Card
 • Karta kredytowa Visa PNC Core
 • Karta kredytowa Visa punktów PNC
 • Karta kredytowa PNC Premier Traveller Visa Signature 

Inne produkty finansowe oferowane przez PNC Bank

PNC oferuje również szeroką gamę innych ofert:

 • Kup hipoteki
 • Kredyty refinansowe
 • Pożyczki pod zastaw domu i linie kredytowe
 • Pożyczki samochodowe
 • Pożyczki osobiste i linie kredytowe
 • Kredyty studenckie
 • Refinansowanie kredytu studenckiego
 • Indywidualne konta emerytalne (IRA)
 • Inwestowanie we własnym zakresie
 • Zarządzane portfele inwestycyjne
 • 529 planów
 • Rachunki powiernicze
 • Ubezpieczenie na życie
 • Planowanie finansowe
 • Bankowość dla małych firm
 • Pożyczki dla małych firm
 • Konta emerytalne małych firm
 • Bankowość wojskowa
 • Bankowość w miejscu pracy
 • Prywatna bankowość

Obsługa klienta PNC

Istnieje wiele sposobów uzyskania wsparcia od PNC. Możesz odwiedzić jedną z jej stacjonarnych lokalizacji, sprawdzić jej stronę z często zadawanymi pytaniami lub wysłać tweet do działu obsługi klienta na @PNCBank_Help. Przedstawiciele są dostępni do rozmów przez siedem dni w tygodniu pod numerem 1-888-762-2265, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 22:00 czasu wschodniego oraz w soboty i niedziele od 8:00 do 17:00 czasu wschodniego, a także telefonicznie lub na żywo czat. Wcześniejsze 

PNC ma kilka aplikacji bankowości mobilnej dostępnych na urządzenia z systemem iOS i Android. Dzięki aplikacjom możesz sprawdzać saldo konta, płacić rachunki, przesyłać pieniądze i wpłacać czeki bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Aplikacje mają doskonałe oceny, a aplikacja PNC Mobile Banking zajmuje obecnie 59. miejsce dla wszystkich aplikacji Finance na iOS.

Jak korzystać z banku za pomocą PNC

Aby otworzyć konto wirtualne, możesz złożyć wniosek online. Jeśli chcesz mieć samodzielne konto czekowe lub oszczędnościowe, musisz zadzwonić do PNC i otworzyć konto przez telefon.

Bankowość z PNC może być nieco myląca. Chociaż możesz otrzymać samodzielne konto czekowe lub oszczędnościowe, w Internecie nie ma informacji o tym, jak je otworzyć. Będziesz chciał poświęcić trochę czasu na odrabianie pracy domowej, zanim otworzysz konto. Zastanów się nad szczegółami w witrynie lub porozmawiaj z przedstawicielem klienta, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli uważasz, że produkty wirtualnego portfela PNC są atrakcyjne i spełniają kryteria pozwalające na zniesienie miesięcznej opłaty za utrzymanie, otwarcie konta może być opłacalne. Ponadto, jeśli wolisz korzystać z banku w dużej instytucji finansowej z wieloma ofertami, może to być właśnie dla Ciebie.

Metodologia

Investopedia ma na celu dostarczanie klientom bezstronnych, kompleksowych recenzji banków. Zebraliśmy ponad 20 punktów danych z ponad 80 banków – w tym dostępne produkty, stopy procentowe, opłaty i dostępność – aby upewnić się, że nasze treści pomagają użytkownikom w podejmowaniu właściwych decyzji dotyczących oszczędności i potrzeb bankowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy