Powstrzymaj napastliwe rozmowy telefoniczne windykatora

17.02.2021
Category: Karta Kredytowa

20 stycznia 2016 r

Podsumowanie

Istnieją przepisy chroniące ludzi przed molestowaniem i nadużyciami przy windykacji długów

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Szanowny Atour

Jeśli chodzi o windykatorów, może istnieć cienka granica między komunikacją legalną a nielegalną. Z pewnością inkasenci mogą kontaktować się telefonicznie z osobami, które są im winne pieniądze, w celu zażądania zapłaty, ale nie mogą nękać osoby ani nikogo powiązanego z dłużnikiem.

Wygląda na to, że pracownicy agencji windykacyjnej, której płacisz, nie dzwonią. Ma to sens, ponieważ dajesz im to, czego chcą: pieniądze. Inny inkasent kontaktuje się z Tobą, ponieważ prawdopodobnie masz inne zaległe saldo. Osoba, z którą masz do czynienia, najprawdopodobniej pracuje dla agencji, która kupiła konto od pierwotnego wierzyciela, któremu nie zapłacono. Czasami kolekcjonerzy kupują również rachunki od innych agencji windykacyjnych, więc kto wie, ile razy Twój dług został sprzedany.

Niezależnie od tego, dla kogo pracuje, musisz znać prawo dotyczące tych zewnętrznych agencji windykacyjnych. Nazywa się ona ustawą o uczciwych praktykach windykacyjnych i określa, jak i kiedy inkasent może komunikować się z ludźmi. Oto zasady dotyczące rozmów telefonicznych:

  • Times . Komornicy muszą uderzać palcami w biurko, czekając, aż zegar wybije 8 rano, zanim zadzwonią. O 21:00 muszą się zatrzymać. Twój czas, nie ich.
  • Miejsca . Kolekcjonerzy mogą dzwonić do Ciebie w domu lub na Twój telefon komórkowy. Mogą również próbować skontaktować się z Tobą pod Twoim numerem służbowym, chyba że powiesz im, że nie możesz odbierać połączeń o charakterze osobistym w pracy. Zbieracze mogą zadzwonić do Twojego pracodawcy, aby sprawdzić, czy tam pracujesz lub uzyskać adres lub numer telefonu . Nie mogą omówić twojego długu.
  • Liczba połączeń dziennie . Tutaj robi się trochę mglisto. Prawo nie określa dokładnej liczby połączeń, które kolektor może wykonać dziennie. Jednak powtarzające się i ciągłe telefony są uważane za nadużycie.
  • Angażowanie o ther ludzi . Kolekcjonerzy nie mogą omawiać Twojego konta z nikim innym niż Ty, Twój współmałżonek i Twój prawnik. Możliwe, że członkowie Twojej rodziny wywnioskowali, że telefony pochodzą od windykatorów, ponieważ osoba ta była szorstka i wyjaśniła, że ​​bardzo ważne jest, abyś zadzwonił od razu. To jest legalne. Mówienie, że jesteś im winien pieniądze, nie jest.
  • Co mogą powiedzieć . Kiedy zbieracze rozmawiają z tobą, mogą zażądać zapłaty. Chociaż nie muszą być mili, muszą być uczciwi. Żadnego udawania kogoś innego, kto cię przestraszy lub powie, że zamierzają cię pozwać, gdy tego nie zrobią, lub wrzucą cię do więzienia, gdy nie mogą.Jeśli nie uważasz, że dług jest uzasadniony lub jeśli jest tak stary, że nie mogą Cię dłużej pozwać (sprawdź przedawnienie w Twoim stanie), możesz wysłać pismo o zaprzestaniu działalności. To jest formalne wezwanie do zakończenia wszelkich form komunikacji – rozmów, listów, smsów i e-maili. Po otrzymaniu windykator nie może się z Tobą ponownie skontaktować, chyba że w celu poinformowania Cię, że zastosuje się do Twojego żądania lub poinformowania Cię, że podejmie działanie, takie jak wniesienie pozwu.

    Jeśli uważasz, że kolekcjonerzy naruszają prawo, podejmij własne działanie: zgłoś ich Federalnej Komisji Handlu i Urzędowi Ochrony Konsumentów.

    Biuro Ochrony Konsumentów ma również przykładowe listy, które możesz wysłać do windykatora, począwszy od prośby o więcej informacji na temat długu, aż po zatrzymanie wszelkich kontaktów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy