Podstawy kredytu hipotecznego: 10/1 ARM vs.

Podstawy kredytu hipotecznego: 10/1 ARM vs.
16.10.2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 26 stycznia 2018 /
  • 2 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Jeśli chodzi o zakup lub refinansowanie domu, nie ma dwóch identycznych sytuacji. Dlatego dostępnych jest wiele opcji kredytu hipotecznego – w tym oprocentowanie stałe, oprocentowanie regulowane, a nawet kombinacja tych dwóch.

Właściwy wybór może zależeć od wielu czynników, w tym od długości planowanego czasu posiadania domu. Na przykład, jeśli spodziewasz się posiadania przez 10 lat lub krócej lub jeśli stopy procentowe są wysokie, gdy chcesz kupić, lepszym wyborem może być kredyt hipoteczny o regulowanym oprocentowaniu 10/1 (ARM) niż bardziej popularny 30. – kredyt hipoteczny ustalany na rok.

Czym różnią się ARM od kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu ma tę samą stopę procentową od momentu zaciągnięcia pożyczki do momentu jej spłaty. Jednak w przypadku ARM stopa procentowa może wzrosnąć lub spaść po określonym czasie. Zazwyczaj ARM są wyrażone dwiema liczbami, przy czym pierwsza liczba określa okres, przez który oprocentowanie pożyczki jest stała, a druga liczba oznacza roczną częstotliwość, z jaką oprocentowanie jest korygowane po początkowym ustalonym okresie.

Na przykład 10/1 ARM ma ustaloną stopę na 10 lat, po czym stopa jest corocznie dostosowywana na podstawie referencyjnej stopy procentowej wybranej przez pożyczkodawcę, takiej jak LIBOR. Jeśli stopa referencyjna spadnie, miesięczna rata może spaść, w zależności od warunków kredytu hipotecznego. Niektóre ARM ustalają również limity dotyczące wysokości lub niskich stóp procentowych.

Porównanie 10/1 ARM z 30-letnim kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu

Na pierwszy rzut oka łatwo zrozumieć, dlaczego 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest ulubionym rozwiązaniem konsumentów. Blokując stopę procentową, miesięczne spłaty kapitału i oprocentowania pozostają dokładnie takie same, co nie powoduje niespodzianek związanych z kosztami kredytu w czasie i ułatwia planowanie budżetu na przyszłość.

Co więcej, w środowisku niskich stawek od 2010 r. Zablokowanie stałej stawki może być sprytnym posunięciem. Obecnie różnica między stopami z 10/1 i 30 lat wynosi tylko około 0,125% do 0,375%, co sprawia, że ​​długoterminowa gwarantowana stopa procentowa jest stosunkowo atrakcyjna.

Ale gdy stawki rosną, możesz uzyskać niższą stopę przy 10/1 ARM niż w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, potencjalnie oszczędzając tysiące dolarów w całym okresie trwania pożyczki. Na przykład, powiedzmy, że różnica między tymi dwiema stopami wynosi 0,5 procent, a użytkownik wybiera pomiędzy 200 000 USD, 30-letnim stałym oprocentowaniem 5 procent lub 10/1 ARM na poziomie 4,5 procent. Za pożyczkę o stałym oprocentowaniu zapłaciłbyś około 1074 USD miesięcznie, ale tylko 1013 USD za ARM. To może nie brzmieć jak ogromne oszczędności, ale w ciągu 10 lat wydałbyś 7320 USD mniej na miesięczne spłaty kredytu hipotecznego w ARM.

Jak długo planujesz przebywać w swoim domu?

Przed wyborem produktu hipotecznego ważne jest, aby zastanowić się, jak długo możesz pozostać w domu. Na przykład kupujący w wieku 36 lat i młodsi zazwyczaj oczekują pozostania w domu przez około 10 lat, w porównaniu do 20 lat w przypadku kupujących od 52 do 61 lat, według National Association of Realtors.

Jeśli przewidujesz ruch przed wygaśnięciem początkowej, 10-letniej stopy procentowej, zbierzesz oszczędności bez dodatkowego ryzyka, wykupując 10/1 ARM. Ale jeśli istnieje szansa, że ​​zostaniesz w domu dłużej niż 10 lat, ryzykujesz, że stopy procentowe mogą wzrosnąć w przyszłości, co w dłuższej perspektywie spowoduje, że ARM będzie droższy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy