Pisanie listu w celu obniżenia oprocentowania kart kredytowych (z przykładem)

17.02.2021

Konsument może chcieć obniżyć oprocentowanie swojej karty kredytowej z kilku powodów. Karty kredytowe są bardzo wygodne, dopóki płatności nie zostaną zaległe.

Jeśli tak się stanie, odsetki zwykle rosną i mogą być równe lub wyższe od minimalnej kwoty należnej kwoty.

Firmy obsługujące karty kredytowe mogą również podnosić stawki za duże salda, opóźnienia w płatnościach i inne przyczyny. Mimo to można skłonić firmę do obniżenia oprocentowania karty kredytowej.

Wiele firm obsługujących karty kredytowe obniża oprocentowanie, jeśli klient o to poprosi. Nie mogą go znacznie obniżyć, ale każda kwota pozwoli zaoszczędzić pieniądze klienta.

Branża kart kredytowych jest bardzo konkurencyjna i większość firm robi wszystko, co w ich mocy, aby zatrzymać swoich klientów.

Jeśli wystawca karty kredytowej odmawia obniżenia oprocentowania, w najlepszym interesie konsumenta jest znalezienie karty z niższym oprocentowaniem i przeniesienie salda z wysoko oprocentowanej karty na nową i anulowanie starej.

Dowiedz się o cenach

Przed złożeniem wniosku o niższą stopę procentową konsument powinien otrzymać kopię bezpłatnego raportu kredytowego i dowiedzieć się trochę o stawkach oferowanych przez różne firmy.

Być może byli na celowniku wielu firm obsługujących karty kredytowe, które oferują niższe stawki, brak opłat rocznych i specjalne oferty wstępne przez pierwsze sześć miesięcy.

Konsumenci mogą argumentować za obniżeniem swoich odsetek, jeśli ich ocena kredytowa jest dobra i regularnie spłacają swój dług.

Klienci otrzymali różnorodne odpowiedzi od firm obsługujących karty kredytowe. Powiedziano im, żeby iść naprzód i zmieniać firmy, że nie mają możliwości obniżenia stóp procentowych lub że nie obniżą stopy.

Dobra historia płatności?

Jednak w większości przypadków obniżą stawkę, jeśli zostanie o to poproszony przez klienta z dobrą historią płatności.

Firma obsługująca karty kredytowe może oferować inne programy kart kredytowych, które mają niższe stawki i nie mają rocznej opłaty, ale dają tylko kilka mil na podróż samolotem i nie dają żadnych innych bonusów.

Konsument powinien sprawdzić aktualną główną stopę procentową Rezerwy Federalnej, aby wiedzieć, czy stopa, którą otrzymuje, mieści się w granicach dziewięciu procent najwyższej stopy procentowej.

Jest to zwykły kurs, który podaje firmy obsługujące karty kredytowe. Konsument powinien również zadzwonić do firmy, aby ustalić dział i osobę, do której ma skierować pismo.

Oto przykład listu w sprawie obniżenia oprocentowania karty kredytowej. Ważne jest, aby konsument wysłał go listem poleconym, aby mieć zapis dnia i godziny jego otrzymania.

Firma może udzielić odpowiedzi od trzech do czterech tygodni, ale jeśli przedstawiciel nie zadzwoni do klienta do końca miesiąca, powinien odpowiedzieć na swoją prośbę.

Można to zrobić telefonicznie. Jeśli wystawca karty kredytowej nie zareaguje, kartę należy anulować i otrzymać lepszą.

Przykładowy list obniżający oprocentowanie karty kredytowej

Nazwa konsumenta

Adres w mieście konsumenta, województwie

, kod pocztowy

Dział obsługi klienta

Nazwa wystawcy karty kredytowej

Adres wystawcy karty kredytowej

RE: Żądanie niższego oprocentowania na numer karty NUMBER

Jestem posiadaczem karty w Twojej firmie od 10 lat i zawsze dokonywałem płatności na czas. Jednakże formalnie proszę o obniżenie kwoty odsetek na moim koncie.

Obecnie płacę PROCENT ODSETEK i wiem, że inne firmy obsługujące karty kredytowe pobierają znacznie niższą stawkę.

Chciałbym zostać z Twoją firmą, ale może to nie leżeć w moim najlepszym interesie finansowym. Mógłbym przenieść konto do firmy, która ma niższe oprocentowanie. Niektóre z innych ofert, które otrzymałem, to:

Nazwa firmy według stopy procentowej

Nazwa firmy według stopy procentowej

Chciałbym również, abyś rozważył obniżenie lub zniesienie opłaty, którą płacę co roku za odnowienie mojej karty. Niektóre oferty, które otrzymałem, nie wymagają opłaty rocznej.

Jak widać z moich danych, zawsze dokonywałem płatności na czas i nigdy nie musiałem płacić zaległych opłat.

Nigdy też nie wydałem więcej niż wynosi mój limit kredytowy. Oto powody, dla których proszę Cię o obniżenie oprocentowania i usunięcie lub zmniejszenie opłaty za przedłużenie.

Jeśli moja prośba nie otrzyma przychylnej odpowiedzi, będę musiał anulować moją kartę kredytową w Twojej firmie i zmienić firmę na lepszą.

Chciałbym, aby przedstawiciel Twojej firmy zadzwonił do mnie pod numer 555-123-4567 lub skontaktował się ze mną pod adresem [email protected] w celu powiadomienia mnie o decyzji dotyczącej obniżenia mojego oprocentowania i wyeliminowania mojej opłaty rocznej.

Byłbym wdzięczny za niezwłoczne zajęcie się moimi prośbami. Dziękuję za zajęcie się tą sprawą.

Z poważaniem

podpis konsumenta

wydrukowane imię i nazwisko konsumenta

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy