Oto, jak możesz korzystać z bankomatu Bitcoin

17.02.2021
Category: Kartę Kredytową

Według raportu firmy Statista na całym świecie jest obecnie ponad 7000 bankomatów bitcoin (stan na marzec 2020 r.). W porównaniu z raportem sporządzonym w czerwcu 2019 roku przez Cointelegraph, w którym stwierdzono, że było ich ponad 5000, widać wyraźnie, że zapotrzebowanie na te bankomaty rośnie.

Ale co to jest bankomat bitcoin? Cóż, działa prawie tak samo, jak tradycyjne bankomaty – wkładasz kartę kredytową lub debetową do urządzenia, a następnie otrzymujesz gotówkę. Jednak różnica polega na tym, że pozwala na wypłatę BTC.

Rodzaje bankomatów bitcoinowych

Istnieją trzy główne typy bankomatów bitcoin: (1) bankomaty, które konwertują Twoje BTC na waluty fiducjarne, (2) te, w których możesz kupić BTC, oraz (3) rzadkie bankomaty, które pozwalają ci robić jedno i drugie. Istnieją nawet bankomaty, które akceptują karty debetowe bitcoin, pozwalające na wypłatę gotówki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli podróżujesz za granicą.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz i ile bankomatów bitcoin jest w Twojej okolicy, te sprytne maszyny ułatwiają kupowanie i sprzedawanie BTC – eliminując kilka kroków w tym procesie. Na przykład, chociaż liczba firm akceptujących bitcoiny rośnie, ludziom może być trochę trudno łatwo wydawać swoje BTC na co dzień. Aby użyć swojego BTC, ludzie będą musieli wskoczyć na giełdę, sprzedać swoje BTC, wypłacić pieniądze na konto bankowe i dopiero wtedy będą mogli je wydać.

Dostępność tych bankomatów pozwala wyeliminować kilka z tych kroków. Zasadniczo działają one jak fizyczne wymiany bitcoinów.

Jak korzystać z bankomatu bitcoin

Na tych maszynach cena BTC zależy od aktualnego kursu walutowego. Jednak bankomaty pobierają również opłaty za swoje usługi. Średnio bankomat bitcoin pobiera 8-10% – co jest trochę wysokie dla większości ludzi. Pomimo tego, że 8-10% to średnia, koszty często różnią się w zależności od maszyny (mogą rosnąć i spadać), dlatego przed użyciem bankomatu należy przeczytać instrukcję.

Kiedy osoba dokonuje wypłaty z bankomatu bitcoin, BTC jest wypłacane do portfela bitcoin użytkownika za pomocą kodu QR lub do portfela papierowego, który mogą wygenerować niektóre bankomaty. Obecnie w większości przypadków maszyny będą również wymagać od użytkowników podania tożsamości do celów KYC, więc upewnij się, że masz przygotowaną formę identyfikacji.

Kupowanie bitcoinówChociaż proces różni się w zależności od bankomatu, istnieje ogólny przepływ korzystania z jednego do zakupu BTC:

Najpierw wybierz opcję zakupu BTC (dotyczy tylko tych, które oferują usługi kupna i sprzedaży). Następnie zeskanuj kod QR adresu swojego portfela za pomocą skanera bitcoin ATM. Wpisz kwotę, którą chcesz kupić, a następnie włóż gotówkę. Daj maszynie kilka minut na przetworzenie transakcji. Gdy już to zrobisz, sprawdź swój portfel bitcoin, aby potwierdzić sprzedaż – i voila! To takie proste.

Sprzedawanie bitcoinówZ drugiej strony sprzedaż BTC za pomocą bankomatu staje się bardziej indywidualna. To zależy od używanej maszyny i używanego przez nią systemu. Jeśli w pobliżu znajduje się bankomat określonej marki, przed sprzedażą zapoznaj się z nim.

Na szczęście te maszyny są bardzo intuicyjne – postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranach i powinno być dobrze.

Coin ATM Radar może pomóc znaleźć lokalizacje bankomatów bitcoin, a także podać szczegółowe informacje (takie jak informacje o opłatach, limitach, tylko kup, tylko sprzedać, kupić / sprzedać) i udzielić wskazówek.

Bitcoin ATM – rozwijająca się technologia na całym świecie

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, bankomaty bitcoin zaczynają oferować więcej możliwości osobom, które tego potrzebują.

Doskonałym tego przykładem jest niedawne partnerstwo Paxful z CoinLogiq, firmą blockchain z siedzibą w Medellín. Dzięki partnerstwu mieszkańcy Kolumbii mają teraz dostęp do 20 zupełnie nowych bankomatów kryptograficznych. Dzięki tym maszynom Kolumbijczycy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty w szybki, bezpieczny i prosty sposób. Użytkownicy będą mogli również wysyłać i odbierać kryptowaluty za pośrednictwem bankomatów. Ponadto narzędzia te umożliwią użytkownikom dostęp do kiosku Paxful, w którym mogą kupować BTC przy użyciu ponad 300 dostępnych metod płatności (w tym bankomat bitcoin) na rynku peer-to-peer. Zupełnie nowe bankomaty sprowadzone do Kolumbii są dostępne w popularnych centrach handlowych i ciekawych miejscach, umożliwiając jeszcze lepszy dostęp do ludzi.

Pierwszy w historii bankomat bitcoin został otwarty w październiku 2019 r. Przy ponad 7 000 maszynach na całym świecie łatwo jest dostrzec praktyczność, jaką wnoszą one do stołu. Chociaż gęstość tych bankomatów jest rozproszona, to tylko kwestia czasu, zanim inne kraje zaczną dostrzegać korzyści, a także możliwości, które się z nimi wiążą.

Ponieważ świat przeżywa wzrost adopcji kryptowalut (więcej firm akceptuje je jako płatność, rządy zaczynają regulować i wymyślać własne kryptowaluty itp.), Prawdopodobnie wkrótce zobaczymy więcej takich bankomatów.

Zespół PaxfulPaxful to rynek, na którym ludzie mogą kupować i sprzedawać bitcoiny bezpośrednio między sobą. Możesz natychmiast otrzymać bitcoiny i płacić kartą debetową, kredytową, gotówką i dowolną walutą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy