Oprocentowanie pożyczek osobistych jest niemal najniższe w historii – kup je teraz

17.02.2021

Zwiększ swoje szanse na akceptację, wykonując następujące kroki.

Jeśli jesteś w potrzebie i szybko potrzebujesz pieniędzy, możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki osobistej. Oprocentowanie pożyczek osobistych jest niemal najniższe w historii. I oferują elastyczność – możesz ubiegać się o różne kwoty pożyczki i korzystać ze środków według własnego uznania.

Znalezienie najlepszego pożyczkodawcy pożyczki osobistej i oprocentowania pożyczki osobistej, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom, będzie jednak wymagało pewnych badań. Na szczęście rynki internetowe, takie jak Credible, ułatwiają ten proces. Dzięki Credible możesz porównać stawki i znaleźć pożyczkodawcę online w ciągu kilku minut.

Rozpoczynając proces porównywania stóp i długości okresów, możesz chcieć zrozumieć, dlaczego tak ważne są stopy procentowe pożyczek osobistych i dlaczego teraz jest dobry moment na zaciągnięcie pożyczki osobistej.

Jakie jest dobre oprocentowanie pożyczki osobistej?

Zwykle dobre oprocentowanie pożyczki osobistej jest poniżej średniej krajowej – obecnie jest to około 9,5%. Ale ta liczba się zmienia.

Na przykład stopy procentowe wynosiły 9,5% dla 24-miesięcznej pożyczki osobistej z banku komercyjnego w maju 2020 r., Według Rezerwy Federalnej. W maju 2019 roku średnia stawka wyniosła 10,63%.

Pandemia koronawirusa skłoniła rząd do obniżenia stopy funduszy federalnych blisko zera w marcu 2020 r., Aby pomóc gospodarce. To posunięcie wpłynęło na to, jak banki ustalają warunki udzielania kredytów o stałej i zmiennej stopie procentowej.

Według Credible oprocentowanie kredytów osobistych wynosi obecnie od 4,99% do 35,99%. Ale dzięki darmowym narzędziom online Credible możesz znaleźć różne okresy i stawki od 4,99% RRSO w zaledwie 2 minuty. Sprawdzanie stawek nie ma wpływu na Twój kredyt i nie ma żadnych ukrytych opłat.

Jak uzyskać zgodę na pożyczkę osobistą?

W przeciwieństwie do pożyczki na samochód lub dom, pożyczki osobiste są niezabezpieczone, a pożyczkodawcy będą uważnie przyglądać się pewnym czynnikom finansowym, podejmując decyzję o zatwierdzeniu i ustalając warunki pożyczki. Zwiększ swoje szanse na zatwierdzenie wniosku o pożyczkę, poprawiając te trzy rzeczy:

  1. Ocena kredytowa
  2. Historia kredytowa
  3. Wskaźnik zadłużenia do dochodów (DTI)

1. Ocena kredytowa: Jednym z najważniejszych czynników będzie ocena kredytowa lub FICO, która mierzy twoją przeszłość finansową i pomaga pożyczkodawcom ocenić ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy. Pożyczkodawcy wolą pożyczkobiorców z wyższymi wynikami. Dobra ocena kredytowa będzie wynosić od 700 do 749, a doskonały wynik to 750 i więcej. Pożyczkobiorcy z uczciwym kredytem, ​​który wynosi od 640 do 699 punktów, nadal mogą zostać zatwierdzeni, ale prawdopodobnie zapłacą wyższą stopę procentową.

W przypadku pożyczki osobistej w wysokości 100 000 USD lub więcej prawdopodobnie będziesz musiał mieć wynik kredytowy co najmniej 720. Aby sprawdzić, czy Twoja ocena kredytowa jest wystarczająco dobra, aby kwalifikować się do pożyczki osobistej, po prostu wprowadź szacunkową ocenę kredytową w bezpłatnych narzędziach Credible wraz z kwotą pożyczki.

2. Historia kredytowa: Twoja ocena kredytowa jest częściowo oparta na historii kredytowej. Ocena kredytowa jest przypisywana przez jedno z trzech biur sprawozdawczości kredytowej i jest obliczana na podstawie historii płatności, kwot zadłużenia, długości historii kredytowej, kombinacji kredytów i nowego kredytu.

3. Wskaźnik zadłużenia do dochodów (DTI): Innym czynnikiem, który pożyczkodawca weźmie pod uwagę, jest stosunek zadłużenia do dochodu. Wskaźnik ten oblicza się, dodając łączne spłaty zadłużenia, w tym rachunki za karty kredytowe, kredyty samochodowe i studenckie, spłaty kredytu hipotecznego i pożyczki osobiste, oraz dzieląc tę ​​liczbę przez miesięczny dochód brutto. Pożyczkodawcy preferują pożyczkobiorców, których DTI wynosi mniej niż 40%, co oznacza, że ​​mogą przyjąć dodatkową płatność bez nadmiernego obciążenia ich miesięcznego budżetu.

Przed złożeniem wniosku możesz skorzystać z kalkulatora pożyczki osobistej, aby określić miesięczną spłatę pożyczki osobistej, obliczyć DTI i ocenić jej wpływ na budżet.

Dlaczego powinienem wziąć pożyczkę osobistą?

Pożyczki osobiste zapewniają większą elastyczność niż inne rodzaje pożyczek zaciąganych w określonym celu, na przykład na zakup samochodu lub domu. W rzeczywistości pożyczkobiorcy mogą mieć różne powody, aby rozważyć jeden z nich, na przykład:

  • Konsolidacja zadłużenia
  • Duże zakupy
  • Niespodziewane rachunki (medyczne lub samochodowe)
  • Projekt majsterkowania

Oprocentowanie pożyczek osobistych może być niższe niż w przypadku innych rodzajów finansowania. Na przykład, według najnowszych danych Rezerwy Federalnej, średnie oprocentowanie karty kredytowej wynosi 14,52%, co sprawia, że ​​pożyczka osobista jest bardziej przystępnym sposobem sfinansowania zakupu.

Innym powodem, dla którego pożyczka osobista może być atrakcyjna, jest to, że większość z nich jest niezabezpieczona i nie wymaga żadnego zabezpieczenia, co może być pomocne w niepewnej gospodarce. Chociaż oprocentowanie linii kredytowej pod zastaw domu może być niższe niż oprocentowanie pożyczki osobistej, w zależności od historii kredytowej, narażasz swój dom na ryzyko, jeśli nie możesz dokonać płatności.

Pożyczka osobista jest również odpowiednim rodzajem pojazdu pożyczkowego, jeśli próbujesz zbudować lub naprawić swoją zdolność kredytową. Dopóki dokonujesz płatności na czas i nie wpłyniesz negatywnie na swój DTI, możesz poprawić swój wynik FICO w okresie spłaty pożyczki, dzięki czemu przyszłe pożyczki będą łatwiejsze i bardziej przystępne.

Najważniejsze dla pożyczek osobistych jest to, że jeśli są używane odpowiedzialnie, mogą pomóc pożyczkobiorcom, zapewniając potrzebne fundusze po niskim oprocentowaniu. Najważniejszym krokiem jest upewnienie się, że możesz spłacić pożyczkę. Skorzystaj z kalkulatora pożyczki osobistej, aby określić miesięczną ratę pożyczki osobistej, a następnie zastanów się, jak wpłynie to na Twój budżet.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy