Opłaty i opłaty w punktach sprzedaży: przegląd punktów sprzedaży

17.02.2021
Category: Będziesz Mieć

Jakie są opłaty w punkcie sprzedaży?

 • Dzielić
 • KołekE-mailZdjęcie: Chelsea Damraksa The Balance 2019

  Gdy zobaczysz termin POS na wyciągach bankowych w historii transakcji online, zwykle odnosi się on do zakupu dokonanego kartą debetową. Ta etykieta może odnosić się do kwoty, którą zapłaciłeś sprzedawcy lub może sygnalizować, że obciążono Cię dodatkowymi opłatami za korzystanie z karty.

  Opłaty POS

  Jeśli próbujesz dowiedzieć się, co oznacza transakcja w historii Twojego konta, prawdopodobnie odnosi się ona do zakupu dokonanego osobiście w sklepie.

  Systemy punktów sprzedaży: System punktów sprzedaży (POS) to połączenie urządzeń i oprogramowania do śledzenia transakcji i finalizowania sprzedaży. Mogą być tak proste, jak kasa, lub mogą to być bardziej skomplikowane programy, które integrują się z innymi systemami. Sprzedawcy detaliczni i sprzedawcy internetowi używają systemów POS do przyjmowania płatności i zarządzania swoją działalnością. Wcześniejsze 

  Zakupy kartą debetową: opłaty, które pojawiają się w „POS, są zazwyczaj wynikiem korzystania z karty debetowej. Najprawdopodobniej przy kasie wybrałeś opcję „Debet i wprowadziłeś swój kod PIN na urządzeniu płatniczym sprzedawcy – zamiast wybierać opcję „Kredyt i podpisywać zamówienie). Zarówno zakupy online, jak i transakcje osobiste mogą skutkować pojawieniem się POS na wyciągu. Wcześniejsze 

  Nieautoryzowane obciążenia? Jeśli zauważysz obciążenia, których nie rozpoznajesz, jak najszybciej zbadaj transakcję. Opłaty w punkcie sprzedaży oznaczają, że ktoś kupił coś za pomocą Twojej karty i zazwyczaj nie są to automatycznie powtarzające się rachunki.

  Identyfikacja opłat: obok wszelkich opłat powinna pojawić się nazwa sprzedawcy lub sprzedawcy. Jednak czasami nazwa nie jest pomocna – firma może używać innej nazwy niż ta, o której myślisz, a skróty potęgują problem. Wcześniejsze 

  Jeśli zauważysz coś, czego nie rozpoznajesz, wyszukaj w sieci dokładną nazwę, którą widzisz w historii transakcji. W wielu przypadkach znajdziesz bardziej pomocny opis, ponieważ inni zastanawiali się nad tym samym. Jeśli nadal nie możesz się doczekać, przejrzyj swój kalendarz i pomyśl o wszystkich wydatkach, które wydałeś, aby sprawdzić, czy rzeczywiście odpowiadasz za obciążenie.

  Oszustwo na koncie: jeśli ktoś użył Twojej karty bez Twojej zgody, zazwyczaj masz prawo do cofnięcia tych opłat. Ale musisz działać szybko. Zgodnie z prawem federalnym nie ponosisz odpowiedzialności za określone rodzaje oszustw i błędów na koncie bankowym. Skontaktuj się ze swoim bankiem w ciągu dwóch dni od wykrycia podejrzanych opłat – jeśli będziesz czekać zbyt długo (ponad 60 dni), możesz być w pełni odpowiedzialny za opłacenie rachunku. Wcześniejsze 

  Karty kredytowe są bezpieczniejsze: w przypadku codziennych wydatków i zakupów online karta kredytowa jest bezpieczniejsza niż karta debetowa.

  Karty debetowe mają bezpośredni dostęp do konta czekowego, więc oszustwa i błędy mogą natychmiastowo wyczerpać konto. Kiedy tak się stanie, zabraknie Ci pieniędzy, odrzuci płatności i zostaniesz obciążony karami. Z drugiej strony karty kredytowe mają okres karencji, który pozwala płacić za opłaty nawet miesiąc później (lub dłużej, jeśli chcesz płacić odsetki – czego nie powinieneś robić). Wyjaśnienie błędów oznacza tylko, że tymczasowo będziesz mieć wyższy rachunek z karty kredytowej, ale Twoje konto czekowe pozostanie nietknięte.

  Dodatkowe opłaty POS

  Opłata POS może być również dodatkową opłatą, którą pobiera Twój bank, gdy używasz karty debetowej. Jeśli przy kasie wybierzesz opcję „Debet i użyjesz kodu PIN, banki czasami pobierają dodatkową opłatę. Opłata ta wynosi zwykle około jednego dolara lub mniej.

  Nie wszystkie banki pobierają opłaty za usługi POS. Przeczytaj drobny druk w swoim banku przed użyciem karty. Jeśli Twój bank pobiera opłaty, masz kilka możliwości:

 • Użyj innego banku. Banki coraz rzadziej naliczają tego typu opłaty, więc istnieje duża szansa, że ​​znajdziesz inny bank, który kosztuje mniej. Możesz nawet zachować swoje istniejące konto i otworzyć konto czekowe online (za pomocą karty debetowej), które umożliwia bezpłatne korzystanie z plastiku. Dobrym wyborem są również małe, lokalne spółdzielcze kasy pożyczkowe.
 • Zamiast tego wybierz „Kredyt. Banki zarabiają mniej, jeśli wybierzesz opcję „Debet przy kasie, więc niektóre starają się to nadrobić, dodając opłatę. Opłata może być niewielka, ale następnym razem zachęci Cię do wybrania opcji „Kredyt. Jednak sprzedawcy detaliczni mogą płacić dodatkowo, gdy to zrobisz, co utrudni Twoim ulubionym sklepom utrzymanie się na rynku i oferowanie niskich cen. Wcześniejsze Jeśli nie używasz gotówki lub czeków, ktoś zawsze płaci opłatę za przetwarzanie płatności.

  Banki i sieci przetwarzające karty pobierają od sprzedawców opłaty za przeciągnięcie, gdy płacisz plastikiem. Opłaty są najniższe, jeśli wybierzesz opcję „Debet, co doceniają sprzedawcy. Jeśli zamiast tego wybierzesz opcję „Kredyt, sprzedawcy detaliczni będą płacić wyższe opłaty (abyś nie musiał), ale powinieneś oczekiwać, że przerzucą one koszty na Ciebie w postaci wyższych cen. Sprzedawcy płacą nawet opłaty, gdy płacisz całkowicie elektronicznie. Wcześniejsze 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat decyzji debetowej i kredytowej, zobacz Jak działają opłaty interchange.

  Sprzedawcy pobierający opłaty?

  Niektórzy sprzedawcy detaliczni nie uwzględniają tych opłat w swoich cenach. Zamiast tego wolą pobierać więcej tylko od klientów, którzy generują dodatkowe koszty: klientów, którzy płacą za pośrednictwem droższych sieci kart kredytowych. Na przykład sprzedawca może naliczyć dopłatę do karty kredytowej od klientów płacących kredytem lub może nałożyć minimalny wymóg zakupu w przypadku płatności kartą kredytową. Wcześniejsze 

  Czy to legalne? Dopłaty i minimalne wymagania dotyczące zakupów są dozwolone w niektórych stanach. Ale sprzedawcy czasami pobierają od konsumentów więcej, niż im wolno, i mogą nakładać minimalne kwoty, gdy nie powinni. Nawet jeśli kupcy nie łamią prawa, mogą złamać zasady określone przez ich podmiot przetwarzający płatności.

  Aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach podczas płacenia plastikiem, przeczytaj o dopłatach (i minimach) do kart kredytowych oraz minimach na karcie debetowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy