Najlepsze karty kredytowe dla Global Entry i TSA PreCheck

17.02.2021
Category: Mogą Również

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Uwaga redaktora: to cykliczny post, regularnie aktualizowany o nowe szczegóły i informacje o karcie. Ponieważ branża turystyczna powoli otwiera się ponownie po zamknięciu COVID-19, TPG sugeruje, abyś porozmawiał z lekarzem, postępował zgodnie z wytycznymi urzędników służby zdrowia i zbadał lokalne ograniczenia dotyczące podróży przed zarezerwowaniem następnej podróży. Będziemy tutaj, aby pomóc Ci się przygotować, czy to w przyszłym miesiącu, czy w przyszłym roku.

Jeśli podróżujesz nawet kilka razy w roku, wiesz, jak frustrujące może być radzenie sobie z bezpieczeństwem na lotnisku. A jeśli kiedykolwiek latałeś za granicę, kolejki w US Customs do ponownego wjazdu do kraju mogą być jeszcze gorsze, nawet jeśli podróżujesz z paszportem amerykańskim.

Na szczęście istnieją sposoby na skrócenie czasu oczekiwania na obu tych stacjach. Moimi ulubionymi są Global Entry i / lub TSA PreCheck. Mimo że programy te wiążą się z opłatami, można ich łatwo uniknąć – jeśli masz odpowiednie karty kredytowe w portfelu.

Teraz, gdy rejestracje w programach Trusted Traveler mają zostać ponownie otwarte 8 września 2020 r., Wiele osób może szukać najlepszego sposobu ubiegania się o lub odnowienia Global Entry i / lub TSA PreCheck. Istnieje wiele sztuczek, dzięki którym można umówić się na spotkanie po przyjeździe, skorzystać z usług, aby zarezerwować najlepszy termin na rozmowę kwalifikacyjną i nie tylko. Ale najłatwiejszym sposobem uniknięcia kosztów bieżących związanych z ubieganiem się o Global Entry i / lub TSA PreCheck jest posiadanie w portfelu karty, która oferuje kredyt na takie wydatki.

Dzisiaj chcę wyróżnić te, które najlepiej to robią.

Najlepsze karty kredytowe dla Global Entry i TSA PreCheck
 • Chase Sapphire Reserve®
 • Platinum Card® od American Express Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards United℠ Explorer Card Karta Marriott Bonvoy Brilliant American Express® Karta kredytowa Bank of America® Premium Rewards® Citi® / AAdvantage® Executive World Elite Mastercard® Karta kredytowa IHG® Rewards Club Premier W tym poście

  Porównanie najlepszych kart kredytowych dla Global Entry i TSA PreCheck

  Bonus powitalnyRoczna opłata50000 punktów Ultimate Rewards po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.550 $60000 punktów Membership Rewards po wydaniu 5000 USD na zakupy w pierwszych trzech miesiącach otwarcia konta. Obowiązują warunki.550 USD (zobacz stawki i opłaty)Przez ograniczony czas zdobądź 100 000 mil premiowych po wydaniu 20 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 12 miesięcy od otwarcia konta. Lub nadal zdobądź 50 000 mil premiowych po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.95 $60000 mil premiowych po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy, gdy Twoje konto jest otwarte.95 $, zwolniony w pierwszym roku75 000 punktów po wydaniu 3000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta. Obowiązują warunki.450 $ (zobacz stawki i opłaty)50000 punktów po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta.95 $50000 mil American Airlines po wydaniu 5000 USD na zakupy w pierwszych trzech miesiącach otwarcia konta.450 $125 000 punktów IHG po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.89 $Na początek ważne jest, aby zwrócić uwagę na różnice między tymi dwoma programami. Global Entry wiąże się z opłatą w wysokości 100 USD za pięcioletnie członkostwo, które obejmuje przyspieszony wjazd do Stanów Zjednoczonych oraz TSA PreCheck. Jeśli chcesz tylko PreCheck, zapłacisz 85 USD za pięcioletnie członkostwo, ale to nie pomoże w rozliczeniu kontroli paszportowej po podróży międzynarodowej. Ponieważ to tylko 15 $ premii za Global Entry i otrzymujesz automatyczny PreCheck, zawsze zalecam wybranie tej trasy, chociaż może się okazać, że PreCheck w połączeniu z aplikacją Mobile Passport będzie wystarczający, jeśli nie podróżujesz regularnie poza Stany Zjednoczone.

  Global Entry może przyspieszyć powrót do USA po następnej podróży międzynarodowej. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Paula J.Richardsa / AFP / Getty Images)

  W przypadku każdej z poniższych kart masz prawo do kredytu z tytułu opłaty co cztery lub pięć lat w ramach Global Entry lub TSA PreCheck, gdy płacisz za członkostwo kartą. Pamiętaj, że nie musisz płacić za własne członkostwo: o ile odpowiednia opłata jest pobierana z karty i nie wykorzystałeś jeszcze bonusu, kredyt powinien zostać automatycznie zastosowany do następnego wyciągu.

  Najlepsze karty kredytowe dla Global Entry i TSA PreCheck

  Chase Sapphire Reserve

  Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: Kredyt z tytułu opłaty aplikacyjnej za Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata.

  Opłata roczna: 550 USD

  Nasze podejście: Jeśli nie masz nic przeciwko wyrzuceniu wysokiej opłaty rocznej za kartę kredytową premium Travel Rewards, która zawiera zwolnienie z Global Entry / TSA PreCheck, rozważ skorzystanie z Chase Sapphire Reserve. Podobnie jak w przypadku innych, kwalifikujesz się do otrzymania tego bonusu raz na cztery lata, chociaż jest to jeden kredyt na konto; autoryzowani użytkownicy nie otrzymują własnego kredytu pomimo rocznej opłaty w wysokości 75 USD za sztukę. Wyciąg z Chase Sapphire Reserve powinien zostać zaksięgowany w ciągu 24 godzin od obciążenia karty.

  Karta oferuje również szereg innych cennych korzyści, w tym duży bonus za rejestrację (50000 punktów Ultimate Rewards po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta), 3x punkty za podróż (z wyłączeniem 300 USD na podróż) oraz zakupy w restauracjach, roczny kredyt na podróż w wysokości 300 USD i członkostwo Priority Pass Select.

  Do marca 2022 r. Zdobędziesz 10x punktów za przejażdżki Lyft i możesz zarejestrować się na bezpłatny rok Lyft Pink (15% zniżki na przejażdżki Lyft i nie tylko). Rezerwa obejmuje również 60 USD kredytu DoorDash w 2020 r. I kolejne 60 USD kredytu na 2021 r., A także możesz uzyskać co najmniej rok darmowego DashPass (zwykle 9,99 USD / miesiąc), który zwalnia Cię z opłat za dostawę przy zamówieniach o wartości 12 USD lub więcej w uczestnictwie restauracje. Musisz zarejestrować się, aby skorzystać z atutu DashPass do 31 grudnia 2021 r. Wreszcie, do karty dodano kilka tymczasowych korzyści, które są teraz dostępne, aby pomóc posiadaczom kart lepiej korzystać z karty, gdy podróż jest wstrzymana.

  Zdobyte punkty Ultimate Rewards można wymienić bezpośrednio na podróż po kursie półtora centa za punkt, ale możesz uzyskać jeszcze większą wartość, przekazując je partnerom, takim jak British Airways i Hyatt. Mimo że karta wiąże się z roczną opłatą w wysokości 550 USD, możesz łatwo uzyskać z niej mnóstwo wartości, szczególnie w pierwszym roku.

  Karta Platynowa od American Express Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: opłata za wniosek za Global Entry co cztery lata lub TSA PreCheck co cztery i pół roku

  Opłata roczna: 550 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Nasza opinia : Ta cenna karta ze zwolnieniem z Global Entry / TSA PreCheck oferuje świadczenie raz na cztery do czterech i pół roku. Zaksięgowanie środków na wyciągu może zająć do ośmiu tygodni, chociaż w rzeczywistości często jest to znacznie szybsze. Istotną różnicą w stosunku do tej karty jest to, że dotyczy ona nie tylko głównych posiadaczy kart; upoważnieni użytkownicy są uprawnieni do otrzymania własnych kredytów na wyciągach, jeśli uiszczają opłatę za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck własnymi kartami Amex Platinum.

  Autoryzowani użytkownicy na tej karcie nie są bezpłatni, ale dodanie maksymalnie trzech z nich kosztuje tylko 175 USD rocznie (to łącznie 175 USD, a nie na autoryzowanego użytkownika (zobacz stawki i opłaty). Jeśli więc masz dwóch lub trzech członków rodziny, którzy mogą każdy skorzysta z ulg o wartości 100 $ Global Entry lub 85 $ TSA PreCheck, natychmiast wyjdziesz na prowadzenie, a ci autoryzowani użytkownicy również uzyskają wiele takich samych korzyści z karty jak Ty. Po prostu upewnij się, że pobierają opłatę za zgłoszenie Global Entry do własnej karty Amex Platinum.

  Mówiąc o korzyściach, ta karta jest nimi załadowana, w tym do 200 USD rocznej opłaty za linie lotnicze, dostęp do Centurion Lounge i dostępu do Delta Sky Club podczas lotu Delta, status Gold w hotelach Marriott i Hilton, 5 punktów za przeloty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub za pośrednictwem American Express Travel i nie tylko.

  Nowi posiadacze kart mogą również otrzymać ofertę powitalną w wysokości 60000 punktów Membership Rewards po tym, jak wykorzystają Twoją nową kartę do zrobienia zakupów w wysokości 5000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy (ale koniecznie sprawdź narzędzie CardMatch, aby sprawdzić, czy celem jest 100000 punktów premia; oferta może ulec zmianie w dowolnym momencie). Oczywiście Amex dodał również szereg tymczasowych korzyści do karty Amex Platinum, aby pomóc posiadaczom kart zmaksymalizować nagrody podczas COVID-19, podczas gdy inne korzyści stały się mniej wartościowe.

  Biorąc pod uwagę ten szereg cennych korzyści, karta niesie znaczną roczną opłatę w wysokości 550 USD (zobacz stawki i opłaty), najwyższą na tej liście. Jednak biorąc pod uwagę wartość, jaką uzyskujesz z karty, ta roczna opłata może być tego warta.

  Karta kredytowa Capital One Venture Rewards Korzyść z Global Entry / TSA PreCheck: opłata za wniosek za aplikację Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata (do 100 USD)

  Opłata roczna: 95 USD

  Nasza opinia: Posiadacze karty Capital One Venture Card kwalifikują się do jednego kredytu na wyciągu co cztery lata, jeśli pobierasz opłatę aplikacyjną Global Entry lub TSA PreCheck z karty Venture. Środki pojawią się w ciągu dwóch cykli rozliczeniowych, więc może być konieczne trochę poczekanie na ich wysłanie.

  Jeśli jesteś nowym posiadaczem karty, kwalifikujesz się do premii za rejestrację w wysokości 100 000 mil, jeśli wydasz 20 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 12 miesięcy od otwarcia konta. Zyskasz 5x za hotele i wypożyczalnie samochodów zarezerwowane za pomocą karty przez Capital One Travel i 2x mile za dolara za inne zakupy. Capital One jest również jednym z emitentów, którzy dodali tymczasowe korzyści dla posiadaczy kart – w tym 5x na Uber Eats i nowe opcje wykupu.

  Wszystkie mile zgromadzone na karcie można następnie wymienić po stawce jednego centa za milę lub przekazać 15 partnerom lotniczym, w tym Aeroplan i Etihad.

  Karta United Explorer Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: Kredyt z tytułu opłaty aplikacyjnej za Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata

  Opłata roczna: 0 USD w pierwszym roku, a następnie 95 USD

  Nasza opinia : ta karta została wprowadzona na rynek w czerwcu 2018 r. Jako zamiennik nieistniejącej już karty United MileagePlus Explorer. United Explorer Card oferuje posiadaczom kart kredyt na wyciągu na pokrycie opłaty za zgłoszenie do Global Entry (100 USD) lub TSA PreCheck (85 USD) co ​​cztery lata. Są dwa główne powody, dla których ta karta zajmuje wysokie miejsce na tej liście. Po pierwsze, karta niesie roczną opłatę w wysokości 95 USD, która jest anulowana przez pierwszy rok, więc możesz zdobyć ten kredyt bez ponoszenia kosztów z góry. Ponadto, zgodnie ze szczegółami oferty, kredyt zostanie faktycznie zaksięgowany na Twoim koncie w ciągu 24 godzin od obciążenia, co jest niewiarygodnie szybkim rozwiązaniem, które ma kilka innych kart.

  Karta oferuje obecnie 60 000 mil premiowych po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy, gdy Twoje konto jest otwarte. Oprócz zdobycia 2x mil za zakupy w United, będziesz również korzystać z 2x mil w restauracjach i hotelach zarezerwowanych bezpośrednio w hotelu. Karta zapewnia również mnóstwo korzyści w United, w tym bezpłatną torbę rejestrowaną dla Ciebie i osoby towarzyszącej, pierwszeństwo wejścia na pokład, zwrot 25% na zakupy na pokładzie, dwa jednorazowe karnety lotniskowe United Club na rok i zwiększoną dostępność nagród. Nawet jeśli lecisz United tylko kilka razy w roku, wartość szybko się kumuluje.

  Karta Marriott Bonvoy Brilliant American Express Card Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: opłata za wniosek za Global Entry (co cztery lata) lub TSA PreCheck (co cztery i pół roku) o wartości do 100 USD.

  Opłata roczna: 450 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Nasza opinia : ta karta ma 75 000 dodatkowych punktów Marriott Bonvoy po wydaniu 3000 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta. Karta Marriott Bonvoy Brilliant Amex zapewnia także 6-krotne punkty w hotelach Marriott uczestniczących w programie, 3-krotne punkty w restauracjach w Stanach Zjednoczonych i za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych oraz 2 punkty we wszystkich innych miejscach.

  Ta karta jest obciążona wystarczającą liczbą przywilejów najwyższego poziomu (poza kredytem Global Entry / PreCheck), aby była warta rocznej opłaty. Na początek otrzymasz elitarny status Gold Marriott Bonvoy, 15 elitarnych kredytów nocnych rocznie i darmową nocną nagrodę (dla nieruchomości kosztujących do 50000 punktów) w każdą rocznicę karty. Ta karta jest również oferowana z członkostwem Priority Pass Select, który zapewnia Tobie i maksymalnie dwóm gościom nieograniczoną liczbę wizyt w salonach Priority Pass. Wszystko to jest uzupełnione rocznym kredytem w wysokości do 300 USD na zakupy Marriott, w tym ceny pokoi.

  Karta kredytowa Bank of America® Premium Rewards® Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: Kredyt z tytułu opłaty aplikacyjnej za Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata.

  Opłata roczna: 95 USD

  Nasza opinia : to kolejna karta z niskim poziomem opłat rocznych i kredytem Global Entry / PreCheck. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych wpisów, możesz otrzymać kredyt na wyciągu, aby pokryć opłatę za zgłoszenie do dowolnego programu co cztery lata, gdy obciążasz kartę. Po dokonaniu zakupu poczekaj siedem dni na zaksięgowanie środków na koncie.

  Oprócz profitu Global Entry / PreCheck, karta Premium Rewards ma dodatkową wartość, szczególnie dla lojalnych klientów Bank of America. Nowi kandydaci otrzymają 50 000 punktów bonusowych po dokonaniu przynajmniej 3000 $ zakupów w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta. Zdobędziesz dwa punkty za każdego dolara wydanego na podróże i posiłki oraz półtora punktu za każdego dolara wydanego na wszystko inne, chociaż te są podwyższone o 25% -75%, jeśli jesteś członkiem banku Preferred Rewards .

  Punkty te można następnie wykorzystać po stawce jednego centa na różne wykupy, w tym kredyty na wyciągi, zwrot gotówki, podróże lub karty podarunkowe. Masz również prawo do dodatkowych 100 USD kredytów każdego roku na pokrycie przypadkowych opłat linii lotniczych, chociaż roczna opłata w wysokości 95 USD nie jest zniesiona w pierwszym roku.

  Citi / AAdvantage Executive World Elite Mastercard Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: Kredyt z tytułu opłaty aplikacyjnej za Global Entry lub TSA PreCheck co pięć lat.

  Opłata roczna: 450 USD

  Nasza opinia: jeśli jesteś lojalnym pasażerem American Airlines (lub mieszkasz w jednym z węzłów przewoźnika), rozważ otwarcie karty AAdvantage Executive Card, która pomoże Ci przyspieszyć kontrolę paszportową i bezpieczeństwo. Ta karta zapewnia również kredyt na opłatę aplikacyjną za Global Entry (100 USD) lub TSA PreCheck (85 USD), chociaż w przeciwieństwie do innych na liście, jest ona stosowana tylko raz na pięć lat. W rezultacie, jeśli chcesz otrzymać kredyt, musisz zaczekać, aż Twoje obecne członkostwo prawie wygaśnie. Należy również pamiętać, że pojawienie się kredytu może zająć dwa cykle rozliczeniowe.

  Mimo że karta wiąże się z roczną opłatą w wysokości 450 USD, nadal możesz uzyskać mnóstwo wartości z karty poza tym profitem Global Entry / PreCheck. Karta oferuje obecnie premię za rejestrację w wysokości 50 000 mil po wydaniu 5000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.

  Jest również wyposażony w pełne członkostwo w Admirals Club, które zapewnia dostęp do poczekalni w prawie 90 krajach (z kartą pokładową tego samego dnia na kwalifikujący się lot). Możesz również bezpłatnie dodawać upoważnionych użytkowników i zapewniać im dostęp do Admirals Clubs, chociaż jest to ważne tylko w Admirals Clubs (wymagana jest karta pokładowa tego samego dnia na kwalifikujące się linie lotnicze American Airlines lub lot partnerski), a nie w salonach partnerskich. Ponieważ zakup nowego członkostwa w Admirals Club od razu kosztuje 550 USD (lub 500 USD za odnowienie istniejącego), opłata roczna w wysokości 450 USD za tę kartę jest kradzieżą.

  Będziesz także cieszyć się szeregiem korzyści, które ułatwią i obniżą koszt amerykańskiego latania. Ty (i maksymalnie ośmiu towarzyszy podróży objętych tą samą rezerwacją) możesz bezpłatnie nadać pierwszą sztukę bagażu, co oznacza oszczędność 50 USD na osobę w przypadku podróży w obie strony. Zyskasz również 2 mile za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy American Airlines, a także będziesz mógł korzystać z priorytetowej odprawy, bezpieczeństwa i wejścia na pokład oraz 25% zniżki na kwalifikujące się zakupy lotnicze. Wreszcie, jeśli potrzebujesz kilku dodatkowych mil Elite Qualifying Miles (EQM), aby zdobyć status na American w tym roku, pamiętaj, że otrzymasz 10000 EQM po wydaniu 40 000 USD w roku kalendarzowym na tej karcie, ale pamiętaj, że nadal będziesz podlegać wymagania dotyczące dochodów, aby osiągnąć status elity AA.

  Karta kredytowa IHG® Rewards Club Premier Korzyści z Global Entry / TSA PreCheck: Kredyt z tytułu opłaty aplikacyjnej za Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata.

  Opłata roczna: 89 USD

  Nasza opinia: Karta ma obecnie premię za rejestrację w wysokości 125 000 punktów IHG po wydaniu 3000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Ten bonus jest wart 625 $, zgodnie z wycenami TPG i sprawia, że ​​karta jest świetną okazją, jeśli weźmiesz pod uwagę, że ma jedną z najmniejszych opłat rocznych ze wszystkich kart z tej listy.

  Posiadacze kart automatycznie otrzymają również status IHG Platinum, coroczny nocleg w formie nagrody w każdą rocznicę konta (ważny w hotelach IHG, które kosztują do 40 000 punktów za noc) oraz dostęp do czwartego noclegu za punkty w przypadku pobytów punktowych na cztery lub więcej nocy. Zdobędziesz 10 punktów IHG w hotelach IHG, 2x punkty w restauracjach, stacjach benzynowych i sklepach spożywczych oraz jeden punkt IHG za dolara wszędzie indziej. Ponadto w każdym roku na koncie, w którym wydasz 20 000 USD lub więcej, otrzymasz 10 000 punktów bonusowych. A jeśli dokonasz zakupów punktowych za pomocą karty, otrzymasz 20% zniżki, ale ta korzyść nie kumuluje się ze sprzedażą punktową IHG.

  Jak wybraliśmy najlepsze karty do Global Entry i TSA / PreCheck

  Najbardziej oczywistym wymogiem, aby zostać wybraną na tę listę, jest to, że każda karta ma świadczenie kredytowe na wyciągu z tytułu opłaty za wniosek Global Entry / TSA PreCheck. Ale to nie jest wyczerpująca lista kart, które oferują te kredyty. Zamiast tego reprezentuje karty, które zapewniają profit i oferują posiadaczom kart najbardziej wartościowe dodatkowe korzyści, takie jak dostęp do poczekalni na lotnisku lub kredyty podróżne. Chociaż korzyści związane z podróżowaniem, takie jak dostęp do poczekalni, mogą nie znajdować się obecnie na liście najważniejszych korzyści dla wszystkich, ponieważ podróże są nadal ograniczone, pozostają one kartami, które zapewnią często podróżującym najbardziej wartościową długoterminową.

  Podczas zawężania listy do naszych ulubionych kart rozważaliśmy również, czy upoważnieni użytkownicy również otrzymują korzyść, premię za rejestrację karty i inne czynniki.

  Czy powinienem otrzymać TSA PreCheck czy Global Entry?

  TSA PreCheck i Global Entry to zaufane programy dla podróżnych. TSA PreCheck zapewnia przyspieszoną kontrolę bezpieczeństwa podczas lotu z uczestniczącymi liniami lotniczymi i 73 liniami lotniczymi (i wciąż rośnie), które są częścią programu. Jeśli pas bezpieczeństwa TSA PreCheck jest dostępny (i działa) na lotnisku, nie tylko będziesz mieć dostęp do znacznie krótszej linii, ale nie będziesz musiał zdejmować butów ani paska i możesz zostawić laptopa lub płyny w Twoja torba. Może to uratować życie, jeśli spóźnisz się na lot. Opłata za zgłoszenie TSA PreCheck wynosi 85 USD, a po złożeniu wniosku będziesz musiał przejść sprawdzenie przeszłości i rozmowę kwalifikacyjną. Członkostwo TSA PreCheck jest ważne przez pięć lat.

  Proces ubiegania się o Global Entry jest podobny do TSA PreCheck, ale opłata za zgłoszenie wynosi 100 USD i prawie zawsze czas oczekiwania na rozmowę kwalifikacyjną jest znacznie dłuższy. Możesz obejść ten problem, odbierając rozmowę kwalifikacyjną po przybyciu do niektórych miejsc. Gdy zostaniesz zatwierdzony do Global Entry, uzyskasz dostęp do pasów bezpieczeństwa TSA PreCheck, a także otrzymasz przyspieszone odprawy celne podczas powrotu do USA przez którekolwiek z tych lotnisk. Global Entry jest również ważny przez pięć lat, więc za jedyne 15 USD więcej otrzymujesz przyspieszone zabezpieczenie TSA PreCheck oraz możesz przyspieszyć przechodzenie przez amerykańskie służby celne.

  Chyba że nie jesteś w stanie czekać na dodatkowy czas potrzebny na zatwierdzenie do Global Entry, o który chcesz się ubiegać. W przeciwnym razie uzyskaj TSA PreCheck i po prostu użyj Mobile Passport podczas powrotu do USA. Pamiętaj tylko, że nie możesz jednocześnie korzystać z Mobile Passport i Global Entry.

  Konkluzja

  Punkty kontroli bezpieczeństwa i stanowiska kontroli paszportowej mogą skrócić lub przerwać dzień podróży, dodając niepotrzebne opóźnienia i kłopoty do i tak już stresującego transportu. Czy nie byłoby miło nie tylko przejechać przez te linie, ale także zrobić to za darmo? Jak widać, istnieje wiele cennych kart kredytowych z nagrodami za podróże, które zapewniają zwolnienie z opłat za zgłoszenie do Global Entry lub TSA PreCheck. Jeśli nadal planujesz kolejną podróż i chcesz zaoszczędzić trochę czasu, rozważ dodanie do portfela jednej z najlepszych podróżniczych kart kredytowych. W takim razie staraj się nie śmiać z biednych dusz w „zwykłych kolejkach dla podróżnych, gdy przemierzasz lotnisko.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Amex Platinum, kliknij tutaj.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami za kartę Marriott Bonvoy Brilliant, kliknij tutaj.

  Wyróżnione zdjęcie autorstwa Arne Beruldsen / Shutterstock

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Karta kredytowa
  Chase Sapphire Reserve Karta Platynowa od American Express Karta kredytowa Capital One Venture Rewards Karta United Explorer Karta Marriott Bonvoy Brilliant American Express® Karta kredytowa Bank of America® Premium Rewards® Citi® / AAdvantage® Executive World Elite Mastercard® Karta kredytowa IHG® Rewards Club Premier