Najbardziej (i najmniej) stresujące zawody w bankowości i finansach

17.02.2021
Category: Jeśli Jesteś

Jeśli pracujesz w usługach finansowych, prawdopodobnie spędziłeś wiele nocy nad stresem w pracy. Godziny pracy, obowiązki, zewnętrzne naciski na dostarczanie spójnych i przekonujących wyników – wszystko to sumuje się. Ale kto ma gorzej?

O werdykty poprosiliśmy wielu rekruterów, ekspertów branżowych i rzeczywistych pracowników w każdej dziedzinie. Poniżej znajdują się wyniki złożone.

1. Bankier inwestycyjny (specjalista ds. Fuzji i przejęć lub rynków kapitałowych)

Praca w dziale bankowości inwestycyjnej (IBD) była niekontrolowanym wyborem na najbardziej stresującą pracę na Wall Street i we wszystkich usługach finansowych, kończąc w pierwszej trójce w każdym głosowaniu. Nie było nawet blisko. Głównym powodem jest to, że bankierzy inwestycyjni mają do czynienia z dwoma głównymi czynnikami powodującymi stres związany z karierą: trudność pracy w połączeniu z samą jej ilością, szczególnie dla analityków i współpracowników, oraz pomimo prób złagodzenia napięcia przez banki.

Życie młodszego bankiera jest jedną z ostatnich form przymusowej służebności, powiedział Roy Cohen, trener kariery i autor Przewodnika przetrwania dla profesjonalistów z Wall Street. „To wyczerpujące przetrwanie najsilniejszego życia zdefiniowanego przez całonocnych ludzi, brak czasu na dobre jedzenie lub ćwiczenia oraz rekompensata, która pozostaje niezmienna od wielu lat.

A jeśli zdecydujesz się nie zostać lekarzem, aby uniknąć tej presji? „Jeśli w końcu nie zostaniesz awansowany na MD, zostaniesz zwolniony – mówi. „Nie możesz wiecznie pozostać ciężko pracującym, nieodpowiedzialnym młodym człowiekiem.

Handlowcy mogą nie pracować w szalonych godzinach bankierów inwestycyjnych, ale mają ostrzejszy, ostrzejszy poziom stresu. „Stres tradera występuje w czasie rzeczywistym i może nastąpić natychmiast – powiedział Sal Khan, dyrektor zarządzający w firmie rekrutacyjnej Dynamics Associates w Nowym Jorku.

Trener handlu, Steven Goldstein, opisał podstępny charakter stresu związanego z pracą handlową: „Kiedy pracujesz w handlu, jest tak wiele rzeczy, na które nie masz wpływu i może być trudno sobie z tym poradzić. Siedzisz tam codziennie i czasami rynki są na twoją korzyść, a czasami nie. Ludzie zaczynają się zastanawiać, czy naprawdę tego chcą .

Dzień pracy zaczyna się bardzo wcześnie, ale dla niektórych kończy się wcześnie, przynajmniej aktywna, wywołująca wrzody część pracy.

3. Zarządzanie ryzykiem i zgodność

Specjaliści sprzed kryzysu, specjaliści ds. Ryzyka i zgodności mieli prawdopodobnie pełne głowy i paznokcie pozbawione śladów po żuciu. Teraz, gdy skandale bankowe wciąż pojawiają się na pierwszych stronach gazet, specjaliści od ryzyka i zgodności z przepisami znajdują się w wyjątkowej sytuacji: zwiększona odpowiedzialność i widoczność wraz z celami na plecach, a koledzy często celują.

– Siedząc w miejscach, które nie generują przychodów, pracownicy ds. Ryzyka i zgodności są często postrzegani jako wróg przez kolegów, którzy desperacko próbują uzyskać zatwierdzenie transakcji – powiedział Cohen. Role związane z ryzykiem rynkowym i zarządzaniem ryzykiem kredytowym są szczególnie stresujące, powiedział Khan.

To nie tylko stres. Może to być również poczucie braku mocy. „Jesteś po to, aby eskalować problemy, ale kiedy to robisz, nic się z nimi nie dzieje. Zgodność to bezduszna praca. W końcu schylasz głowę, zbierasz pieniądze i niszczysz swoje zasady – powiedział nam pewien specjalista ds. Zgodności.

4. Menedżer majątku / prywatny bankier

W niektórych ankietach kończąc na szczycie, aw innych na dole, zarządzający majątkiem i doradcy finansowi mają do czynienia z jednym konkretnym narzędziem stresu: jedzą tylko to, co zabijają. Menedżerowie majątku są zwalniani prawie tak często, jak są zatrudniani. Jeden z WM powiedział nam, że po zaledwie pięciu latach pozostał pozostałym członkiem swojej 30-osobowej klasy rekrutacyjnej. Reszta całkowicie odrzuciła interes.

To praca sprzedażowa, a Twoim celem są często przyjaciele i rodzina, co dodatkowo zwiększa presję. Zaczynasz z ledwo znośną pensją, zazwyczaj remisem i musisz sprzedać, aby pozostać zatrudnionym.

„Wydaje się, że ludzie myślą, że jeśli jesteś bankierem prywatnym, siedzisz na stosie pieniędzy, a to sprawia, że ​​pieniądze napływają – mówi jeden z bankierów. „Mylą się w 100%. -Musisz zbudować książkę, kiedy możesz zebrać książkę o wartości przekraczającej 100 milionów euro, możesz spokojniej odpocząć .

A jeśli nie masz księgi aktywów o wartości 100 mln euro? „To praca, w której starasz się chronić aktywa, które posiadasz przed innymi bankierami-drapieżnikami i biegasz wokół, polując na aktywa innych bankierów – dodaje. W takim przypadku mówi, że bankowość prywatna może być trudnym wyborem zawodowym: „Dla porównania, tak zwany świat bankowości inwestycyjnej jest jak siedzenie na wyjątkowo puszystym ręczniku na ciepłej plaży podczas opiekania bagiennych smaków i śpiewania Kumbaya .

Plus? Jeśli potrafisz stworzyć konkurencyjną księgę biznesową, inne firmy będą próbowały zwabić Cię dużymi bonusami za podpisanie umowy, aby zmienić firmę. Musisz tylko mieć pewność, że Twoi klienci przyjdą, w przeciwnym razie te bonusy zmienią się w to, czym naprawdę są: pożyczki, których nie można umorzyć.

5. Sprzedaż instytucjonalna

Każda rola, która koncentruje się na sprzedaży, powoduje stres. Połącz to z faktem, że bezpieczeństwo pracy i pułap wynagrodzeń nie są tym, czym były, a sprzedaż instytucjonalna może być męczarnią. „Ponieważ technologia automatyzuje większość funkcji, po prostu istnieje mniejsze zapotrzebowanie na ludzki interfejs – powiedział Cohen.

6. Doradztwo zarządcze

Czy konsulting menedżerski to naprawdę stresująca kariera? Tak, jeśli pracujesz w miejscu takim jak McKinsey & Co. lub BCG i nie lubisz podróżować (Bain & Co. ma reputację zatrudniania ludzi bliżej ich biura domowego). Konsultanci ds. Zarządzania zazwyczaj dużo podróżują . I to nie tylko jednodniowe wycieczki. Pracownicy mogą przebywać w siedzibie klienta przez tygodnie, a nawet miesiące. Konsultant, który pracuje w jednej z firm księgowych Wielkiej Czwórki, powiedział nam, że na jedno zlecenie co tydzień podróżował ze swojego domu na Florydzie do klienta funduszu hedgingowego w Connecticut przez prawie trzy miesiące, wracając w każdy weekend do domu, aby być ze swoim rodzina.

Kiedy profesorowie Harvard Business School w 2013 roku badali warunki pracy w wiodących firmach zajmujących się doradztwem strategicznym, znaleźli osoby, które twierdziły, że pracują 15 godzin dziennie i śpią krócej niż sześć godzin na dobę. „Istnieje związek między sukcesem a chęcią odłożenia wszystkiego na bok i wykonania mnóstwa pracy – powiedział jeden z nich.

Podobnie jak banki, firmy konsultingowe wdrożyły programy łagodzące stres w pracy. Jeden z młodszych konsultantów, który pracował w bankowości, powiedział nam, że praca konsultingowa jest lepsza: godziny są krótsze, a praca jest bardziej zróżnicowana i kreatywna. Podróż to prawdziwy klucz.

7. Zarządzający funduszami typu long-only

W teorii zarządzanie funduszami nie jest aż tak stresującą karierą. Długoterminowi menedżerowie inwestują długoterminowo i mają czas na rozważenie swoich decyzji.

W rzeczywistości nie jest to takie proste.

Jeden z menedżerów z Nowego Jorku od dawna mówi, że praca po stronie kupujących jest w porządku, o ile masz rację. „Jeśli masz rację w swoich inwestycjach, praca po stronie kupującego jest łatwiejsza. Jeśli mylisz się w swoich inwestycjach, mówi, że strona kupująca jest tak samo stresująca, jak strona sprzedająca.

Mimo wszystko jest to lepsze niż praca w banku inwestycyjnym: „Możesz mieć rację przez cały dzień po stronie sprzedającej, ale nadal musisz się spieszyć – podkreśla Osprey.

8. Technologia

Podobnie jak ryzyko i zgodność, profesjonaliści techniczni są wzywani – bardzo często. „Ponoszą wiele winy, nawet gdy sprawy wymykają się im spod kontroli, i ciągle muszą się reedukować i brać udział w kursach – powiedziała Lisa Mogilner, rekruter w firmie Dynamics Associates.

9. Księgowość

Kończąc na końcu każdego głosowania, księgowość jest „praktycznie bezstresowa, o ile lubisz rutynę i jesteś skłonny do pracy przez długie godziny w sezonie – powiedział Cohen.

Jednak Tom Stoddart, dyrektor londyńskiej firmy rekrutacyjnej Eximius Finance, powiedział, że role księgowe w bankach stały się bardziej pod presją w ostatnich latach. „Ponieważ organy regulacyjne bardziej koncentrują się na wymogach kapitałowych, rola księgowego stała się ważniejsza.

Księgowe prace związane z kontrolą produktu mogą być stresujące po prostu dlatego, że wymagają codziennej interakcji z handlowcami, mówi Stoddart. Podobnie role kierownictwa i raportowania regulacyjnego mogą być stresujące, gdy zbliżają się terminy. Najmniej stresujące prace księgowe w bankach to te, które obejmują prognozowanie i budżetowanie, sugeruje Stoddart: „Są one nadal krytyczne dla biznesu, ale są też bardziej jakościowe i nie podlegają presji zewnętrznej oceny.

Masz poufną historię, wskazówkę lub komentarz, którym chcesz się podzielić? Kontakt: [email protected]

Bądźcie z nami, jeśli zostawicie komentarz na dole tego artykułu: wszystkie nasze komentarze są moderowane przez ludzi. Czasami ci ludzie mogą spać lub z dala od swoich biurek, więc może minąć trochę czasu, zanim pojawi się Twój komentarz. W końcu tak się stanie – chyba że jest to obraźliwe lub zniesławiające (w takim przypadku nie będzie).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy