Money Crashers

17.02.2021
Category: Które Pomogą

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaruAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             Jak korzystać z witryn z wyprzedażami błyskawicznymi, aby zdobyć zabójcze oferty – wady i zalety

             Co to jest fundusz rynku pieniężnego – definicja, rodzaje, zalety i wady10 najbardziej satysfakcjonujących i satysfakcjonujących ofert pracy i karieryUjawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert, niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji płatniczych, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)22 Najlepsze nowe promocje i oferty dotyczące kont bankowych – październik 2020 r10 wspaniałych pól kariery na przyszłośćKiedy najlepiej kupować duże urządzenia w roku?Zostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Co to jest ulga podatkowa a ulga podatkowa – czy znasz różnicę? Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykułPrzeglądając porady podatkowe w Internecie, natkniesz się na listy ulg podatkowych i ulg podatkowych, które mogą pomóc w obniżeniu podatku. Ale czy znasz różnicę między ulgą podatkową a ulgą podatkową? Nie są takie same. Potrącenia są dobre, ale kredyty są lepsze.

             Zarówno odliczenia, jak i kredyty obniżają wysokość podatku, ale działają na różne sposoby. Odliczenia zmniejszają dochód podlegający opodatkowaniu, a kredyty obniżają zobowiązanie podatkowe. Na przykład, jeśli jesteś w przedziale podatkowym 22% i masz odliczenie 100 USD, odliczenie to pozwoli Ci zaoszczędzić 22 USD na podatkach (22% ze 100 USD). Jeśli jednak masz 100 USD ulgi podatkowej, zaoszczędzisz 100 USD na podatkach. To właśnie mają na myśli specjaliści podatkowi, kiedy mówią, że ulgi podatkowe są obniżeniem zobowiązania podatkowego za dolara.

             Przyjrzyjmy się bliżej różnicom między ulgami podatkowymi a ulgami podatkowymi – oraz sposobom, w jaki mogą one pomóc w uzyskaniu pieniędzy na podatki.

             Wskazówka : jeśli korzystasz z oprogramowania do przygotowywania podatków od firmy takiej jak TurboTax , obliczy ona odpowiednio Twoje zobowiązanie podatkowe na podstawie ulg podatkowych i odliczeń podatkowych, o które możesz ubiegać się.

             Potrącenia podatkowe

             Mówiąc najprościej, odliczenie od podatku dochodowego zmniejsza kwotę dochodu podlegającą stawce podatkowej. Istnieją dwa rodzaje odliczeń:

             1. Szczegółowe potrąceniaWyszczególnione odliczenia to pewne ulgi podatkowe, których możesz użyć, aby obniżyć dochód podlegający opodatkowaniu. Typowe wyszczególnione odliczenia obejmują:

             • Koszty leczenia
             • Stanowe i lokalne podatki dochodowePodatki od nieruchomościOprocentowanie kredytu hipotecznegoDarowizny na cele charytatywneWłaściciele domów i ludzie mieszkający w stanach z wysokimi podatkami uwielbiają wyszczególnione odliczenia, ponieważ i tak zwykle wiążą się one z wydatkami, które i tak płacą, takimi jak odsetki od kredytu hipotecznego, podatki od nieruchomości i stanowe podatki dochodowe. Ulgi podatkowe to świetny sposób na odzyskanie części pieniędzy, które już wydają. Jednak nie wszyscy odnoszą korzyści z skorzystania z tych odliczeń.

              Aby uzyskać korzyści z ubiegania się o szczegółowe potrącenia, musisz skorzystać z Załącznika A, aby wyszczególnić swoje potrącenia indywidualnie, zamiast pobierać odliczenia standardowe. Odliczenie standardowe to stała kwota w dolarach, która różni się w zależności od statusu zgłoszenia. W przypadku zwrotów z 2019 r. Standardowe odliczenie wynosi:

              • 12200 $ za osobne zgłoszenie stanu wolnego lub małżeństwa
              • 24.400 $ za małżeństwo składające wniosek wspólnie lub kwalifikująca się wdowa (wdowa)18 350 $ na głowę rodzinyW przypadku podatników, którzy ukończyli 65 lat lub są niewidomi, standardowe odliczenie wzrasta o 1650 USD w przypadku osób samotnie składających wniosek i 1300 USD w przypadku podatników będących w związku małżeńskim.

               Możesz ubiegać się o odliczenie standardowe lub szczegółowe potrącenia, w zależności od tego, które z nich daje większe korzyści podatkowe. Wielu podatników nie ma wyszczególnionych odliczeń większych niż ich standardowe odpisy, ale to nie znaczy, że w ogóle nie mogą skorzystać z odliczeń podatkowych.

               2. Odliczenia powyżej liniiIstnieje kilka ulg podatkowych, z których osoby ubiegające się o odliczenie standardowe mogą nadal korzystać, aby obniżyć swoje rachunki podatkowe. Są one określane jako odliczenia „powyżej linii, ponieważ zmniejszają skorygowany dochód brutto (AGI), podczas gdy odliczenia wyszczególnione zmniejszają dochód podlegający opodatkowaniu.

               AGI to miara dochodu brutto za rok podatkowy pomniejszona o pewne odliczenia. AGI to ważna liczba dla wielu osób, ponieważ wpływa na kwalifikowalność podatnika do ubiegania się o wiele innych potrąceń i kredytów. Na przykład, jeśli ubiegasz się o zwrot kosztów leczenia jako odliczenie wyszczególnione, skorzystasz tylko wtedy, gdy Twoje wydatki medyczne przekroczą 7,5% Twojego AGI z tytułu podatków na rok 2019. Tak więc podatnik z AGI w wysokości 40 000 USD i wydatkami medycznymi w wysokości 4000 USD może ubiegać się o 1000 USD potrącenia lub 4000 USD kosztów minus 7,5% (7,5% x 40000 USD = 3000 USD).

               Z drugiej strony podatnik z AGI w wysokości 60 000 USD i 4 000 USD wydatków medycznych nie uzyskałby żadnej korzyści z tych wydatków medycznych; aby otrzymać odliczenie, musieliby mieć więcej niż 4500 USD (60 000 USD x 7,5%). Dlatego tak cenne są dodatkowe odliczenia – wpływają one na możliwość uzyskania wielu ulg podatkowych.

               Odliczenia powyżej linii pojawiają się w sekcji „Korekty do dochodu załącznika 1 do formularza 1040. Obejmują one:

               • Wydatki nauczyciela
               • Niektóre wydatki biznesowe rezerwistów, artystów estradowych i płatnych urzędników państwowychSkładki na zdrowotne konto oszczędnościowe (HSA)Koszty przeprowadzek dla członków sił zbrojnychCzęść podlegająca odliczeniu podatku od pracy na własny rachunekSkładki na samozatrudnionych SEP IRA, SIMPLE IRA i inne kwalifikowane planySkładki na ubezpieczenie zdrowotne osób pracujących na własny rachunekKary za wcześniejsze wypłaty oszczędnościAlimenty wypłaconeWpłaty do IRA podlegające odliczeniuOprocentowanie kredytu studenckiegoOdliczenia powyżej linii mogą nie być tak cenne jak ulgi podatkowe, ale nadal możesz z nich korzystać. Obniżając AGI, odliczenia te mogą umożliwić Ci ubieganie się o inne ulgi podatkowe na podstawie limitów dochodów.

                Ulgi podatkowe

                Chociaż ulgi podatkowe obniżają dochód podlegający opodatkowaniu, ulgi podatkowe są bezpośrednim obniżeniem należnego podatku. Po obliczeniu AGI, zastosowaniu standardowego odliczenia lub wyszczególnionych odliczeń i obliczeniu należnego podatku, możesz zmniejszyć tę kwotę – czasem znacznie – korzystając z dostępnych ulg podatkowych.

                Główne ulgi podatkowe są zwykle przedmiotem wielu publikacji, więc prawdopodobnie słyszałeś o niektórych z nich:

                • Ulga podatkowa na podatek dochodowy (EITC) . Ulga podatkowa na dochody jest przeznaczona dla rodzin o niskich lub umiarkowanych dochodach. W roku podatkowym 2019 wartość ta wynosi od 529 do 6557 dolarów, w zależności od liczby dzieci, stanu cywilnego i zarobków.
                • Ulga podatkowa na dzieci . Ulga podatkowa na dzieci wynosi do 2000 USD na dziecko i do 500 USD na dziecko niebędące na utrzymaniu. Ulga ta jest stopniowo wycofywana dla podatników o wyższych dochodach. Kredyt na opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi . Kredyt na opiekę nad dziećmi i osobami na utrzymaniu ma na celu wyrównanie kosztów opieki nad dziećmi lub innymi osobami na utrzymaniu, abyś mógł pracować. Wartość wynosi od 20% do 30% do 3000 USD kosztów na jedno dziecko i 6000 USD na dwoje lub więcej dzieci. Ulga podatkowa American Opportunity . Ulga podatkowa American Opportunity jest warta do 2500 $ na studenta. Ten kredyt dotyczy czesnego, opłat za zajęcia, książek, materiałów eksploatacyjnych i sprzętu w ciągu pierwszych kilku lat studiów licencjackich. Student musi być zapisany na co najmniej pół etatu, aby zakwalifikować się do zaliczenia. Lifetime Learning Credit . Kredyt na naukę przez całe życie jest wart do 2000 $ na zwrot za kwalifikowane czesne i powiązane wydatki. Może być używany na kursach licencjackich, magisterskich i zawodowych. Kredyt adopcyjny . Kredyt ten pokrywa do 14 080 USD kosztów adopcji na dziecko. Jeśli kwota kredytu przekracza kwotę należnego podatku, niewykorzystaną część kredytu można przenieść na okres do pięciu lat. Kredyt oszczędnościowy . Kredyt oszczędnościowy ma pomóc podatnikom o niskich lub umiarkowanych dochodach oszczędzać na emeryturę w ramach planu emerytalnego sponsorowanego przez IRA lub przez pracodawcę. Jest to warte nawet 2000 USD dla samotnych podatników lub 4000 USD dla małżeństw. Ulga podatkowa na energię do celów mieszkaniowych . Ulga podatkowa na energię na cele mieszkaniowe jest warta do 30% kosztów alternatywnych systemów energetycznych zainstalowanych w Twoim domu, w tym słonecznego podgrzewacza wody, słonecznego sprzętu elektrycznego, turbin wiatrowych i nieruchomości z ogniwami paliwowymi. Kredyt na pojazd z silnikiem elektrycznym typu Plug-In . Kredyt ten jest wart do 7500 USD na zakup pojazdu elektrycznego typu plug-in. Samochód musi mieć co najmniej cztery koła i akumulator o pojemności co najmniej 4 kilowatogodzin. Aby się zakwalifikować, musisz kupić nowy samochód; używane samochody nie kwalifikują się. Zagraniczna ulga podatkowa . Kredyt ten jest dostępny dla podatników, którzy pracują za granicą lub mają dochód z inwestycji z zagranicznego źródła. Zapewnia kredyt na zagraniczne podatki zapłacone lub należne w obcym kraju lub posiadłości w USA, jeśli podlegasz podatkowi w USA od tego samego dochodu.Niektóre kredyty podlegają zwrotowi, a inne nie podlegają zwrotowi.

                 Ulgi podatkowe podlegające zwrotowiUlgi podatkowe podlegające zwrotowi są szczególnie cenne, ponieważ możesz z nich skorzystać, nawet jeśli nie masz zobowiązania podatkowego i nie pobrałeś żadnego podatku. Istnieje kilka ulg w tej kategorii, w tym EITC, American Opportunity Tax Credit i część Child Tax Credit.

                 Załóżmy na przykład, że Twój obowiązek podatkowy wynosi 1000 USD, a obliczony EITC to 2500 USD. Tysiąc dolarów EITC zmniejszyłoby Twoje zobowiązanie podatkowe do zera, a saldo w wysokości 1500 USD zostanie zwrócone.

                 Bezzwrotne ulgi podatkoweBezzwrotne ulgi podatkowe mogą również mieć duży wpływ na Twoje zobowiązanie podatkowe. Jednak chociaż mogą one obniżyć kwotę, którą jesteś winien do zera, kredyt nie może przekroczyć kwoty należnego podatku. Innymi słowy, bezzwrotne kredyty nigdy nie wygenerują zwrotu przekraczającego kwotę wpłaconą z potrącenia lub szacowanych płatności na dany rok.

                 Kredyty bezzwrotne obejmują:

                 • Kredyt na opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi
                 • Lifetime Learning CreditKredyt adopcyjnyKredyt oszczędnościowyUlga podatkowa na energię do celów mieszkaniowychKredyt na pojazd z silnikiem elektrycznym typu Plug-InZagraniczna ulga podatkowaWiele kredytów ma skomplikowane zasady, limity dochodu i wyjątki. Twój doradca podatkowy pomoże Ci przejrzeć dostępne kredyty i znaleźć te, które Cię dotyczą.

                  Ostatnie słowo

                  Poruszanie się po ograniczeniach, zasadach i wyjątkach mających zastosowanie do tych ulg i ulg podatkowych może być trudne. Korzystanie z oprogramowania do przygotowywania podatków online firmy TurboTax może znacznie ułatwić pracę.

                  Niezależnie od tego, czy sam przygotowujesz rozliczenie, czy zatrudniasz doradcę podatkowego, poświęć trochę czasu na sprawdzenie, które z tych ulg podatkowych mają zastosowanie w Twojej sytuacji. Skorzystanie z jednego lub więcej z nich może mieć duży wpływ na wysokość należnego podatku lub zwrot, jaki otrzymasz.

                  Które odliczenia i ulgi podatkowe były dla Ciebie najbardziej korzystne?

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy