Minimalne wyniki FICO dla kredytu hipotecznego

17.02.2021
Category: Wyniki Fico

Jak uzyskać niskie oprocentowanie domu

Niezależnie od tego, czy planujesz kupić dom teraz, czy też masz jeszcze kilka lat wolnego, to, co zrobisz dzisiaj ze swoim kredytem, ​​może mieć duży wpływ na Twój kredyt hipoteczny. Kredytodawcy mieszkaniowi sprawdzają Twoją pracę, Twoje dochody i Twój kredyt, aby zdecydować, czy zaoferować Ci kredyt hipoteczny. Biorąc pod uwagę, że zarówno dobre, jak i złe informacje mogą pozostać w raporcie kredytowym przez siedem lub więcej lat, to, co składa się dziś na Twój wynik, będzie miało na Ciebie wpływ przez długi czas.

Uzyskanie najlepszych cen

Kredyty hipoteczne, które nie są wspierane przez rząd, zazwyczaj wiążą Twoje oprocentowanie z Twoją zdolnością kredytową. Im lepszy jest Twój kredyt, tym lepiej patrzysz na pożyczkodawcę i zwykle mniej będzie on obciążał Cię odsetkami. W zależności od tego, kogo zapytasz, Twój wynik powinien wynosić powyżej 740, 760 lub 780, aby uzyskać najlepsze możliwe stawki. Ogólnie rzecz biorąc, zbyt wysoki wynik nie zaszkodzi.

Tradycyjne kredyty hipoteczne

Od listopada 2013 r. Dostępne są konwencjonalne kredyty hipoteczne z wynikami FICO zaledwie 620. Jednak im niższy wynik, tym więcej zapłacisz. Na przykład według danych MyFICO z 25 listopada 2013 r. Pożyczkobiorca z oceną kredytową 770 zapłaci 3,977 procent za 30-letni kredyt hipoteczny. Spadek do 690 punktów podnosi stopę do 4,376%, podczas gdy pożyczkobiorca z wynikiem 620 zapłaci 5,566%.

Kredyty hipoteczne wspierane przez rząd

Jedną z zalet kredytu hipotecznego wspieranego przez rząd, takiego jak Federal Housing Administration, Veterans Administration lub Department of Agriculture Rural Development, jest to, że standardy kredytowe są mniej restrykcyjne. Zazwyczaj płacisz tę samą stawkę, niezależnie od tego, jaki będzie Twój wynik. USDA nie ma minimalnego wyniku, ale pożyczkodawcy często lubią widzieć wynik 660 lub wyższy. Pożyczki VA i FHA również z technicznego punktu widzenia nie mają minimum, ale uzyskanie takiego z wynikiem poniżej 620 może być trudne.

Zarządzanie wynikami FICO

Niezależnie od tego, czy planujesz kupić dom wkrótce, czy za pięć czy sześć lat, budowanie dobrego wyniku FICO może rozpocząć się już dziś. Według Fair Isaac Corp., zawsze terminowe płacenie rachunków pomoże, podobnie jak wykorzystanie jak najmniejszego limitu kredytowego, jednocześnie wykazując pewną aktywność. Inną strategią jest pozostawienie otwartych kart, nawet gdy skończysz ich używać, abyś mógł zbudować historię kredytową i pokazać wyższy niewykorzystany limit kredytowy.

  • MyFICO: Jak długo negatywne informacje pozostaną w moim raporcie kredytowym?
  • Bankrate: Jak oceny kredytowe wpływają na oprocentowanie kredytu hipotecznegoMyFICO: Twój wynik FICO określa stopę zwrotu podczas refinansowaniaBloomberg: Zeloci wykonują zlecenie głupcówPożyczki domowe Veterans United: Pożyczki VA i minimalna ocena zdolności kredytowej: co wszyscy kupujący muszą wiedziećMyFICO: Jak naprawić kredyt i poprawić mój wynik kredytowy FICOSteve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy