Śledź tę gałąź: przewodnik po dzieleniu BCH i BSV

17.02.2021

Ponieważ twardy fork Bitcoin Cash (BCH) 15 listopada spowodował podział łańcucha bloków, wielu posiadaczy pre-forka jest zainteresowanych tym, jak podzielić swoje BCH i BSV na dwie oddzielne waluty. W ciągu ostatniego tygodnia kilku dostawców infrastruktury wydało narzędzia, a niektóre giełdy zaoferowały również podział tych dwóch na klientów. W tym przewodniku opiszemy szczegółowo, jak każdy może podzielić swoje monety w sposób bardziej skoncentrowany na prywatności, korzystając z portfela Electron Cash.

Dzielenie BCH i BSV z portfelem elektronicznym

Minął ponad tydzień od hard forka BCH i rozłamu łańcucha bloków, który był świadkiem narodzin tokena BSV. Ze względu na podział i identyczną historię łańcuchów, każdy, kto posiadał gotówkę bitcoin przed podziałem, ma teraz taką samą ilość BSV. Niektórzy ludzie decydują się nigdy nie zawracać sobie głowy dzieleniem swoich monet, podczas gdy inni decydują się podzielić swoje monety i sprzedać jedną lub drugą od razu – lub alternatywnie trzymać je obie. W tej chwili najlepszym sposobem na oddzielenie BSV od istniejących portfeli BCH sprzed widelca jest wykorzystanie portfela Electron Cash.

Ten przycisk umożliwia użytkownikom Electron Cash przełączanie się między sieciami BCH i BSV.

Istnieją wygodniejsze sposoby, takie jak wysyłanie zunifikowanych monet na giełdę, która obiecała podzielić tokeny dla klientów, ale ta metoda jest mniej prywatna. Portfel Electron Cash umożliwia użytkownikom dzielenie tokenów i dodawanie ich do oddzielnego adresu lub wielu adresów niezależnie. Ponadto, ponieważ oprogramowanie służy jako portfel nieprzechodni, użytkownik przez cały czas pozostaje odpowiedzialny za swoje klucze prywatne i fundusze.

Mobilne i inne rodzaje portfeli niepodporządkowanych

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie najnowszej wersji portfela Electron Cash 3.3.2 z oficjalnej strony docelowej. Po pobraniu oprogramowania, jeśli korzystasz z klienta takiego jak Portfel Bitcoin.com, musisz zaimportować ziarno portfela do Electron Cash za pomocą ziarna BIP39 i prawidłowej ścieżki. Portfel Bitcoin.com używa ścieżki m / 44 '/ 0′ / 0 ’, ale inne portfele niepustosowne mogą używać ścieżek takich jak m / 44′ / 145 '/ 0′.

Importowanie BCH przy użyciu klucza prywatnego WIF lub frazy seed do Electron Cash. Ścieżka pozyskiwania portfela będzie się różnić w zależności od tego, którego portfela używasz. m / 44 '/ 145′ / 0 '(BadgerWallet, Electron Cash, mttr.app, portfele sprzętowe) m / 44′ / 0 '/ 0′ (Bitcoin.com, Coinbase Commerce) m / 0 '(BRD / Breadwallet, Handcash)

Stąd chcesz podzielić swoje monety i możesz to łatwo zrobić, wysyłając sobie trochę kurzu z monet po widelcu, które zawierają nowe kody operacyjne. Na przykład kran Bitcoin.com i inne usługi online rozproszą niewielki ułamek BCH pochodzący z danych wyjściowych za pomocą OP_CHECKDATASIG. Gdy ta niewielka ilość kurzu zostanie zmieszana z oryginalnymi funduszami BCH, monety zostaną automatycznie podzielone na dwie części. Na każdym etapie wysyłania i odbierania należy poczekać na potwierdzenie transakcji przed przejściem do kolejnych kroków .

Dodanie trochę pyłu przez osadzenie 0,0001 BCH po widelcu pochodzącego z wyjścia przy użyciu OP_CHECKDATASIG.

Korzystając z serwera Electron Cash, przełącz się w sekcji narzędzi / sieci lub zielonym kółkiem na dole portfela, które pokazuje dwa skrzyżowania, które pozwolą ci przełączać się między serwerami BCH i BSV. Serwer, którego nazwa zaczyna się od ciągu alfanumerycznego „ 1d95671421 @ , umożliwi użytkownikowi śledzenie gałęzi BSV, klikając serwer prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „śledź tę gałąź.

Podłączanie do oddziału BSV. Użyj zielonego przycisku skrzyżowania lub połącz się z serwerem w sekcji narzędzia ->sieć.

Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy podążasz za właściwą gałęzią BSV, jest sprawdzenie, czy ostatnia transakcja pyłowa jest zarejestrowana w portfelu i czy transakcja korzystała z wyjścia OP_CHECKDATASIG, nie powinna była zostać zarejestrowana. Jeśli monety po forku nie zostały dodane do dziennika transakcji, możesz utworzyć nowy adres dla monet BSV lub wysłać BSV na giełdę. Możesz sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, wybierając serwer po przetestowaniu małych ułamków monet. Zawsze czekaj na kilka potwierdzeń i używaj małych frakcji kurzu do testów, aby upewnić się, że robisz wszystko poprawnie . Wysyłanie monet z oddziału ABC nie powinno pojawiać się w oddziale BSV i odwrotnie, chyba że zostały ponownie odtworzone, a powtórzone transakcje mogą prowadzić do strat.

Po przejściu do oddziału BSV, BCH po forku 0.0001 i inne transakcje następujące po łańcuchu ABC nie powinny się pojawiać.

Portfele sprzętowe

Tę procedurę można również wykonać za pomocą portfela sprzętowego, korzystając z kontroli monet w portfelu Electron Cash. Dzięki tej procedurze użytkownik po prostu zaczyna od utworzenia „nowego portfela, wybrania „portfela standardowego i wybrania „portfela sprzętowego. Urządzenie, czy to Trezor, czy Ledger, powinno zostać wyświetlone po wybraniu portfela sprzętowego, a klient Electron Cash poprosi Cię o podanie kodu PIN urządzenia. Może wyglądać trochę inaczej, ale wprowadzenie kodu PIN jest takie samo, jak w przypadku tradycyjnego interfejsu portfela.

Użytkownicy portfeli sprzętowych mogą również łączyć się z portfelem Electron Cash. Użytkownicy Ledger mogą postępować zgodnie z tymi wskazówkami, a użytkownicy Trezora mogą wykonać te kroki tutaj.

Następnie musisz potwierdzić ścieżkę wyprowadzenia. Większość rachunków gotówkowych Bitcoin zarówno dla urządzeń Ledger, jak i Trezor używa ścieżki m / 44 '/ 145′ / 1 ’. Po wprowadzeniu ścieżki wyprowadzenia w polu tekstowym portfel powinien wyświetlić wszystkie Twoje transakcje. Ponownie, jeśli nie korzystałeś ze środków z portfela sprzętowego od czasu forka, musisz również podzielić te środki, wykonując te same kroki powyżej, używając trochę kurzu zawierającego nowe kody operacyjne po forku. Zawsze czekaj na pełne potwierdzenia, najpierw przetestuj z małymi ułamkami i upewnij się, że śledzisz właściwy oddział przed wysłaniem środków. Użytkownik gotówki Bitcoin Emergent Reasons napisał również kilka poradników, jak kontrolować dowolny portfel BCH za pomocą klienta Electron Cash, podobnie jak w przypadku kontroli monet w portfelu sprzętowym.

Zawsze pamiętaj, że nie ma pośpiechu, aby to zrobić, a ludzie nie muszą nigdy dzielić funduszy, jeśli nie chcą, ponieważ jest to całkowicie decyzja właściciela. Zawsze dobrze jest uzbroić się w cierpliwość i przeczytać różne przewodniki, przykłady i przewodniki online, które szczegółowo opisują metody krok po kroku dla osób, które chcą bezpiecznie oddzielić BCH od BSV. Wymienione powyżej metody są przeznaczone do celów informacyjnych i dla użytkowników portfela, którzy rozumieją podstawowe pojęcia opisanych kroków. Ponadto, jeśli czujesz się bardziej komfortowo, istnieją giełdy, które dzielą monety dla klientów, takich jak Kraken i Coinex. Użytkownicy giełdy powinni pamiętać, że większość platform transakcyjnych wymaga od 10 do 30 potwierdzeń wpłat. Ponadto niektóre portfele, takie jak klient Edge i BTC.com ogłosili, że dodają do swoich portfeli natywne narzędzia do dzielenia. Jeśli więc używasz klienta, który oferuje natywne narzędzie do dzielenia, takie jak to, możesz cierpliwie czekać, aż zwolnią te usługi.

Czy próbowałeś już podzielić BCH i BSV lub znasz inną metodę, którą chcesz się podzielić? Daj nam o tym znać w sekcji komentarzy poniżej.

Wiele metod i narzędzi wyszczególnionych w tym artykule redakcyjnym zostało pierwotnie opisanych w przewodnikach z zeszłego tygodnia i napisanych przez programistów blockchain, takich jak Mark Lundeberg, Emergent Reasons, Jochen Hoenicke (Johoe), Ledger Wallet i deweloperów klienta Electron Cash.

Obrazy za pośrednictwem Electron Cash, Shutterstock i Pixabay.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy