Kiedy używać karty kredytowej

17.02.2021
Category: Pomocą Karty

Prawidłowo używane karty kredytowe mogą być nieocenionym narzędziem finansowym.

Pomożemy Ci ustalić, kiedy najlepiej użyć karty kredytowej do robienia zakupów, aby skorzystać ze wszystkich oferowanych korzyści.

Powiemy Ci również, kiedy najlepiej jest użyć karty debetowej, aby nie zostać zalanym zadłużeniem z tytułu karty kredytowej, ponieważ stopy procentowe wymykają się spod kontroli.

W tym przewodniku:
 • Karty kredytowe a karty debetowe
 • AsygnowanieOchrona płatnościNagrody i zwrot gotówkiNajlepsze zakupy za pomocą karty kredytowejPorównaj karty kredytowe z Money ExpertKarty kredytowe a karty debetowe

  Karta kredytowa pozwala Ci wydać pieniądze, których nie masz w danym momencie, które możesz później spłacić. Nawet jeśli masz dostępne pieniądze, często i tak możesz skorzystać z karty kredytowej, a następnie spłacić saldo w całości, zanim odsetki zostaną prawidłowo uruchomione.

  W dalszej części tego przewodnika przejrzymy listę najlepszych rzeczy do kupienia przy użyciu karty kredytowej, ale można ich użyć do mniej więcej wszystkiego. Są szczególnie dobre do robienia dużych zakupów, które w innym przypadku byłyby trudne, biorąc pod uwagę terminy czeków z wypłatą.

  Jeśli masz kartę kredytową opartą na nagrodach, powinieneś z niej korzystać tak często, jak możesz, jednocześnie będąc w stanie wygodnie spłacać saldo każdego miesiąca.

  Najważniejszą rzeczą, której należy unikać w przypadku karty kredytowej, jest dokonywanie wypłat gotówki, ponieważ spowoduje to naliczenie wysokich odsetek. Zawsze najlepiej jest użyć karty debetowej do wypłaty gotówki z bankomatu, podczas gdy korzystanie z karty kredytowej powinno być zarezerwowane na wypadek nagłych wypadków.

  Asygnowanie

  Korzystanie z karty kredytowej zapewnia elastyczność, jeśli chodzi o budżetowanie, ale ważne jest, aby nie popadać w samozadowolenie.

  Powinieneś skonfigurować i używać swojej karty kredytowej zgodnie z tym, na co możesz spłacać co miesiąc.

  Twoja karta kredytowa będzie co miesiąc spłacana z minimalną kwotą spłaty, ale jeśli to możliwe, staraj się ją przekraczać tak bardzo, jak to tylko możliwe. Jeśli co miesiąc będziesz trzymać się minimalnej kwoty, przez długi czas będziesz spłacać saldo karty kredytowej.

  Ochrona płatności

  Jednym z powodów, dla których karty kredytowe najlepiej nadają się do dużych zakupów, jest ochrona, którą otrzymujesz zgodnie z sekcją 75 ustawy o kredycie konsumenckim.

  Ochrona ta oznacza, że ​​w przypadku nieuczciwego użycia karty lub płatności za przedmiot, który nigdy nie dotrze, firma kredytowa jest zobowiązana do zwrotu pieniędzy, gdy sprzedawca nie dotrze.

  Ochrona z sekcji 75 dotyczy wszystkich zakupów o wartości od 100 do 30000 GBP.

  Nagrody i zwrot gotówki

  Jeśli masz kartę kredytową opartą na nagrodach, masz jeszcze większą zachętę do używania jej zamiast karty debetowej do codziennych zakupów.

  Karty lojalnościowe oferują korzyści, takie jak zwrot gotówki lub punkty, które można wymienić na loty, gdy dokonujesz zakupów za ich pomocą.

  Zawsze ważne jest, aby trzymać się swojego budżetu, gdy używasz karty nagrody, ponieważ w przeciwnym razie możesz napotkać dość wysokie stopy procentowe.

  Najlepsze zakupy za pomocą karty kredytowej

  Duże jednorazowe zakupy

  Jak wspomniano powyżej, ochrona zawarta w sekcji 75 oznacza dodatkowe bezpieczeństwo podczas używania karty kredytowej do dokonywania dużych zakupów, takich jak sprzęt AGD.

  Ale jest też dodatkowa korzyść, o ile możesz użyć karty kredytowej do dużych jednorazowych zakupów, gdy nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie, aby zrobić to za pomocą karty debetowej. Dokonując drogich zakupów za pomocą kredytu, możesz zapłacić za wszystko, co kupujesz z mocą wsteczną.

  Loty i wakacje

  Kupowanie lotów i wakacji przy użyciu karty kredytowej może być dobrym pomysłem z tych samych powodów, które dotyczą innych dużych jednorazowych płatności.

  Ponadto wiele hoteli wymaga podania danych karty kredytowej w celu wpłaty depozytu, więc rezerwacja wakacji bez jednego może być trudna.

  Koszty podróży mogą być każdego miesiąca dużym wydatkiem, szczególnie dla osób mieszkających w Londynie.

  Użycie karty kredytowej do opłacenia miesięcznej karty podróżnej może pozwolić Ci zwolnić te pieniądze z miesięcznego budżetu.

  Działa to szczególnie dobrze, jeśli możesz tak zaplanować, aby skorzystać z okresu bezodsetkowego dla kart kredytowych, jeśli jest on oferowany.

  To samo dotyczy wszelkich innych regularnych wydatków, takich jak rachunki za telefon komórkowy.

  Wiele supermarketów oferuje specjalne karty kredytowe oparte na nagrodach, oferujące punkty, które można wymienić na pieniądze z przyszłych sklepów, w których można je kupić.

  To, w połączeniu ze wszystkimi zaletami kart kredytowych, o których mowa powyżej, oznacza, że ​​umieszczenie cotygodniowego sklepu na plastiku może być świetnym pomysłem.

  Porównaj karty kredytowe z Money Expert

  Aby jak najlepiej wykorzystać swoją kartę kredytową, powinieneś najpierw zdecydować, jakiego rodzaju karty szukasz, a następnie porównać różne karty online, korzystając z naszej usługi porównywania kart kredytowych.

  Pokażemy Ci listę najlepszych kart dostępnych w każdej kategorii, abyś mógł od razu zacząć korzystać z kredytów i zbierać nagrody.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy