Kalkulator wydobywania bitcoinów

17.02.2021

Wprowadź swój hashrate wydobywania bitcoinów, zużycie energii w watach i koszty.

Dokładny kalkulator wydobywania bitcoinów, któremu zaufały miliony górników kryptowalut od maja 2013 r. – opracowany przez górnika OG Bitcoin, który chce zmaksymalizować zyski z wydobywania i obliczyć zwrot z inwestycji dla nowych górników ASIC.

Opracowany dla górników przez górników. Nasz kalkulator wydobywania bitcoinów ułatwia szybkie sprawdzenie rentowności wydobywania bitcoinów w oparciu o hashrate, zużycie energii i koszty. Domyślne dane wejściowe są wstępnie ładowane z najnowszym docelowym poziomem trudności Bitcoin i hashrate wydobywania bitcoinów dla najlepszego górnika Bitcoin.

Górnicy Bitcoin

Szacunki dotyczące nagród za wydobycie bitcoinów

Wyniki kalkulatora rentowności wydobywania bitcoinów

Marża zysku Bitcoin ->

Statystyki nagród za wydobycie ->

Inwestycja w kopanie bitcoinów ->

Szacowane nagrody za wydobycie ->

Zysk z wydobywania bitcoinów ->

Prognozy nagród za wydobycie bitcoinów

Ramy czasowe Nagroda BTC Dochód w USD * Koszt energii (w USD) Opłaty za pulę (w USD) Zysk (w USD)
Cogodzinny 0,00002986 0,32 USD 0,16 $ 0,00 USD 0,15 USD
Codziennie 0,00071666 7,59 $ 3,90 $ 0,00 USD 3,69 $
Tygodniowo 0,00501661 53,16 $ 27,30 $ 0,00 USD 25,86 $
Miesięczny 0,0215 227,81 $ 117,00 $ 0,00 USD 110,81 $
Rocznie 0,2616 2771,68 $ 1423,50 $ 0,00 USD 1348,18 $

* Cena Bitcoin to 10595,89 USD

Dane wejściowe kalkulatora wydobycia Bitcoin

Trudność wydobywania bitcoinów Nagroda za blok Bitcoin Cena Bitcoin
19.298.087.186.263,00 6,25 BTC 10595,89 USD (BTC na USD)
Bitcoin Mining Hashrate Sprzęt wydobywczy Bitcoin w watach Koszt sprzętu do wydobywania bitcoinów Koszty energii elektrycznej
110,00 TH / s 3250 W. 2407,00 $ 0,05 USD za kWh

Podsumowanie wydobycia Bitcoin Blockchain

Statystyki Bitcoin Blockchain ->

Nagroda za blok Bitcoin ->

Bitcoin Hashrate ->

Trudność wydobywania bitcoinów ->

Nagrody Bitcoin Mining ->

Jak korzystać z kalkulatora wydobywania bitcoinów?

Każdy aspekt naszego kalkulatora wydobywania bitcoinów został opracowany dla górników przez górników .

Najnowsza wersja kalkulatora wydobywania bitcoinów ułatwia i przyspiesza obliczenie zysków z wydobywania bitcoinów, dostosowując wartości hashrate wydobycia lub wybierając jedno z urządzeń sprzętowych do wydobywania bitcoinów z listy ASIC Bitcoin miners.

Informacje dotyczące wydobywania bitcoinów są stale aktualizowane o aktualne informacje dotyczące wydobywania bloków. Te informacje są używane jako domyślne dane wejściowe dla kalkulatora wydobywania BTC wraz z domyślnymi specyfikacjami hashrate i mocy najlepszego górnika ASIC Bitcoin.

Dzięki tym informacjom i naszemu wewnętrznemu kalkulatorowi hashrate, możesz obliczyć swoje zyski z wydobywania BTC – dostarczając cennych i strategicznych informacji o rentowności, dzięki czemu jako górnik możesz podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące wydobywania bitcoinów.

Wraz z rentownością wydobywania bitcoinów, lista 5 najlepszych górników bitcoinów ASIC jest często aktualizowana. Kopacz bitcoinów jest również określany jako platforma do wydobywania bitcoinów, urządzenie sprzętowe do wydobywania bitcoinów lub maszyna do wydobywania bitcoinów, ale nazywamy ich po prostu górnikami, a dokładniej górnikami bitcoinów.

Każde wejście kalkulatora wydobycia BTC zostało wstępnie załadowane z najlepszym hashrate sprzętu do wydobywania bitcoinów i zużyciem energii w watach, średnimi kosztami energii elektrycznej, a także aktualną ceną Bitcoin, nagrodą za blok Bitcoin i trudnością Bitcoin.

Oblicz swoją rentowność wydobycia bitcoinów i szacunkowe nagrody za wydobycie, zaczynając od danych wejściowych kalkulatora hashrate wydobywania bitcoinów powyżej; sprzęt wydobywczy, koszty wydobycia i nagroda za wydobycie.

Jak działa wydobywanie bitcoinów

Wydobywanie bitcoinów to proces zabezpieczania i walidacji transakcji Bitcoin na łańcuchu bloków Bitcoin.

W celu zabezpieczenia i walidacji transakcji – górnicy Bitcoin nieustannie próbują rozwiązać kolejny blok Bitcoin.

Ten proces wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, którą reprezentuje hashrate Bitcoin.

Hashrate Bitcoin to liczba możliwych rozwiązań (hashów) generowanych na sekundę. Od stycznia 2020 r. Hashrate Bitcoin osiągnął szczyt na poziomie 131 EH / s.

Wydobywanie bitcoinów generuje również nowe bitcoiny.

Kiedy górnik Bitcoin znajdzie właściwy hash do rozwiązania następnego bloku Bitcoin, górnik zostanie nagrodzony Bitcoinem.

Obecnie 6,25 Bitcoin jest tworzonych po rozwiązaniu bloku.

Przewodnik po wydobywaniu bitcoinów

Aby rozpocząć wydobywanie bitcoinów, potrzebujesz taniej energii elektrycznej (dużo jej), połączenia internetowego i co najmniej jednego urządzenia do wydobywania bitcoinów – koparki bitcoin ASIC.

Na samym początku (2009-2011) można było wydobywać bitcoiny za pomocą procesora, następnie stworzono oprogramowanie do wydobywania wykorzystujące moc obliczeniową GPU, potem pojawiły się FPGA, aw 2013 roku dostępne stały się pierwsze urządzenia ASIC do wydobywania bitcoinów.

Teraz całe wydobywanie bitcoinów odbywa się za pomocą koparki bitcoin ASIC, ponieważ nie opłaca się już kopać za pomocą procesora, karty graficznej lub FPGA.

To powiedziawszy, większość górników ASIC wymaga 220 woltów lub więcej i co najmniej 20 amperów. Możesz sprawdzić specyfikacje koparki Bitcoin, aby zobaczyć wymagania dotyczące zasilania.

W tym momencie powinieneś określić dostępną moc w watach w miejscu, w którym będziesz kopać.

Jeśli masz usługę elektryczną 200 A z 220 woltami, całkowita moc wynosi 200 A * 220 woltów = 44 000 watów.

Ale nigdy nie chcesz używać więcej niż 75% tej pojemności, w przeciwnym razie potkniesz wyłączniki.

Zatem 44 000 watów zamienia się w 33 000 watów użytecznej mocy.

Teraz, gdy już wiesz, ile masz mocy (im więcej, tym lepiej), możesz określić, ilu górników możesz uruchomić. W tym przypadku byłoby to około 11 Bitmain Antminer S17 + przy 2920 watów na urządzenie.

Gdy już masz sprzęt do wydobywania bitcoinów, ostatnim krokiem jest skonfigurowanie każdego górnika.

Zazwyczaj konfiguracja składa się z ustawienia puli wydobywczej Bitcoin, nazwy użytkownika i hasła.

Większość producentów urządzeń do wydobywania bitcoinów udostępnia przewodnik dotyczący konfiguracji sprzętu do wydobywania bitcoinów.

Baseny wydobywcze Bitcoin

Biorąc pod uwagę hashrate Bitcoin, statycznie niemożliwe jest wygenerowanie wystarczającej liczby hashów, aby rozwiązać samotnie wydobywanie bloków Bitcoin (samodzielnie).

Aby zwiększyć szanse na rozwiązanie bloku Bitcoin, możesz dołączyć do puli innych górników pracujących razem nad rozwiązaniem bloku.

Po rozwiązaniu bloku nagroda za wydobycie bitcoinów jest dzielona między uczestników puli.

Z kolei pula wydobywcza Bitcoin pobiera niewielką opłatę, zwykle od 1% do 4%.

Oto lista popularnych pul do wydobywania bitcoinów.

  • F2Pool
  • Poolin
  • SlushPool
  • AntPool
  • BTC.com
  • ViaBTC

Czy wydobywanie bitcoinów jest nadal opłacalne?

Tak, wydobywanie bitcoinów jest nadal opłacalne – w oparciu o hashrate sprzętu górniczego wynoszące 110,00 TH / s, koszty energii elektrycznej i opłaty za pulę / utrzymanie.

Chociaż wydobywanie Bitcoinów jest obecnie nadal opłacalne.

Rentowność wydobycia może się bardzo szybko zmienić.

Blockchain stale rośnie, a trudność Bitcoin rośnie i maleje w czasie w oparciu o całkowitą moc obliczeniową obecnie wydobywającą bloki i generującą hashe.

To powiedziawszy, zalecamy częste sprawdzanie rentowności wydobycia.

Wyniki rentowności wydobywania bitcoinów i nagrody za wydobycie zostały obliczone przy użyciu najlepszego kalkulatora wydobywania BTC z następującymi danymi wejściowymi.

Trudność wydobycia BTC wynosi 19.298.087.186.263,00, hashrate wydobycia BTC na poziomie 110,00 TH / s zużywające 3250 watów mocy po 0,05 USD za kWh i nagrodę blokową w wysokości 6,25 BTC po 10 595,89 USD (BTC do USD).

Ile Bitcoinów możesz wydobywać dziennie?

Na podstawie dostarczonych danych wejściowych sprzętu wydobywczego można wydobywać 0,00071666 bitcoinów dziennie z hashrate wydobywania bitcoinów wynoszącym 110,00 TH / s, nagrodą blokową w wysokości 6,25 BTC i trudnością Bitcoin wynoszącą 19 298 087 186 263,00.

Po odjęciu kosztów energii i opłat za wydobycie, ostateczny dzienny zysk z wydobycia bitcoinów wynosi 3,69 USD za bitcoiny .

Jak długo trwa wydobycie 1 Bitcoina?

Od soboty, 3 października 2020 r. Wydobycie 1 Bitcoina na obecnym poziomie trudności wraz z hashratem i nagrodą za blok zajmie 1395,4 dni ; hashrate wydobywania bitcoinów na poziomie 110,00 TH / s, zużywające 3250,00 watów mocy przy cenie 0,05 USD za kWh oraz nagrodę blokową w wysokości 6,25 BTC.

Należy zwrócić uwagę, że obliczona liczba dni nie uwzględnia wzrostu i spadku trudności, a także blokowania wzrostu i spadku nagrody (o połowę).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy