Kalkulator przystępności kredytu samochodowego

Kalkulator przystępności kredytu samochodowego
16.10.2020
Category: Spłaty Pożyczki

Ile mogę pożyczyć?

Zaktualizowano 10 września 2019 r

Dzielić

Siła pożyczkowa 101

 • 4 kroki, aby obliczyć, ile możesz pożyczyć
 • Oblicz swoją siłę pożyczkową
 • Jak pożyczkodawcy określają Twoją siłę pożyczkową
 • Porównaj kredyty samochodowe
 • Inne czynniki do rozważenia
 • Jak zwiększyć swoją zdolność pożyczkową

Oblicz, ile możesz sobie pozwolić w 4 krokach

Istnieją cztery główne kroki w celu ustalenia, na jaki rodzaj kredytu samochodowego możesz sobie pozwolić.

Krok 1: Oblicz miesięczny budżet kredytu samochodowego

Sprawdź swoje miesięczne wydatki i dowiedz się, ile możesz wygodnie odłożyć co miesiąc na spłatę kredytu samochodowego. Dobra praktyczna zasada, aby uniknąć wydawania ponad 40% miesięcznego dochodu na spłatę zadłużenia – wszystko, co jest znacznie wyższe, może być postrzegane jako czerwona flaga.

Jeśli chodzi o Twój pojazd, specjaliści finansowi zalecają, aby nie więcej niż 20% miesięcznego wynagrodzenia zabranego do domu przeznaczać na wydatki związane z samochodem.

Krok 2: Ustal budżet swojej zaliczki

Chociaż można znaleźć pożyczkę samochodową bez zaliczki, większość pożyczkodawców wymaga co najmniej 20% z góry przy składaniu wniosku o finansowanie samochodu. Sprawdź swoje oszczędności, aby dowiedzieć się, ile środków możesz odłożyć bez zakłócania swoich miesięcznych nawyków dotyczących wydatków.

Nie masz żadnych oszczędności? Możesz wstrzymać się z kredytem samochodowym, dopóki tego nie zrobisz.

Krok 3: Zsumuj koszty kredytu samochodowego

Skorzystaj z miesięcznej spłaty i zaliczki, aby obliczyć, ile możesz wydać na pożyczkę samochodową na różnych okresach pożyczki – zazwyczaj pożyczki samochodowe trwają od jednego do pięciu lat. To jest zakres budżetu obejmujący wszystkie koszty kredytu samochodowego, w tym odsetki i opłaty.

Krok 4: Ustal budżet zakupu samochodu

Skorzystaj z kwoty pożyczki, aby określić docelową cenę zakupu samochodu. Uwzględnij zaliczkę, na którą możesz sobie pozwolić – zmniejsza to kwotę, którą musisz pożyczyć – a także inne koszty, takie jak podatek od sprzedaży i opłaty za dokumenty.

Oblicz swoją siłę pożyczkową

Skorzystaj z poniższego kalkulatora, aby dowiedzieć się, na jaki rodzaj kredytu samochodowego jesteś na rynku.

W jaki sposób pożyczkodawcy określają moją zdolność pożyczkową?

Pożyczkodawcy biorą pod uwagę miesięczne koszty utrzymania i porównują je z miesięcznym dochodem, aby sprawdzić, czy stać Cię na spłatę kredytu. Jednak staje się bardziej zaangażowany, gdy zaczynasz brać pod uwagę:

 • Wiele dochodów
 • Zadłużenie karty kredytowej i pożyczki
 • Osoby, które są od Ciebie zależne finansowo

Wskaźnik zadłużenia do dochodów i siła zadłużenia

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na to, ile możesz pożyczyć, jest wskaźnik zadłużenia do dochodów (DTI). Możesz mieć trudności z zakwalifikowaniem się do pożyczki, jeśli Twój DTI przekracza 43%. Najlepiej byłoby, gdyby składając wniosek o kredyt samochodowy, wynosił około 20%.

Znajdź odpowiednią dla siebie pożyczkę samochodową

Regularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

Co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?

Powinieneś także rozważyć powtarzające się miesięczne wydatki przed złożeniem wniosku, aby uzyskać szczegółowy podział budżetu. Pomoże Ci to ustalić, czy masz miejsce na inny wydatek. Spójrz na swoje finanse osobiste, w tym:

 • Niezbędniki. Pomyśl, ile wydajesz na mieszkanie, jedzenie, media, dojazdy i inne podstawowe rzeczy, bez których nie możesz żyć.
 • Dodatki. Co wydajesz, kiedy idziesz zjeść? Czy kupowanie ubrań dwa razy w miesiącu jest czymś, z czego można zrezygnować? Idealna pożyczka nie będzie wymagała od Ciebie znaczących zmian w stylu życia. Jeśli rozciągasz swój budżet, pożyczka może nie być właściwym posunięciem finansowym.
 • Koszty posiadania i utrzymania samochodu. Obejmują one rejestrację pojazdu, licencje, ubezpieczenie, paliwo, koszty naprawy i wiele innych. Zostaw sobie pewną swobodę finansową.
 • Długi. Spłaty pożyczki i rachunki kartą kredytową mogą sumować się każdego miesiąca. Jeśli nie zajmie się nimi, kiedy należy zapłacić rachunek, możesz obniżyć swoją zdolność kredytową.

Jak mogę zwiększyć swoją zdolność pożyczkową?

Istnieje kilka różnych sposobów, aby przekonać pożyczkodawców, że jesteś w stanie zaciągnąć większą pożyczkę, jednak może to zająć trochę czasu i wysiłku. Oto kilka strategii, które możesz wykorzystać, aby uzyskać większą pożyczkę w przyszłości:

 • Wydawaj mniej. Sporządzenie budżetu i trzymanie się go może uwolnić trochę gotówki i pomóc w stworzeniu mniejszego zadłużenia. A kiedy zaczniesz wydawać mniej, możesz wziąć te oszczędności i spłacić zadłużenie, które zgromadziłeś w przeszłości.
 • Popraw swoją zdolność kredytową. Płacenie rachunków na czas, obniżenie wskaźnika zadłużenia do dochodów, odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej i poprawianie błędów w raporcie kredytowym może popchnąć Twój wynik we właściwym kierunku.
 • Wyeliminuj swój dług. Zmniejszenie zadłużenia minimalizuje współczynnik wykorzystania kredytu, pokazując pożyczkodawcom, że nie desperacko szukasz linii kredytowej.
 • Poproś o podwyżkę. Wykonujesz świetną robotę w pracy i uważasz, że zasługujesz na podwyżkę? Sporządź sprawę, dlaczego zasługujesz na podwyżkę wynagrodzenia. Ten dodatkowy wzrost zmniejszy Twój stosunek zadłużenia do dochodów i sprawi, że będziesz wyglądać na bardziej atrakcyjnego kredytobiorcę.
 • Porównać. Każdy pożyczkodawca może inaczej spojrzeć na Twoją zdolność do zaciągania pożyczek. Dlatego niezwykle ważne jest, aby uzyskać kilka ofert i przeprowadzić badania przed przejściem do pierwszej oferty pożyczki.
 • Zdobądź cosigner. Cosigner obiecuje zająć się pożyczką w przypadku niewywiązania się z płatności, zwiększając tym samym Twoją zdolność pożyczkową. Poproś kogoś o bycie cosignerem tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie będziesz mieć problemu ze spłatą kredytu.

Konkluzja

Pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich opłat i podatków, w tym kosztu pojazdu, przy określaniu, ile możesz wydać na samochód. Teraz, gdy wiesz, czego oczekiwać od pożyczkodawców i jaką masz siłę pożyczkową, możesz porównać kredyty samochodowe.

Często Zadawane Pytania

Mam zły kredyt i chcę kupić używany samochód. Czy są dostępne dla mnie pożyczki?

Może być. Sprawdź nasz przewodnik po złych kredytach samochodowych, aby dowiedzieć się więcej. Możesz również ubiegać się o pożyczkę osobistą w wysokości 5000 USD ze złą historią kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy