Jaki jest najlepszy sposób na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej?

17.02.2021

11 sierpnia 2017/5:30 / ValuePenguin

Wielu Amerykanów ma problemy ze spłatą zadłużenia na kartach kredytowych. Czy jest łatwiejszy i szybszy sposób na wyjście z sytuacji czerwonych?

Prawie dwa na pięć amerykańskich gospodarstw domowych ma saldo na swoich kartach kredytowych. Według najnowszej analizy przeprowadzonej przez ValuePenguin, średnie obciążenie długiem dla tych, którzy przewijają salda z jednego miesiąca do drugiego, wynosi oszałamiające 16 048 USD.

Otrzymuj najświeższe wiadomości do swojej skrzynki odbiorczej

To wiele zawdzięczania Benjaminom, a dla wielu może się to wydawać nie do pokonania. Ale istnieje kilka strategii spłaty tego długu. Wybór najlepszego zależy od dyscypliny, historii kredytowej i okoliczności.

Przeniesienie salda

Jednym ze sposobów na zebranie całego zadłużenia w jednym miejscu jest umieszczenie go na jednej karcie bez odsetek przez określony czas. W tym celu dostępnych jest kilka kart transferu salda.

Zalety: Bezoprocentowanie jest zdecydowanie największym powodem do przenoszenia sald. Na tych kartach nie są naliczane odsetki za przeniesienia salda i nowe zakupy przez okres od sześciu do 21 miesięcy, w zależności od karty. To dobry kawałek czasu na spłatę długu bez obawy o narastanie odsetek.

Wady: jest kilka wad. Najbardziej oczywisty jest ograniczony czasowo okres bezodsetkowy. Musisz spłacić dług przed upływem okresu wstępnego, wraz z innymi zakupami dokonanymi na karcie w tym okresie. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zostać obciążony wstecznymi odsetkami od pozostałego salda, według stawki, która z łatwością może być wyższa niż płacona zwykłymi kartami kredytowymi. Sprawdź drobny druk, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Limit kredytowy poznasz również dopiero po złożeniu wniosku, powiedziała Linda Sherry, dyrektor ds. Priorytetów krajowych w organizacji non-profit Consumer Action. „Więc możesz mieć 25 000 $ na kilku kartach, ale nowa karta może nie oferować 25 000 $ linii kredytowej – mówi Sherry. „Nie dowiesz się, dopóki karta nie zostanie otwarta.

Ponadto należy uwzględnić opłatę za przelew salda, która zwykle wynosi od 1 do 3 procent. Opłata jest zazwyczaj minimalna w porównaniu z odsetkami, które w innym przypadku zapłaciłbyś od zaległego salda, powiedział John Ulzheimer, ekspert kredytowy, który wcześniej pracował odpowiednio w FICO i Equifax, operatorze kredytowym i wiodącej agencji kredytowej. Ale warto to rozważyć, porównując inne opcje.

Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie również ucierpi, ponieważ będziesz bliski wyczerpania nowej karty z przeniesionym długiem – FICO nie-nie. „To nigdy nie jest dobra rzecz, ale bitwa, którą toczysz w tym miejscu, to zainteresowanie – powiedział Ulzheimer.

Dla kogo to jest dobre? Musisz mieć dobry kredyt, generalnie 700 FICO lub wyższy. Jeśli regularnie dokonujesz opóźnień w płatnościach lub masz zaległe rachunki, ta opcja nie jest dla Ciebie, ponieważ prawdopodobnie nie kwalifikujesz się.

Pożyczka osobista

Pożyczki osobiste są popularną opcją. W zeszłym roku były to najszybciej rozwijający się rodzaj pożyczki. Obecnie oferuje je prawie każdy renomowany bank i kasy pożyczkowe głównego nurtu. Nawet Discover, tradycyjny wystawca kart kredytowych, wkroczył do gry. Ale czy jest to odpowiedni sposób na zmniejszenie długów?

Zalety: spodziewaj się poprawy zdolności kredytowej. Czemu? Ponieważ zbyt duży dług odnawialny – znany również jako zadłużenie na karcie kredytowej – zwiększa współczynnik wykorzystania lub procent dostępnego kredytu, którego używasz. To z kolei wpływa na Twoją zdolność kredytową. Jednak duża kwota pożyczki ratalnej – takiej jak pożyczka osobista – nie wpływa na stopień wykorzystania, więc nie wpływa na Twój wynik.

Struktura pożyczki pomaga również pozostać na dobrej drodze do spłaty całego zadłużenia. (Porównaj to z kartą kredytową, która oferuje opcję minimalnej spłaty, która w niewielkim stopniu osłabia saldo). „Pożyczka osobista ma harmonogram spłat, więc masz zamiar ją spłacić – powiedział Ulzheimer. „Masz światło na końcu tunelu.

Wady: Największą wadą pożyczek osobistych jest to, że nadal płacisz odsetki od zadłużenia. Według analizy ValuePenguin wskaźnik ten może wahać się od 10,3 procent za doskonały kredyt (720 FICO i więcej) do 32 procent za słaby kredyt (639 FICO i mniej). Ale dolna granica tego zakresu jest prawdopodobnie niższą stawką niż płacisz za utrzymywanie salda na którejkolwiek ze swoich kart kredytowych.

Dla kogo to jest dobre? Pożyczki osobiste są dostępne dla osób posiadających wszelkiego rodzaju kredyty, ale Twoja ocena kredytowa wpłynie na oprocentowanie pożyczki.

Inne opcje

Ci, którzy mają dużo kapitału w swoich rezydencjach, mogą skorzystać z linii kredytowej pod zastaw domu (HELOC) lub pożyczki pod zastaw domu, aby skonsolidować i spłacić zadłużenie, powiedział Ulzheimer. Te rodzaje kredytów są zabezpieczone przez Twój dom, więc mogą narazić Twój dom na ryzyko wykluczenia, jeśli nie nadążasz za płatnościami. To oczywiście główna potencjalna wada HELOC.

Lub zamiast przesuwać zadłużenie, rozważ staromodną strategię atakowania równowagi z najwyższą stopą procentową. Płać co najmniej minimum na pozostałych kartach. Następnie przejdź do następnego salda o najwyższej stopie po wyczerpaniu pierwszego. – Rzuć na to zwrot podatku i inne pieniądze, kiedy tylko możesz – powiedziała Sherry. „To jest lepszy sposób.

Po raz pierwszy opublikowano 11 sierpnia 2017/5:30

ValuePenguin. Wszelkie prawa zastrzeżone

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy