Jaki jest idealny profil kredytowy?

17.02.2021

Jaki jest idealny profil kredytowy? Na YouTube pojawiło się pytanie od Chrisa. Skontaktował się ze mną i zapytał „Co to jest idealny profil kredytowy?

Nakręciłem już film „Siedem kroków do doskonałej zdolności kredytowej. Idealny profil kredytowy naprawdę zależy od tego, skąd ktoś zaczyna. Pomyślałem, że sytuacja, którą opisał Chris, może mieć znaczenie dla innych, więc chciałem zrobić o niej film. Każdy ma inny profil kredytowy, więc rada udzielona przez kogoś może być poprawna dla jednej osoby, ale najprawdopodobniej okaże się niewłaściwa dla drugiej. Istnieją pewne ogólne zasady, których każdy powinien przestrzegać, ale ponieważ indywidualny raport kredytowy jest naprawdę indywidualny, ogólne porady dla każdego nigdy nie działają.

Chris ma teraz około 600 punktów kredytowych. Ma kolekcję, która ma wkrótce spaść w taki czy inny sposób, co może poprawić jego zdolność kredytową, ale może nie. To naprawdę zależy od reszty tego profilu. Pomyśl o kimś z profilem kredytowym, który ma wiele kolekcji, a potem jedna kolekcja wypadnie, profil prawdopodobnie nie ulegnie poprawie. Usuń tę samą kolekcję z profilu kredytowego, który ma tylko jedną kolekcję i wszystko inne jest doskonałe, ta kolekcja może w rzeczywistości znacznie poprawić profil raportu kredytowego.

Chris ma obecnie cztery pożyczki studenckie o łącznej wartości około piętnastu tysięcy, które figurują w jego raporcie kredytowym od maja ubiegłego roku.

Ma jeden aktualny kredyt samochodowy z trzynastomiesięczną historią kredytową. To pożyczka ratalna, o której warto pamiętać, zaczynając zaciągać pożyczkę ratalną. Ma jedną kartę kredytową z kilkoma 30-dniowymi opóźnieniami w płatnościach od 2014 roku. Nigdy nie jest dobrze mieć 30-dniowe opóźnienie na karcie kredytowej, ponieważ gdy konto ma 30-dniowe opóźnienie, zawsze będzie to klasyfikowane jako coś, co nazywa się „ prąd wynosił 30 lub„ prąd wynosił 60 . Kiedy konto ma zapisaną późną datę w swojej historii, nigdy nie będzie tak dobre jak rachunek bieżący. Konsument nigdy nie uzyska pozytywnych punktów, które miałby, gdyby był tylko „aktualny (nigdy nie spóźniony).

Pierwszą rzeczą, którą mam zamiar zrobić, jest skontaktowanie się z tą firmą obsługującą karty kredytowe. Ponieważ minęło kilka lat, odkąd nastąpiło 30-dniowe opóźnienie. Mogą zażądać usunięcia dobrej woli 30-dniowego spóźnienia. Czasami wydawca karty kredytowej to zrobi, czasami nie. Chris powinien powiedzieć coś w stylu: „Byłem dobrym klientem, zapłaciłem na czas przez dwa lata, zastanawiałem się, czy możesz mi pomóc i usunąć te 30 dni spóźnione od 2014 roku.

Czasami firmy obsługujące karty kredytowe usuwają je, jeśli dobrze sobie radzą, jeśli nie, to też w porządku. Chris powinien po prostu na bieżąco śledzić tę kartę i utrzymywać ją aktywną, ponieważ jest to jego najstarsza karta kredytowa. Powiedziałbym Chrisowi, żeby dodał kilka dodatkowych kart, trzy do pięciu bankowych kart kredytowych to optymalne rozwiązanie dla dobrego profilu kredytowego.

Problem w tym, że jeśli pójdziesz do banku i zdobędziesz w jego przypadku jeszcze dwie karty kredytowe, jego wynik początkowo spadnie. Jest nowe zapytanie i będzie miał nowe konto. Te dwie rzeczy są negatywne. Najprawdopodobniej jego wyniki spadną na co najmniej sześć miesięcy. Od tego momentu profil kredytowy zacznie się poprawiać, pod warunkiem, że zapłaci wszystko na czas. Tak długo, jak Chris ma taki horyzont czasowy, w którym może dokonać zmiany i wchłonąć negatywne uderzenie, a następnie wytrzymać to przez sześć miesięcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy