Jaka jest najdokładniejsza witryna z wynikami kredytowymi?

17.02.2021

Uzyskaj darmowe wyniki kredytowe i DUŻO WIĘCEJ

Jaka jest najdokładniejsza witryna z wynikami kredytowymi?

Najczęstszym pytaniem, które otrzymuję od klientów, jest: Jaka jest najdokładniejsza strona z wynikami kredytowymi. Witryny z darmowymi punktami kredytowymi to obecnie RAGE, a codziennie pojawia się nowa. Czy te witryny są najlepszym miejscem, jeśli szukasz dokładnego wyniku, z którego naprawdę korzystają karty kredytowe, salony samochodowe, firmy ubezpieczeniowe i pożyczkodawcy hipoteczni. Nienawidzę ci tego mówić, ale NIE. Większość firm oferujących bezpłatne oceny zdolności kredytowej zapewni Ci Vantage Score, który jest alternatywą dla istniejącego od dawna modelu punktacji FICO. Najpierw porozmawiajmy o różnicy między Vantage Score a FICO Score.

Wynik Vantage:Vantage Score to model oceny kredytów konsumenckich, stworzony w ramach joint venture trzech głównych biur kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion). Model jest zarządzany i utrzymywany przez niezależną firmę VantageScore Solutions, LLC, która powstała w 2006 roku i jest współwłasnością trzech biur.

Modele VantageScore konkurują z modelami oceny zdolności kredytowej produkowanymi przez Fair Isaac Corp. FICO. Podobnie jak modele opracowane przez FICO, modele VantageScore działają na danych przechowywanych w plikach kredytów konsumenckich prowadzonych przez trzy krajowe biura informacji kredytowej. Modele VantageScore i modele FICO wykorzystują analizę statystyczną tych danych do przewidywania prawdopodobieństwa niespłacenia pożyczki przez konsumenta. Oba modele przedstawiają ryzyko niespłacenia kredytu w postaci trzycyfrowych ocen, przy czym wyższe wyniki wskazują na niższe ryzyko. Oba używają różnych, zastrzeżonych metod analitycznych, a wyników z jednego systemu nie można przełożyć na inny z drugiego.

Wynik FICO:Wynik FICO to rodzaj oceny kredytowej utworzonej przez Fair Isaac Corporation. Pożyczkodawcy wykorzystują wyniki FICO pożyczkobiorców wraz z innymi szczegółami raportów kredytowych pożyczkobiorców w celu oceny ryzyka kredytowego i ustalenia, czy przedłużyć kredyt. Oceny FICO uwzględniają różne czynniki w pięciu obszarach w celu określenia zdolności kredytowej: historię płatności, aktualny poziom zadłużenia, rodzaje wykorzystanych kredytów, długość historii kredytowej i nowe rachunki kredytowe.

Dlaczego więc ktoś miałby chcieć poznać swój wynik Vantage zamiast FICO? Świetne pytanie. Głównym powodem tego są koszty. CFPB umożliwił Ci uzyskanie kopii raportu kredytowego FICO ze wszystkich trzech głównych biur kredytowych (Trans Union, Equifax i Experian). Jednak zapewnia tylko JEDEN raport rocznie. Jeśli chcesz monitorować swój kredyt, musisz zarejestrować się w usłudze, która ma miesięczną lub roczną opłatę.

  • Łatwa rejestracja
  • Oferuje systemy monitorowania kredytówDARMOWA ochrona przed kradzieżą tożsamości w wysokości 50 000 USDOpcje kredytowe dla kredytów samochodowych, kart kredytowych, pożyczek osobistych i kredytów hipotecznychŁatwe do odczytaniaDużo więcejMoim wyborem nr 1, jeśli chodzi o strony internetowe zajmujące się punktacją płatnych kredytów, jest MyFICO.

    Niezależnie od tego, czy kupujesz dom, samochód czy ubiegasz się o kartę kredytową Wyniki MyFICO ® to oceny kredytowe używane przez 90% najlepszych pożyczkodawców do określenia Twojego ryzyka kredytowego. Wyniki FICO ® (masz wyniki FICO ® dla każdego z 3 głównych biur) mogą wpłynąć na to, ile pieniędzy pożyczkodawca pożyczy i na jakich warunkach (stopa procentowa). Wyższe wyniki FICO ® często pomagają zakwalifikować się do uzyskania lepszych stawek od pożyczkodawców – co pozwala zaoszczędzić pieniądze!

    Aby dokładniej przyjrzeć się MyFICO i sprawdzić mój ostatni BLOG „MyFICO

    Jeśli chodzi o punktację kredytową, musisz podjąć decyzję, czy chcesz skorzystać z DARMOWYCH witryn kredytowych, które oferują Ci wynik Vantage. W przeciwnym razie wydaj trochę pieniędzy i uzyskaj swoją ocenę kredytową FICO, z której korzysta Twój pożyczkodawca, firmy obsługujące karty kredytowe, salon samochodowy i firma ubezpieczeniowa.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy