Jak znaleźć numer rozliczeniowy TD

17.02.2021
Category: Więc Możesz

Wciąż szukasz odpowiedniego ubezpieczenia na życie? Uzyskaj bezpłatną spersonalizowaną wycenę tutaj!

Wykonałeś najtrudniejszą część, badając najlepsze ubezpieczenie na życie w Kanadzie, wypełniając wniosek i wykonując wszelkie prace medyczne. Po uzyskaniu zgody na ubezpieczenie na życie możesz trochę łatwiej oddychać, wiedząc, że Twoja rodzina jest chroniona.

Ale jak wiesz, pieniądze nie rosną na drzewach. Coś musi pokryć koszt tego ubezpieczenia i prawdopodobieństwo, że Twój ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić Ci świadczenie z tytułu śmierci. A to coś to miesięczne składki na ubezpieczenie.

W jaki sposób Twój ubezpieczyciel otrzymuje składki ubezpieczeniowe? Korzystając z numeru rozliczeniowego i numeru konta dla swojego konta bankowego, aby skonfigurować wstępnie autoryzowaną umowę dotyczącą płatności.

Nie wiesz, jaki jest numer rozliczeniowy Twojego konta bankowego TD? Oto jak to znaleźć.

Przeczytaj więcej o:
 • Co to jest numer rozliczeniowy?
 • Jak znaleźć numer routingu TD za pomocą czekuJak znaleźć numer routingu TD, jeśli nie masz czekuJak znaleźć numer rozliczeniowy TD na podstawie adresu bankuPo co mi numer rozliczeniowy?Co to jest numer rozliczeniowy?

  Zanim porozmawiamy o tym, jak znaleźć numer routingu TD, wyjaśnijmy, co to do cholery jest numer routingu.

  W Kanadzie numer rozliczeniowy to 8-cyfrowy kod bankowy. Reprezentuje instytucję finansową (np. Bank TD) i określony oddział (np. 15 York St. w Toronto), który jest powiązany z kontem bankowym.

  Dlatego numer rozliczeniowy w rzeczywistości składa się z 2 mniejszych liczb: numeru oddziału i numeru instytucji.

  Numer oddziału jest również nazywany numerem tranzytowym. Ma 5 cyfr i odpowiada oddziale TD, w którym znajduje się Twoje konto bankowe.

  Pamiętaj, że może to nie być oddział, w którym obecnie prowadzisz bank.

  Numer instytucji reprezentuje bank, w którym prowadzone jest Twoje konto i zawsze ma 3 cyfry. Numer instytucji TD to 004.

  Po ich połączeniu numer oddziału i numer instytucji tworzą numer rozliczeniowy Twojego konta. Na przykład numer rozliczeniowy dla oddziału TD zlokalizowanego pod adresem 15 York St. w Toronto to 10152-004.

  Jak znaleźć numer routingu TD za pomocą czeku

  Jeśli kiedykolwiek wypisałeś czek na swoje konto w banku TD, prawdopodobnie widziałeś swój numer rozliczeniowy. Gdzie? Na samym dole czeku!

  Spójrz na ten przykład czeku TD:

  Źródło obrazu: TD

  Widzisz te śmiesznie wyglądające liczby na dole? Niektóre z nich reprezentują Twój numer rozliczeniowy.

  Nie wszystkie czeki wyglądają tak samo. Przygotuj się więc na to, że Twój test TD może wyglądać nieco inaczej niż ten powyżej. Symbole trasowania między różnymi zestawami liczb mogą różnić się od tych, które widzisz w tym sprawdzeniu. Może się również okazać, że numer Twojego oddziału i numer instytucji to jeden długi ciąg cyfr bez oddzielających je symboli rozliczeniowych.

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​ponieważ wiesz, że numer instytucji TD to 004, możesz łatwo zlokalizować swój numer rozliczeniowy, szukając tego kodu w liczbach na dole czeku. Upewnij się tylko, że nie pomylisz numeru instytucji z indywidualnym numerem czeku, który jest jedyną liczbą, która powinna się zmienić podczas przeglądania poszczególnych czeków w książeczce czekowej.

  Jak znaleźć numer routingu TD, jeśli nie masz czeku

  Płatności czekiem nie są obecnie tak powszechne, więc możesz nie mieć książeczki czekowej dla swojego konta TD. Czy to oznacza, że ​​musisz zamówić jeden z nich i czekać dni, aż dotrze pocztą tradycyjną, aby zidentyfikować swój numer rozliczeniowy?

  Nie. Możesz go po prostu sprawdzić za pomocą konta bankowego online TD.

  Oto jak to znaleźć:

  1. Zaloguj się na swoje konto EasyWeb.
  2. Wybierz „Konta z menu po lewej stronie.Wybierz konto, dla którego chcesz uzyskać numer rozliczeniowy.Kliknij łącze „Formularz wpłaty bezpośredniej (PDF) w prawej części strony. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego pliku PDF, który jest wstępnie wypełniony numerem oddziału i numerem instytucji.Całkiem proste, prawda?

   Pamiętaj, że aby wyświetlić plik PDF, musisz mieć zainstalowany program Adobe Reader. A jeśli używasz Safari, pamiętaj, aby włączyć wyskakujące okienka.

   Jak znaleźć numer rozliczeniowy TD na podstawie adresu banku

   Nie masz książeczki czekowej ani konta EasyWeb? Niestety nie zwalnia to Cię z opłacania składek ubezpieczeniowych, ponieważ nadal istnieje sposób na znalezienie numeru rozliczeniowego: możesz go wyszukać na tej stronie internetowej na podstawie adresu swojego oddziału.

   Po co mi numer rozliczeniowy?

   Jak wspomnieliśmy wcześniej, Twoja firma ubezpieczeniowa użyje Twojego numeru rozliczeniowego i numeru Twojego konta bankowego TD, aby skonfigurować wstępnie autoryzowane płatności miesięcznych składek ubezpieczeniowych. Zrobią to, tworząc elektroniczne połączenie między Twoim kontem bankowym a kontem bankowym. W ten sposób mogą co miesiąc automatycznie wypłacać ubezpieczenie z Twojego konta bankowego. I nie będziesz musiał martwić się o śledzenie dat płatności, brak płatności i karanie za to

   Uzyskaj wycenę w 30 sekund

   Możesz również użyć numeru rozliczeniowego do skonfigurowania wstępnie autoryzowanych płatności innych rodzajów miesięcznych wydatków, takich jak rachunki za media lub opłaty za samochód.

   A jeśli Twój pracodawca płaci Ci drogą elektroniczną, prawdopodobnie poprosi Cię o numer rozliczeniowy, aby móc skonfigurować bezpośrednie wpłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy