Jak zdobyć tytuł po spłacie kredytu samochodowego

17.02.2021
Category: Możesz Otrzymać

Kiedy spłacasz kredyt samochodowy, masz prawo do otrzymania wyraźnego tytułu do swojego pojazdu silnikowego. Proces różni się w zależności od stanu, ale w rezultacie Departament Pojazdów Samochodowych (DMV) wydaje nowe świadectwo własności. Wiedza o tym, jak usunąć zastawy i jak uzyskać tytuł po spłaceniu kredytu samochodowego, pozwala ustalić prawną własność pojazdów silnikowych.

Co to jest Lien?Zastaw to metoda ochrony prawa właściciela nieruchomości, sprzedawcy lub instytucji pożyczającej do podjęcia działań prawnych, jeśli kupujący lub pożyczkobiorca nie dokonuje płatności z tytułu zakupu lub pożyczki. Jeśli kupisz nowy samochód i zaciągniesz pożyczkę na samochód, sprzedawca lub pożyczkodawca zastawi Twój tytuł prawny do samochodu i stanie się zastawnikiem. Tytuły pojazdów zawierają nazwiska i adresy zastawników, którymi mogą być osoby fizyczne lub instytucje finansowe, w tym spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Twój zastawnik ma prawo do odzyskania pojazdu silnikowego, jeśli przestaniesz spłacać kredyt samochodowy. Po dokonaniu ostatniej płatności masz prawo do uzyskania zwolnienia zastawu od zastawnika. Po zwolnieniu zastawu możesz otrzymać wyraźny tytuł od DMV.

Sposoby uzyskania zwolnienia z zastawuStany używają różnych procesów w celu uzyskania zwolnienia z zastawu, więc skontaktuj się z instytucją pożyczkową i organem nadzoru, aby uzyskać informacje o wymaganiach swojego stanu. Nevada, Kalifornia, Pensylwania, Nowy Jork i Ohio to niektóre ze stanów, w których procedury zwolnienia zastawu zależą od tego, czy pożyczkodawca korzysta z elektronicznego systemu zastawu i tytułu (ELT), czy z tradycyjnego tytułu papierowego. Pożyczkodawcy, którzy uczestniczą w programie ELT, mają elektroniczne tytuły i zapisy. W przypadku wielu ELT zwolnienie zastawu uruchamia automatyczny proces uzyskania tytułu prawnego po spłacie kredytu samochodowego.

W Nevadzie pożyczkodawcy korzystający z ELT powiadamiają DMV o dokonaniu ostatniej płatności, więc upewnij się, że Twój pożyczkodawca ma Twój aktualny adres. Nevada’s DMV drukuje i wysyła ci nowy tytuł papierowy bez opłaty. Nie musisz nic robić poza czekaniem około ośmiu tygodni na otrzymanie nowego tytułu.

Kalifornia ma podobny proces ELT. Przed dokonaniem ostatniej spłaty kredytu samochodowego sprawdź poprawność rejestracji, adres pocztowy i dane pożyczkodawcy. Po dokonaniu ostatniej spłaty kredytu samochodowego pożyczkodawca wysyła elektroniczne zwolnienie do kalifornijskiego biura podróży. Gdy DMV otrzyma elektroniczne zezwolenie, wydaje nowe świadectwo własności i kartę rejestracyjną wskazujące, że jesteś jedynym właścicielem.

Programy ELT pomagają państwom szybciej aktualizować informacje o pojeździe i skuteczniej utrzymywać zapisy zastawu. Stany oszczędzają również na kosztach wysyłki i drukowania. W ramach programu ELT w Pensylwanii stan drukuje tytuły papierowe tylko wtedy, gdy zastawnik zwalnia zastaw lub gdy ktoś potrzebuje papierowego tytułu do cesji lub przeniesienia własności pojazdu.

Jak uzyskać tytuł po spłacie kredytów samochodowych w OhioW Ohio, jeśli chcesz sprzedać swój samochód i istnieje ELT, najpierw spłać pozostałą kwotę kredytu samochodowego. Posiadacz zastawu zwalnia zastaw elektronicznie, a ty odbierasz tytuł z Ohio Bureau of Motor Vehicles (BMV) następnego dnia roboczego.

Tytuł artykułu Lien Releases in CaliforniaW celu zwolnienia zastawu posiadacz zastawu korzystający z tytułu papierowego w Kalifornii musi podpisać się w drugim wierszu certyfikatu tytułu. Po otrzymaniu podpisanego tytułu własności sprawdź swój adres. Jeśli zmieniłeś swój adres i nie zaktualizowałeś go za pomocą DMV, narysuj linię przez stary adres w tytule. Wpisz obok niego nowy adres. Wyślij podpisane świadectwo własności i opłatę za przelew do DMV. DMV usuwa nazwisko zastawnika i wydaje nowe świadectwo własności i kartę rejestracyjną wskazujące Ciebie jako jedynego właściciela.

Lien Release for Paper Titles w Nowym JorkuPo dokonaniu ostatniej płatności i chęci zwolnienia zastawu na nowojorskim tytule własności samochodu, skontaktuj się z posiadaczem zastawu i uzyskaj zawiadomienie dla DMV stanu Nowy Jork. Z zawiadomienia wynika, że ​​nie jesteś nic winien kredytu samochodowego. Posiadacze praw autorskich z papierowymi tytułami mają dwie opcje przekazania tego powiadomienia. Jednym z nich jest przekazanie przez zastawnika lub pożyczkodawcę formularz MV-901, Zawiadomienie o zarejestrowanym zastawie.

Inną opcją posiadacza zastawu jest wysłanie oficjalnego listu zastawnika do DMV stanu Nowy Jork, informującego agencję, że dokonałeś ostatniej płatności za samochód. DMV w Nowym Jorku wymaga, aby posiadacz zastawu napisał list na oficjalnym papierze firmowym posiadacza zastawu. List musi zawierać wszystkie informacje o pojeździe, a urzędnik firmy zastawnika lub instytucji pożyczkowej musi go podpisać. Jeśli urzędnik podpisujący wiadomość nie jest urzędnikiem ds. Pożyczki, notariusz musi poświadczyć i poświadczyć notarialnie podpis.

Jak uzyskać tytuł po spłacie kredytów samochodowychPodobnie jak w przypadku zwolnienia zastawu, postępuj zgodnie z procedurą Departamentu Pojazdów Samochodowych swojego stanu, aby uzyskać tytuł po spłacie kredytu samochodowego. Procedury mogą się różnić w zależności od tego, czy na papierowym świadectwie własności istnieje zastaw elektroniczny czy tradycyjny zastaw. Spodziewaj się uiścić opłatę i poczekaj kilka dni roboczych, zanim DMV prześle ci nowy tytuł.

Clearing Paper Title Liens and Getting Title w NevadzieW Nevadzie pożyczkodawcy z papierowymi tytułami nie informują DMV, jeśli spłacasz pożyczki samochodowe. Kiedy spłacasz pożyczkę na samochód w Nevadzie i istnieje papierowy tytuł, Twój zastawnik musi podpisać tytuł pojazdu we właściwym miejscu i wysłać go lub przekazać tobie. Zabierz go do biura DMV z pełnym zakresem usług lub prześlij go pocztą do biura DMV. Jeśli pojazd jest zarejestrowany w Nevadzie, agencja usuwa zastawnika i wysyła jasny tytuł.

Nevada’s DMV nadal wymienia właściciela zastawnika w oficjalnych aktach, chyba że uzyskasz nowy tytuł. Jeśli tytuł wydał inny stan, potrzebujesz duplikatu tytułu z tego stanu. Jeśli zgubiłeś swój tytuł, poproś zastawnika o zwolnienie zastawu.

Zdobywanie tytułu w Nowym JorkuProgram ELT w Nowym Jorku różni się od innych stanów. W Nowym Jorku właściciel pojazdu posiada tytuł, a zastawnik otrzymuje elektroniczne powiadomienie o zastawie. Aby uzyskać tytuł w Nowym Jorku, potrzebujesz dokumentu zwolnienia z zastawu i oryginalnego certyfikatu tytułu. Wystaw czek lub przekaz pieniężny za opłatą, płatne na rzecz Komisarza ds. Pojazdów Samochodowych. Wyślij te trzy dokumenty do Lien Release w biurze Title Services DMV w Albany w stanie Nowy Jork. Agencja prześle Ci nowy tytuł w ciągu 90 dni od otrzymania dokumentów.

Co zrobić, jeśli nie możesz znaleźć zastawnikaJeśli Twoja instytucja finansowa lub pożyczkodawca połączył się z inną instytucją pożyczkową, zmienił nazwę, przeprowadził się lub zakończył działalność, możesz mieć problem ze znalezieniem zastawnika. Aby uzyskać pomoc w znalezieniu pożyczkodawcy instytucjonalnego w celu uzyskania zwolnienia z zastawu w Kalifornii, zapoznaj się z sekcją Lista instytucji finansowych na stanowej stronie internetowej DMV.

W Nowym Jorku sprawdź imię i nazwisko oraz adres zastawnika online na stronie internetowej DMV. Poszukaj strony „Rejestracja / Sprawdź tytuł lub status zastawu. Potrzebny jest numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) oraz marka, model i rok pojazdu.

Dokonanie ostatniej spłaty kredytu samochodowego to kamień milowy. Wiedząc, jak uzyskać tytuł po spłacie kredytu samochodowego, jesteś w stanie dokończyć proces zakupu pojazdu silnikowego i możesz jeździć z pewnością, że Twój nowy samochód jest cały Twój.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy