Jak inwestować w fundusze inwestycyjne i zwiększać swoje pieniądze na emeryturę, wycieczkę z listy rzeczy do zrobienia lub inny długoterminowy cel

17.02.2021
Category: Możesz Użyć

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, takich jak American Express, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

 • Fundusze inwestycyjne to łatwy sposób na inwestowanie w zróżnicowaną grupę aktywów poprzez jeden zakup.
 • Inwestowanie w fundusze inwestycyjne odbywa się za pośrednictwem rachunku maklerskiego. Możesz otworzyć je samodzielnie lub możesz je założyć w ramach planu emerytalnego pracodawcy.Zawsze zwracaj uwagę na ryzyko i opłaty przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji, w tym funduszy inwestycyjnych.Ally Invest sprawia, że ​​inwestowanie w fundusze inwestycyjne jest łatwe. Otwórz konto maklerskie już dziś i zacznij »Fundusze inwestycyjne to popularny sposób inwestowania w cele długoterminowe, takie jak emerytura.

  Według danych Statista, 44,8% gospodarstw domowych w USA posiada własne fundusze inwestycyjne. Do wyboru jest prawie 10 000 funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, a jeśli zsumujesz aktywa każdego funduszu wspólnego inwestowania z siedzibą w USA, inwestorzy mają w tych funduszach 17,71 biliona dolarów.

  Oczywiście fundusze inwestycyjne to wielka sprawa. Fundusze inwestycyjne to pojedyncza inwestycja, która umożliwia inwestowanie w wiele aktywów bazowych jednocześnie. Oznacza to, że jednym kliknięciem myszy możesz otrzymać koszyk akcji, obligacji lub ich kombinacji.

  Fundusze inwestycyjne mogą specjalizować się w śledzeniu określonego indeksu, pomagając inwestorom osiągnąć cel, taki jak przejście na emeryturę, lub oferować im ekspozycję na różnorodną liczbę aktywów związanych z określonym tematem lub rodzajem aktywów.

  Jak inwestować w fundusze inwestycyjne

  Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym inwestowaniem w fundusze inwestycyjne, wykonaj następujące kroki, aby zainwestować w fundusze odpowiednie dla swoich celów finansowych.

  1. Otwórz i zasil inwestycyjny rachunek maklerskiPierwszym krokiem do inwestowania w fundusze inwestycyjne jest otwarcie rachunku maklerskiego.

  Większość głównych domów maklerskich w USA umożliwia kupno i sprzedaż funduszy inwestycyjnych. Niektóre firmy brokerskie mają własne fundusze inwestycyjne, ale nie jesteś ograniczony do kupowania tylko tych środków, które oferuje Twój dom maklerski. Połącz swoje konto maklerskie z kontem bankowym i przelej środki, aby kupić fundusz inwestycyjny.

  Jeśli preferujesz konkretną markę funduszu wspólnego inwestowania, na przykład Vanguard lub Fidelity, powinieneś rozważyć otwarcie rachunku w tym biurze maklerskim, ponieważ większość brokerów nie pobiera opłat za kupowanie i sprzedaż własnych funduszy inwestycyjnych.

  Niektórzy brokerzy mają dużą listę funduszy inwestycyjnych, którymi można handlować za darmo. Inne transakcje wiążą się z opłatą.

  2. Zbadaj fundusz, który chcesz kupićZ ponad 9500 zarejestrowanymi funduszami inwestycyjnymi, masz przed sobą pewne zadanie. Na szczęście istnieje kilka narzędzi i sztuczek, których możesz użyć, aby określić, co jest najlepsze dla Twoich celów.

  Sprawdź sekcję badawczą swojego konta maklerskiego, aby uzyskać ogólne informacje na temat funduszy inwestycyjnych. Skorzystaj z narzędzia do sprawdzania funduszy inwestycyjnych, aby utworzyć krótką listę potencjalnych inwestycji na podstawie takich elementów, jak opłaty, alokacje, klasy aktywów i inne kryteria.

  Spójrz poważnie na powtarzające się opłaty, zwane współczynnikiem wydatków, a także wszelkie opłaty za zakup lub sprzedaż, zwane opłatami za obciążenie.

  Fundusze mogą być również oceniane przez agencje takie jak Morningstar lub Twój dom maklerski, co daje dobrą drugą opinię przed zakupem.

  3. Otwórz stronę handlową lub aplikację swojego brokeraPo przeprowadzeniu badań i upewnieniu się, że dokonałeś inwestycji, zanotuj nazwę i symbol giełdowy funduszu wspólnego inwestowania.

  Jednym z największych funduszy w USA jest fundusz Vanguard Total Stock Market Index o symbolu VTSAX. Wykorzystamy to jako przykład poniżej na koncie w Ally Invest.

  W narzędziu handlowym wprowadź symbol giełdowy. Generalnie możesz kupować fundusze w okrągłych kwotach w dolarach. Większość funduszy ma minimalną kwotę inwestycji. W przypadku VTSAX jest to 10 000 USD. To sprawia, że ​​fundusze giełdowe (ETF), które nie mają minimum, ale działają podobnie do funduszy inwestycyjnych, są bardziej opłacalną opcją dla nowszych inwestorów.

  4. Poczekaj na wykonanie transakcjiTransakcje w ramach funduszy inwestycyjnych nie są natychmiastowe. W przeciwieństwie do ETF, fundusze inwestycyjne nie przejdą od razu. Wszystkie transakcje w ramach funduszy inwestycyjnych odbywają się raz dziennie po zamknięciu rynku. Fundusze inwestycyjne codziennie przeliczają wartość aktywów, a transakcje są oparte na tej wartości aktywów, która jest księgowana codziennie około godziny 18:00 czasu wschodniego.

  Po zakończeniu transakcji powinieneś zobaczyć ją na swoim rachunku inwestycyjnym. Wartość będzie codziennie aktualizowana.

  5. Sprawdź swoje portfolioWiększość ludzi nie powinna codziennie sprawdzać swojego portfela. Wiele funduszy inwestycyjnych wymaga minimalnego okresu inwestycyjnego, aby sprzedawać bez opłat, więc fundusze inwestycyjne są tak naprawdę przeznaczone do inwestycji długoterminowych.

  Nie ma znaczenia, co rynki zrobią w ciągu tygodnia, miesiąca czy roku dla wielu funduszy inwestycyjnych. Liczy się rezultaty dziesięcioleci inwestowania.

  Fundusze inwestycyjne to doskonały wybór inwestycyjny dla milionów ludzi, po prostu upewnij się, że rozumiesz ryzyko i koszty. Podobnie jak w przypadku większości innych inwestycji, wartość funduszy inwestycyjnych może spaść. Zawsze inwestuj ostrożnie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy