Istnieją dwa różne rodzaje pożyczek, które możesz zaciągnąć, aby pożyczyć pieniądze, a różnica polega na tym, ile jesteś gotów zaryzykować

17.02.2021
 • Niezabezpieczone pożyczki osobiste i karty kredytowe nie wymagają żadnego zabezpieczenia, ale mogą być trudniejsze do uzyskania.
 • Pożyczki zabezpieczone i linie kredytowe, takie jak kredyt hipoteczny lub kredyt samochodowy, wymagają od Ciebie zastawienia składnika aktywów jako zabezpieczenia, ale często wiążą się one z mniejszymi wymaganiami.Zanim pożyczysz pieniądze, poświęć trochę czasu na zapoznanie się zarówno z zabezpieczonymi, jak i niezabezpieczonymi opcjami, aby sprawdzić, które z nich najlepiej pasują do Twoich potrzeb.Odwiedź stronę główną Business Insider, aby uzyskać więcej artykułów.Konsumenci, którzy muszą pożyczyć pieniądze, mają do rozważenia szeroki wachlarz opcji pożyczki. Jednak wszystkie pożyczki, linie kredytowe i inne metody finansowania należą do jednej z dwóch kategorii – niezabezpieczonych lub zabezpieczonych długów.

  Chociaż zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone pożyczki i linie kredytowe mogą pomóc w osiągnięciu twoich celów, istnieje jeden główny czynnik, który je wyróżnia. Tam, gdzie pożyczki zabezpieczone wymagają zabezpieczenia, niezabezpieczone metody finansowania w ogóle nie wymagają żadnego zabezpieczenia.

  Pożyczki niezabezpieczone a pożyczki zabezpieczone

  Co to jest pożyczka niezabezpieczona?

  Niezabezpieczone pożyczki i produkty finansowe mogą przybierać różne formy, ale podstawowa przesłanka i umowa są takie same. Konsumenci nie muszą odkładać żadnego ze swoich aktywów, aby otrzymać niezabezpieczoną pożyczkę, ale muszą zgodzić się na spłatę pożyczonych pieniędzy – plus oczywiście odsetki.

  Bez żadnego wymogu zabezpieczenia na początku pożyczki nie powinno Cię dziwić, że niezabezpieczone długi mają bardziej rygorystyczne wymagania, aby się kwalifikować. Zazwyczaj potrzebujesz dobrego lub doskonałego kredytu, aby zakwalifikować się do niezabezpieczonych pożyczek z najlepszymi stopami procentowymi i warunkami pożyczki. Musisz również być w stanie zilustrować swoją zdolność do spłaty i być w stanie udowodnić, że masz rozsądną kwotę zobowiązań w porównaniu do swoich dochodów.

  Niezabezpieczone długi mogą przybierać różne formy, z których najpowszechniejsza jest:

  • Niezabezpieczone karty kredytowe (zdecydowana większość kart kredytowych)
  • Większość pożyczek osobistychKredyty studenckieInne długi, które są uważane za niezabezpieczone, obejmują rachunki za telefon i prąd (i inne media), wyroki sądowe, członkostwo w siłowni, a nawet rachunki medyczne. Niezabezpieczone długi to wszelkiego rodzaju długi, które nie są zabezpieczone aktywami.

   Zalety niezabezpieczonych pożyczek i linii kredytowych:

   • Składając wniosek o niezabezpieczoną pożyczkę lub kartę kredytową, nie będziesz musiał wpłacać depozytu gotówkowego jako zabezpieczenia.
   • Jeśli nie spłacisz niezabezpieczonego długu, bank nie będzie w stanie przejąć Twoich aktywów.Proces aplikacji jest zwykle szybki i bezbolesny. Możesz ubiegać się o niezabezpieczone pożyczki osobiste i karty kredytowe przez Internet oraz w zaciszu własnego domu. Wady niezabezpieczonych pożyczek i linii kredytowych:

    • Chociaż bank nie może zająć Twoich aktywów, jeśli nie spłacisz niezabezpieczonego długu, może próbować uzyskać wyrok przeciwko Tobie. Niespłacanie pożyczki spowoduje również poważne uszkodzenie zdolności kredytowej, które mogą być trudne do przezwyciężenia.
    • Wymagania dotyczące zatwierdzenia są ostrzejsze. Potrzebujesz dobrego lub doskonałego kredytu (zazwyczaj wynik FICO 740+) i solidnej historii pracy, aby kwalifikować się do niezabezpieczonych pożyczek i kart kredytowych z najlepszymi stopami procentowymi, warunkami i dodatkami. Możesz kwalifikować się do niektórych niezabezpieczonych pożyczek z uczciwym kredytem, ​​ale zazwyczaj będziesz płacić wyższe oprocentowanie i więcej opłat.Stopy procentowe są zwykle wyższe w przypadku niezabezpieczonych długów w porównaniu z niektórymi rodzajami zabezpieczonych długów.Co to jest pożyczka zabezpieczona?Długi zabezpieczone to wszelkiego rodzaju długi, które są utrzymywane w formie zabezpieczenia. Może to być wpłata gotówki, samochód, dom, posiadane akcje lub jakikolwiek inny składnik aktywów o znacznej wartości.

     Podczas gdy konsumenci, którzy zaciągają zabezpieczony dług, zgadzają się na plan spłaty, aktywa, których wykorzystali jako zabezpieczenie, są zagrożone. W przypadku niewywiązania się z zabezpieczonej linii kredytowej lub pożyczki zabezpieczonej, w rezultacie ich zabezpieczenie zostanie zajęte.

     Zabezpieczone długi są zwykle uważane za obarczone mniejszym ryzykiem dla pożyczkodawcy, ponieważ mają one aktywa, które należy przejąć w przypadku zaprzestania przez pożyczkobiorcę płatności. Z tego powodu zabezpieczone długi często mają niższe stopy procentowe niż niezabezpieczone alternatywy.

     Zabezpieczone pożyczki i linie kredytowe mogą działać bardzo różnie w zależności od rodzaju zabezpieczonego długu, z którym masz do czynienia. Najpopularniejsze typy to:

     • Zabezpieczone karty kredytowe
     • Pożyczki osobiste z zabezpieczeniemPożyczki pod zastaw domuLinie kredytowe pod zastaw domu (HELOC)Pożyczki samochodoweKredyty hipoteczneChociaż rozsądne jest wykorzystanie domu jako zabezpieczenia kredytu hipotecznego lub pożyczki pod zastaw domu, a samochodu jako zabezpieczenia kredytu samochodowego, możesz się zastanawiać, dlaczego ktokolwiek miałby pożyczać pieniądze, gdyby był zobowiązany do złożenia zabezpieczenia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku zabezpieczonych kart kredytowych, ponieważ wymagają one wpłacenia depozytu gotówkowego, który jest zwykle równy Twojemu limitowi kredytowemu (np. Odkładasz 500 USD, aby otrzymać limit kredytowy w wysokości 500 USD).

      Istnieje wiele powodów, dla których ludzie ubiegają się o zabezpieczone karty kredytowe i pożyczki, w tym fakt, że wymogi kredytowe nie są tak rygorystyczne. Dla osób ze złym kredytem zabezpieczone karty kredytowe mogą być jedynym rodzajem karty, do której mogą się kwalifikować. A jeśli nie możesz uzyskać zezwolenia na niezabezpieczoną kartę kredytową lub pożyczkę, skorzystanie z zabezpieczonej opcji może być sprytne, ponieważ może pomóc w budowaniu zdolności kredytowej w miarę upływu czasu.

      Na przykład karta Capital One Secured Mastercard jest dostępna dla konsumentów z ograniczoną historią kredytową i niską oceną kredytową, którzy mogą odłożyć do 200 USD, aby otrzymać linię kredytową w wysokości 200 USD. Chociaż ten limit jest prawdopodobnie niższy, niż życzy sobie tego większość ludzi, ta karta zgłasza ruchy kredytowe do wszystkich trzech agencji informacji kredytowej – Experian, Equifax i TransUnion. Możesz również uzyskać wyższy limit kredytu po dokonaniu pięciu terminowych płatności miesięcznych. Ponadto nie ma opłaty rocznej.

      Z kartą Capital One Secured Mastercard konsument miałby możliwość zbudowania kredytu, którego inaczej nie byłby w stanie. Tak więc, nawet jeśli wpłacanie depozytu gotówkowego nie jest idealne, na dłuższą metę jest to sprytne posunięcie.

      Zalety pożyczek pod zastaw i linii kredytowych:

      • Możesz być w stanie zakwalifikować się ze słabym kredytem lub ograniczoną historią kredytową.
      • Wiele opcji pożyczek zabezpieczonych (HELOC, pożyczki pod zastaw domu, kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe) ma niskie stopy procentowe i uczciwe warunki, ponieważ są zabezpieczone zabezpieczeniem.Odłożenie zabezpieczenia może pozwolić Ci pożyczyć więcej pieniędzy, niż mógłbyś się kwalifikować w inny sposób.Pożyczki zabezpieczone mogą pomóc w budowaniu kredytu. Wady zabezpieczonych pożyczek i linii kredytowych:

       • Zabezpieczone karty kredytowe mają zwykle wysokie oprocentowanie i wysokie opłaty.
       • Jeśli nie spłacisz zabezpieczonej pożyczki, Twoje aktywa zostaną zajęte. Brak spłaty kredytu hipotecznego, pożyczki pod zastaw domu lub HELOC ostatecznie doprowadzi do egzekucji, a niespłacenie kredytu samochodowego doprowadzi do odzyskania samochodu.Wiele niezabezpieczonych opcji pożyczek, takich jak kredyty hipoteczne i pożyczki pod zastaw domu, wymaga czasochłonnego procesu składania wniosków.Podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki, niespłacenie pożyczonych pieniędzy może spowodować uszkodzenie zdolności kredytowej i ogólnej kondycji kredytu.Podsumowując

        Zanim pożyczysz pieniądze, zaciągniesz linię kredytową lub złożysz wniosek o kartę kredytową, upewnij się, że znasz różnicę między zabezpieczonymi i niezabezpieczonymi długami. Chociaż każdy z nich może pomóc w osiągnięciu celów, obecność lub brak zabezpieczenia jest ważną kwestią, o której należy zadecydować z wyprzedzeniem.

        Cokolwiek robisz, poświęć trochę czasu na porównanie opcji pożyczki i przeczytaj drobny druk, zanim podpiszesz się w linii przerywanej dla dowolnego rodzaju pożyczki. Jeśli można znaleźć jakieś niesmaczne warunki, zostaną one ukryte drobnym drukiem.

        Powiązane artykuły z How to Do Everything: Money:Jak obliczyć odsetki od karty kredytowej, aby dokładnie określić, ile będą Cię kosztować niezapłacone saldaJak wybrać pożyczkę studencką, aby otrzymać pieniądze potrzebne na studia lub studiaJak zaoszczędzić pieniądze na dom, niezależnie od tego, czy kupujesz za rok czy za 5 latJak zbudować kredyt za pomocą karty kredytowejJak zarządzać swoimi pieniędzmi, zdaniem ekspertówPersonal Finance Insider oferuje narzędzia i kalkulatory, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do kupowania lub sprzedawania akcji lub innych produktów finansowych. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z rekomendacji wymienionych w kalkulatorze, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy