Ile warte są punkty i mile? Wyceny miesięczne z sierpnia 2020 r

17.02.2021
Category: Mieć Wpływ

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „Ile wart jest punkt lub mila? Odpowiedź różni się w zależności od osoby i zależy od tego, jak dobrze możesz zmaksymalizować określoną walutę lojalnościową. Mimo to niektóre nagrody są warte więcej niż inne – moim celem jest pokazanie, jak się układają.

Te wyceny są oparte na kombinacji tego, ile zapłaciłbym za zakup punktów, gdyby miał taką możliwość, oraz ogólnej wartości, jaką mógłbym uzyskać z ich wymiany, uwzględniając zmienne, takie jak dostępność nagród, opłaty i zasady dotyczące zmian / anulowania. Zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami tam, gdzie uważasz, że jestem poza bazą (i na miejscu, gra słów nie jest zamierzona), a będę brać pod uwagę opinie czytelników TPG, gdy będę aktualizować wyceny co miesiąc.

Aby otrzymywać najnowsze informacje o podróżach, oferty oraz porady dotyczące punktów i mil, zapisz się do codziennego biuletynu e-mail The Points Guy.

Dla przybliżenia kontekstu zawarłem wyceny sprzed roku i miesiąca. Jednak, podobnie jak robiliśmy to przez kilka ostatnich miesięcy, po raz kolejny pozostawiamy wszystkie indywidualne wyceny w spokoju, biorąc pod uwagę trwający wybuch nowego koronawirusa, COVID-19. Pomimo pewnych zachęcających sygnałów dla branży turystycznej z lata, wciąż widzimy wiele niepewności – a niektórzy analitycy twierdzą, że podróże nie odbiją się w pełni przed 2024 r. W rezultacie jest jeszcze za wcześnie na analizę długoterminowej wpływ epidemii na wartość różnych walut wymienionych poniżej.

To powiedziawszy, obecnie ciężko pracujemy nad przygotowaniem nowej metodologii tych wycen, która zacznie działać, gdy podróże znów się zwiększą. Przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji, i sprawdź ostatnią kolumnę poniższej tabeli, aby zapoznać się z niektórymi z najważniejszych wiadomości dotyczących programów lojalnościowych z ostatniego miesiąca.

Wprowadza nową promocję kupowania mil AAdvantage. Zawiesza wygaśnięcie mil do końca 2020 r. I rozszerza rezerwację miejsc o mile.

Rozszerza do 200 $ kredytu Amex Travel dla większej liczby posiadaczy kart Platinum.

Wprowadza nową ofertę mil premiowych, MQM na wybranych kartach Delta Amex.

Dociera do nowych członków z promocją bezpłatnej nocy. Dodaje tymczasowy 10-krotny bonus do kart Bonvoy Amex. Wprowadza jesienną promocję z 2500 punktami za pobyt.

Ułatwia aktualizację w Turkish Airlines. Przedłuża status usług globalnych i dodaje nowy profit.

Ogłoszenia, w których wybrane loty premiowe będą się liczyć do statusu Elite od 1 września.

Najważniejsze punkty i wiadomości o milach

Jak wspomniano powyżej, największą wiadomością z ostatnich kilku miesięcy była epidemia koronawirusa. Niektóre linie lotnicze całkowicie zawiesiły działalność podczas pandemii, podczas gdy inne ogłosiły upadłość – co może, ale nie musi, mieć wpływ na ich programy dla osób często podróżujących. Widzieliśmy również przedłużenia statusu elity w prawie wszystkich głównych liniach lotniczych i programach hotelowych, dzięki czemu lojalni członkowie mogą zachować swoje korzyści w 2021 roku.

To powiedziawszy, niektóre programy lojalnościowe i wydawcy kart zwiększają wysiłki w celu pozyskania nowych klientów. Alaska i American wprowadziły nowe promocje na kupowanie mil, a Chase dodał nowe premie za wydatki na wybrane karty – miłe uzupełnienie wcześniej ogłoszonych ofert. Marriott zachęcał nawet nowych członków, oferując certyfikat na bezpłatny nocleg (o wartości do 25 000 punktów) po przystąpieniu do programu Bonvoy i ukończeniu dwóch pobytów do 28 listopada 2020 r.

Program Flying Club Virgin Atlantic również trafił na pierwsze strony gazet w sierpniu wraz z ogłoszeniem, że wybrane loty premiowe zaczną liczyć się do statusu elity. Jest to pierwszy w świecie programów lojalnościowych dla linii lotniczych i ciekawie będzie zobaczyć, czy rozprzestrzeni się on na innych przewoźników w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Jednak największa wiadomość ostatniego miesiąca napłynęła od naszego sąsiada z północy, tu, w USA

Nowy program Aeroplan

11 sierpnia w końcu mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o nowym programie Aeroplan linii Air Canada. Chociaż oficjalnie zostanie uruchomiony dopiero 8 listopada 2020 r., Teraz mamy znacznie lepszy widok na to, jak wygląda. Możesz zacząć tutaj, aby przejrzeć pełną relację TPG z ogłoszenia, gdy przyjrzymy się bliżej wielu aspektom nowego programu, w tym:

Przyjrzeliśmy się również nowym listom nagród, porównując je z innymi popularnymi programami Star Alliance.

Ponieważ jednak program rozpocznie się dopiero na początku listopada, na razie nie ma wpływu na naszą wycenę mil Aeroplan (wkrótce staną się one punktami). Zapewniamy, że będziemy ostrożnie analizować liczby, aby zobaczyć, czy wartość waluty zmieni się po wejściu nowego programu w życie.

Oczywiście te aktualizacje i zmiany w świetle epidemii koronawirusa nie będą ostatnimi, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się do naszego codziennego newslettera. Możesz również dodać zakładkę do naszej strony centrum koronawirusa, aby uzyskać aktualne informacje na temat pandemii i jej wpływu na branżę turystyczną.

Przyszłość: nowa metodologia

Ponieważ branża turystyczna nadal odbija się od epidemii koronawirusa, nasz zespół już teraz zagłębia się w dane dotyczące wszystkich programów linii lotniczych i hotelowych. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy zobaczyli przyszłe korekty naszej wartości dla wielu popularnych walut, więc bądźcie czujni.

Ilustracja: The Points Guy

To jest stała strona The Points Guy, na której można znaleźć najbardziej aktualne wyceny, więc możesz ją dodać do zakładek i sprawdzać co miesiąc w poszukiwaniu aktualizacji. Pamiętaj, że poniżej możesz zobaczyć komentarze czytelników odnoszące się do starszych wycen.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy