Ile godzin kredytowych należy przeznaczyć na pierwszy semestr?

17.02.2021
Category: Uzyskać Więcej

Często otrzymuję pytanie: „Ile godzin zaliczenia powinienem zdać pierwszy semestr studiów?

Oczywiście konkretna odpowiedź zależy od osoby i jej sytuacji. Ale istnieje wiele różnych ogólnych opinii na to pytanie.

Dzisiaj wybiorę odpowiedź jednej grupy. Ten obóz każe studentom pierwszego roku iść do przodu, biorąc 18 lub więcej godzin zaliczeniowych w pierwszym semestrze.

Ta grupa jest głęboko przekonana, że ​​student musi bardziej niż cokolwiek innego zabezpieczyć się przed możliwością późnego ukończenia studiów.

Rozumiem argumentację. A jeśli ukończenie studiów jest możliwe za cztery lata, zgadzam się, że ukończenie studiów za pięć lub sześć lat to strata czasu i pieniędzy.

Ale z tymi podziękowaniami nie zgadzam się na rozpoczęcie college’u z napiętym harmonogramem zajęć. Uważam, że to może faktycznie pozostawić ucznia w tyle.

Studenci college’u pomogą sobie, jeśli w pierwszym semestrze zajmą nie więcej niż 15 godzin zaliczeniowych. Pozwól mi wyjaśnić, dlaczego.

Budowanie dobrych nawyków

Podczas przechodzenia z życia w szkole średniej do życia w college’u, zarządzanie czasem ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Skuteczne zarządzanie czasem zapewnia pozytywną równowagę między zajęciami, przyjaciółmi, zajęciami pozalekcyjnymi i zdrowiem (zdrowie psychiczne, czas na siłownię i sen).

Zasadniczo to, jak dobrze student zarządza czasem, może być dokładnym sprawdzianem ich ogólnego szczęścia. To takie ważne!

Ale dzięki 18 godzinom zaliczeń w pierwszym semestrze ten wymagający harmonogram zajęć może stworzyć negatywne podstawy, które pozostawiają trwałe efekty.

Na przykład, ciężkie obowiązki szkolne mogą zwiększyć poczucie przytłoczenia przez nowe środowisko. Aby sobie z tym poradzić, często uczniowie używają prokrastynacji jako jedynej odpowiedzi. Następnie prokrastynacja powoli przekształca się w regularny zły nawyk aż do ukończenia szkoły.

Albo ci studenci poświęcili dużo czasu, aby dobrze sobie poradzić w swoim 18-godzinnym harmonogramie. Ale często robią to, poświęcając czas potrzebny na aklimatyzację do życia na własną rękę, budowanie dobrych nawyków i nawiązywanie nowych przyjaźni.

W przeciwieństwie do tego, przy 15 godzinach zaliczeniowych jest naturalnie mniej pracy szkolnej. Prokrastynacja będzie mniej pożądana, gdy student nie jest przytłoczony stresem.

Ich skromniejszy harmonogram oznacza również, że jest więcej czasu na poruszanie się po uczelni, spotkania towarzyskie, zrozumienie greckiego życia, ćwiczenia i sen.

Mając mniej zajęć na swoim talerzu, uczniowie czują się bardziej komfortowo, pozycjonując się i zwykle znajdują lepszą równowagę na uczelni.

Buduj nawyki inteligentnego studiowania

Jak już wspomniano w poście na blogu College Students Have It Wrong, szybki start w nauce jest krytyczny. A mniejszy plan zajęć daje studentom wyższą szansę na osiągnięcie wyższego średniego poziomu.

To prawda, ponieważ ogólna zasada jest taka, że ​​każda godzina spędzona na zajęciach będzie wymagała dwóch do trzech godzin nauki w tygodniu. Innymi słowy, więcej zajęć oznacza więcej prac domowych i mniej czasu.

Z daleka wydaje się, że nie ma drastycznej różnicy między studentem, który zajmuje 18 godzin, a tym, który zajmuje 15 godzin. Ale kiedy obliczysz liczby zgodnie z ogólną zasadą powyżej, student z 18 godzinami zaliczenia ma już 5 7,5 godziny pracy domowej więcej w tygodniu.

Te 5 do 7,5 dodatkowych godzin zabiera czas innym zajęciom, co utrudnia występowanie w szkole z rówieśnikami, którzy mają mniej punktów. A jeśli masz problemy z nauką w szkole, nie będziesz miał czasu na eksperymentowanie z tym, gdzie najlepiej się uczysz, kiedy najlepiej się uczysz, ani z innymi strategiami produktywności.

Skuteczne nawyki związane z nauką, dyscyplina i zarządzanie czasem nie są ustalane od podstaw. Jest to proces uczenia się, który z czasem ulega udoskonaleniu.

Uważam więc, że magiczny zakres dla studentów pierwszego semestru to 12 do 15 godzin zaliczeniowych. W ten sposób nie odgryziesz więcej niż możesz przeżuć i utkniesz w dziurze.

Dla tych z Was, którzy twierdzą, że branie mniejszej liczby punktów spowoduje spowolnienie i potencjalnie spóźnienie się na studia, pozwólcie, że złagodzę wasze zmartwienia w następnej sekcji.

Rozwiązania do tworzenia kredytów

Dzięki poniższym opcjom uzyskanie dodatkowych godzin kredytowych powinno być dość łatwe. Czasami studenci wykonują jedną z poniższych czynności i uzyskują wystarczającą liczbę punktów, aby mogli wziąć udział w lżejszym semestrze w ostatnim roku.

1. Szkoła letnia. Letnie zajęcia zapewniają łatwy dostęp (na innej uczelni lub w trybie online), a jednocześnie dają dodatkowe godziny kredytowe przed ukończeniem studiów. Ale upewnij się, że Twoja uczelnia zaakceptuje punkty transferowe z innej szkoły.

Jeśli potrzebujesz zajęć, ponieważ jest to warunek do innych, lato to świetny czas na odbycie wymaganych zajęć.

Jeśli rachunek różniczkowy na twojej uczelni jest niesamowicie trudny, wielu studentów podejmuje ją latem na łatwiejszej uczelni. Jeśli zamierzasz odbyć praktykę w szkole i potrzebujesz prostszego harmonogramu, pomocne mogą być zajęcia letnie.

2. Praktyki zaliczane do zaliczeń na studia.Aby zachować podstawy prawne, organizacje odchodzą od bezpłatnych staży i zwracają się w kierunku wynagradzania stażystom kredytów studenckich.

Wraz ze wzrostem czesnego w college’u odbywanie stażu na godziny kredytowe nie jest złą okazją, jeśli pomaga również w ukończeniu studiów na czas.

3. Letnie studia za granicą. Jeśli latem wyjeżdżasz za granicę, Twój program prawdopodobnie zapewni od 6 do 12 godzin kredytowych, w zależności od czasu spędzonego za granicą.

Czasami dostajesz kredyty za zwykłe zwiedzanie pięknego miasta, w którym jesteś za granicą, i to najlepsza okazja.

4. Semestr zimowy. Ponieważ uczelnie dążą do zwiększenia strumieni dochodów, kursy zimowe stają się coraz bardziej popularne. Możesz to wykorzystać, podobnie jak letnie zajęcia, ale możesz też w tym czasie studiować za granicą.

Zacznij więc od około 12 do 15 godzin zaliczeniowych w pierwszym semestrze. Nie pożałujesz!

Chcesz uzyskać więcej niezwykle cennych porad dotyczących uczelni? Kliknij tutaj, aby zamówić moją bestsellerową książkę How To College!

Czytelnicy, czy zgadzasz się lub nie zgadzasz z tą radą, aby poświęcić mniej godzin kredytowych na rozpoczęcie studiów?

Brian Robben

Może ci się spodobać również

Dlaczego GPA jest królową przyjęć do szkół wyższych

Jak obliczyć GPA w ważonej skali 4,0

Jak podnieść GPA: trzy niezwykłe sposoby

Ten post ma 2 komentarze

Polecam 12 na każdy semestr. Jeśli masz 8 * 3 = 24 punkty transferowe ze szkoły średniej lub college’u, będziesz mieć 120 godzin na koniec ostatniego roku. Więc jeśli jesteś w liceum, możesz dostać około 8 punktów AP / IB w roku młodszym lub ostatnim. A może możesz wziąć udział w bezpłatnych zajęciach w college’u w szkole średniej.

Jeśli nie masz 24 punktów transferowych, sprawdź, czy możesz wziąć udział w zajęciach w college’u w okresie letnim. Spróbuj zaplanować uczelnię, która będzie dobrze dopasowana i ma wyższy niż 50% współczynnik akceptacji wcześnie. To jest tak, abyś mógł otrzymać 8 zajęć, które faktycznie dadzą ci punkty. Jeśli zamierzasz studiować naukę ścisłą, AP Calculus BC i AP Physics są naprawdę dobre. Możesz też wziąć AP Chemistry, ale uważam, że jest to najtrudniejsze AP. Również informatyka AP jest przydatna dla wielu.

Każdy kierunek studiów powinien zająć 3 lub 4 z AP European, AP US History, AP Psychology, AP World History i AP Human Geography.

Jeśli nie kierunek nauk ścisłych, wybierz AP Environmental Science, AP Biology, AP statistics.

Jeśli twoja uczelnia wymaga języka, przejdź na najwyższy poziom w szkole średniej, poziom 4 lub AP, w przeciwnym razie po prostu przejdź do poziomu 1 i 2.

Wziąłem AP Calculus BC, AP Physics 1, AP Computer Science, AP Chemistry, AP Biology, AP Psychology. To dało mi 24 godziny kredytowe, ale żałuję, że nie miałem historii AP.

Miałem 5 klas w pierwszym semestrze studiów i dwa razy w liceum i nie było to dobre doświadczenie. Nigdy nie bierz 5 podstawowych zajęć, zawsze 4.

Jeśli Twoja szkoła średnia nie oferuje AP, możesz wziąć je online. To właśnie zrobiłem dla wszystkich oprócz psychologii AP. Powiedz swojemu doradcy.

Branie 12 godzin kredytowych nie jest leniwe. To jest mądre. Będziesz mieć więcej wolnego czasu, więcej czasu na naukę i lepsze oceny. Dużo łatwiej też myśleć o 4 klasach niż o 5.

Całkowicie się zgadzam, że jeśli uczniowie szkół średnich będą mieli mądrość, aby zaplanować z wyprzedzeniem (czego wielu z nich nie ma), aby otrzymać 24 zbywalne punkty, ich życie na uczelni będzie o wiele łatwiejsze. Twoje inne spostrzeżenia są trafne i mam nadzieję, że moi czytelnicy posłuchają twojej rady, Calvin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy