Gdzie teraz zainwestować 1000 $

17.02.2021
Category: Możesz Zrobić

Zacznijmy od trzech zapasów i stamtąd buduj.

Pozwólcie, że rozpocznę tę kolumnę od założenia: jeśli masz 1000 USD do zainwestowania na giełdzie i intensywnie zastanawiasz się, gdzie umieścić te pieniądze, prawdopodobnie nie masz jeszcze 100 000, 1 miliona dolarów lub kilku milion dolarów już zainwestowanych. Jeśli masz 1000 $ do zainwestowania, prawdopodobnie rozważasz pierwszą inwestycję.

I to świetnie! Każdy musi gdzieś zacząć. Większość z nas, inwestorów, od razu zaczęła od tego, gdzie się teraz znajdujesz – mając około 1000 dolarów do zainwestowania i bardzo realną obawę, że jeśli zainwestujemy w niewłaściwe akcje, wszystko może po prostu zniknąć.

Spróbujmy więc upewnić się, że to się nie przytrafi.

Źródło obrazu: Getty Images.

Dywersyfikacja to Twój przyjaciel

Najlepszym sposobem, aby nie stracić wszystkiego na raz, jest podzielenie pieniędzy i zainwestowanie ich w kilka różnych akcji – pojęcie to nazywamy „dywersyfikacją.

Teraz, pomiędzy pojawieniem się ułamkowej własności akcji a obrotem akcjami bez prowizji, teoretycznie jest możliwe, abyś zainwestował około 10 USD w każdą ze 100 różnych firm lub 1 USD na 1000 i uzyskać prawie nieskończoną dywersyfikację. Ale dzisiaj zasugeruję coś nieco innego: podziel swoje pieniądze na trzy sposoby – inwestując mniej więcej jedną trzecią w dwa akcje, które znasz i lubisz, a ostatnią trzecią w fundusz giełdowy naśladujący S&P 500, taki jak SPDR S&P 500 ETF (NYSEMKT: SPY).

Dlaczego? Prosty. Przeglądając wyciągi z portfela online, zobaczysz wyniki wszystkich trzech inwestycji obok siebie. Z biegiem czasu powinno to pozwolić ci stwierdzić, czy lepiej jest samemu wybrać określone akcje, czy po prostu kupić ETF S&P 500 i zaakceptować średni zwrot z rynku. (Podpowiedź: w ciągu ostatnich 100 lat to średnio około 10% rocznie – znacznie lepsze niż uzyskasz z dowolnego konta bankowego).

Które akcje wybrać? To będzie jak szukanie włącznika światła w ciemności. Nie wiesz dokładnie, czego szukasz. Nie wiesz, jakie biznesy najbardziej Ci odpowiadają. Więc zamierzam zachować ostrożność i zasugerować kilka akcji znanych marek (aby nie były one dla Ciebie zbyt obce), wysokiej jakości biznesy i możliwe do obrony wyceny: Disney (NYSE: DIS) i Apple (NASDAQ: AAPL).

Walt Disney

Wszyscy znają Disneya. Niezależnie od tego, czy zakochałeś się w klasycznych baśniach, jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, czy też jesteś fanem superbohaterów Marvela, prawdopodobnie lubisz przynajmniej coś , co tworzy Disney. Zainteresowanie produktami pomoże zmotywować Cię do obserwowania firmy i zobaczenia, jak radzi sobie w czasie.

Obecnie Disney znajduje się w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o zyski. Wprowadza nową usługę przesyłania strumieniowego, Disney +, która będzie kosztować trochę pieniędzy i przyczyniła się do 24% spadku zysków w ostatnim kwartale. Obawy związane z koronawirusem prawdopodobnie odbiją się na jego flagowych parkach (największy przychód Disneya) w niezbyt odległej przyszłości. Niemniej jednak analitycy ankietowani przez S&P Global Market Intelligence uważają, że zyski Disneya zaczną ponownie rosnąć już w przyszłym roku, a ponieważ Disney jest teraz właścicielem większości głównych franczyz rozrywkowych, o których można pomyśleć (nie sądzę, że są właścicielami Shreka lub DC Comics – – jeszcze), blokada tej firmy w branży rozrywkowej jest prawie nierozerwalna.

Biorąc pod uwagę wycenę, akcje Disneya sprzedają się z 23,5-krotnym zyskiem kroczącym, co jest tańsze niż przeciętne akcje na S&P 500 – ale Disney nie jest przeciętną firmą. Myślę, że inwestor mógłby zrobić o wiele gorzej niż kupowanie doskonałej firmy po cenie poniżej średniej. Ponieważ akcje Disneya nieco spadły od początku roku, teraz jest na to świetny czas.

jabłko

Oto kolejny towar, którego nie trzeba przedstawiać. (Właściwie nie zdziwiłbym się, gdybyś teraz czytał ten artykuł na iPhonie!) W przeciwieństwie do Disneya, którego akcje w tym roku nieznacznie spadły, akcje Apple wzrosły o ponad 10% – ale nadal sprzedaje za prawie taki sam wskaźnik P / E (25,8) jak średnia S&P 500.

Ale czy Apple jest tylko przeciętną akcją? Zobaczmy. W ubiegłym kwartale firma odnotowała sprzedaż iPhone’a o wartości 56 miliardów dolarów – o 68% więcej niż w poprzednim kwartale. Zysk na akcję w wysokości 4,99 USD zmiażdżył prognozy analityków na poziomie 4,55 USD. Dla mnie to nie brzmi przeciętnie.

W tym roku Apple chce jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż i zyski, rozpoczynając wysyłkę pierwszej fali smartfonów obsługujących 5G. Pierwsza wersja 5G firmy, iPhone 12, powinna generować imponujące marże zysku, ponieważ wykorzystuje stłumiony popyt na tę technologię wśród użytkowników Apple, którzy wciąż opiekują się swoimi iPhone’ami 8s i Xs w oczekiwaniu na 5G. A dla każdego, kto wzbrania się przed ceną, Apple planuje również w tym roku zaprezentować niedrogiego iPhone’a SE2.

Powinny one dobrze podnieść zyski Apple w tym roku i dodać do 10% wzrostu akcji Apple, które już cieszą.

SPDR S&P 500 ETF

Na koniec kilka słów o funduszu ETF S&P 500. Będziemy używać tego jako naszej „grupy kontrolnej, „akcji, z którą porównujesz swoje inne akcje, aby zobaczyć, jak dobrze wybrałeś. Ale to nie znaczy, że nie może być inwestycją samą w sobie.

Reprezentując 500 największych amerykańskich spółek giełdowych, fundusz ETF SPDR S&P 500 obejmuje natychmiastową dywersyfikację, tak aby katastrofa w jednej firmie nie zaszkodziła znacznie Twoim zyskom. To naraża Cię na szeroki wachlarz rodzajów działalności – szybko rozwijających się, wypłacających dywidendy i wartościowe akcje. Kupowanie i sprzedawanie jest równie łatwe, jak poszczególne akcje.

Myślę, że rzeczywiście można zrobić dobrze jako inwestora posiadającego nic ale na S & P 500 funduszu indeksowego. Ale możliwe jest, że możesz zrobić coś lepszego niż przeciętnie i dobrze będzie wiedzieć, zanim zaczniesz wprowadzać większe kwoty na rynek.

Przy tych trzech akcjach na początek nie powinno zająć dużo czasu, aby się dowiedzieć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy