Dlaczego Warren Buffett radziłby ci refinansować kredyt hipoteczny

17.02.2021
Category: Ocena Kredytowa

Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia, czy ostatnio refinansowałeś swój kredyt hipoteczny – aby obniżyć oprocentowanie i miesięczne raty? Być może już myśleć trzeba refi i wykorzystać historycznie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale już umieszczenie go i umieszczenie go wyłączyć.

Cóż, nikt inny, jak zainwestowanie mędrca Warrena Buffetta, który w niedzielę skończył 90 lat, prawdopodobnie powiedziałby ci, żebyś przestał zwlekać. Oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu było w 2020 r. Bardzo tanie i obecnie wynosi średnio zaledwie 2,91%, według prawie 50-letniej ankiety przeprowadzonej przez giganta kredytów hipotecznych Freddie Mac. To blisko najniższego w historii poziomu 2,88%, osiągniętego na początku sierpnia.

„To bardzo dobry czas na pożyczanie pieniędzy, co oznacza, że ​​może to nie być najlepszy czas na pożyczanie pieniędzy, ale to dobrze dla kraju, że jest to dobry czas na pożyczanie pieniędzy – powiedział niedawno miliarder Buffett podczas corocznego akcjonariatu swojej firmy spotkanie online.

Sam upijał się pożyczkami i to po naprawdę niewiarygodnych stawkach. Możesz też całkiem nieźle sobie radzić, jeśli pójdziesz za jego przykładem.

Pożycz jak Buffett

Aby wesprzeć gospodarkę, która bije z powodu koronawirusa, Rezerwa Federalna w połowie marca obniżyła kluczową stopę procentową prawie do zera, odpowiadając najniższemu w historii poziomowi, jaki ustalił podczas kryzysu finansowego w 2008 roku i Wielkiej Recesji.

Buffett nie znalazł sposobu na pożyczenie z oprocentowaniem 0% (przynajmniej jeszcze nie), ale jego firma z Berkshire Hathaway zbliżyła się na początku tego roku, ponieważ skorzystała na środowisku niskich stóp procentowych, które pomógł stworzyć Fed.

Galeria: 4 powszechne błędy emerytalne w okresie spowolnienia (Money Talks News)

W kwietniowym zgłoszeniu do amerykańskich organów regulacyjnych Berkshire poinformował, że poprzez ofertę obligacji wycenionych w jenach japońskich przyjmie równowartość ponad 1,8 miliarda dolarów długu – przy stopach wahających się od 2% do zaledwie 0,674% .

W tej okolicy nie znajdziesz znacznie niższych oprocentowania kredytów hipotecznych, ale biją one rekordy częściowo dzięki skrajnej obniżce stóp procentowych przez Fed i innym działaniom, które mają pomóc gospodarce. Trzydziestoletnie kredyty hipoteczne rosną w niewiarygodnie niskim tempie, nawet poniżej 2%.

W wywiadzie dla CNBC w 2017 roku Buffett nazwał 30-letni kredyt hipoteczny „najlepszym instrumentem na świecie – ze względu na twoją zdolność do refinansowania, gdy znajdziesz niższą stopę procentową.

„Jeśli się mylisz i stawki spadną do 2%, czego nie sądzę, spłacisz to – powiedział wtedy. „To jednokierunkowa renegocjacja. Jest to niezwykle atrakcyjny instrument dla właściciela domu i masz zakład jednokierunkowy.

Wciąż na płocie? Zeskoczyć

Wiele gospodarstw domowych skorzystało z ruchomych stóp procentowych kredytów mieszkaniowych. Wiosną Amerykanie starali się o refinansowanie kredytów hipotecznych na poziomie trzy- i czterokrotnie wyższym niż rok temu, jak podaje Stowarzyszenie Banków Hipotecznych.

„Ponieważ wielu właścicieli domów nadal boryka się z niepewnością gospodarczą i związaną z zatrudnieniem, te możliwości refinansowania pozwolą im zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych płatnościach, które następnie mogą zostać wykorzystane do pomocy w innych obszarach ich budżetu – mówi Joel Kan, wiceprezes grupy handlowej ds. Prognoz .

Przy obecnym oprocentowaniu około 18 milionów właścicieli domów korzysta z kredytów, które mogą być refinansowane i obniżyć swoje miesięczne koszty o średnio 287 dolarów, podała firma Black Knight zajmująca się danymi hipotecznymi.

Wciąż się gofry? Jesteś na dobrej pozycji, aby uzyskać niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego, które przyniesie duże oszczędności, jeśli obecnie masz 30-letni kredyt hipoteczny na poziomie 3,75% lub wyższym i jeśli Twoja ocena kredytowa jest wyjątkowa (800 lub więcej) lub bardzo dobra (740 do 799).

Warren Buffett mówi, że to dobry czas na pożyczenie pieniędzy. Może nadszedł czas, aby obniżyć koszty kredytu hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy