Dlaczego studenci powinni dostać kartę kredytową

17.02.2021

Tradycyjna mądrość mówi, że studenci powinni trzymać się z daleka od kart kredytowych. Uważa się, że młodzi dorośli nie powinni obciążać się wysokimi odsetkami – co jest absolutną prawdą. Jednak karty kredytowe mogą być cennym narzędziem finansowym jeśli są używane w sposób odpowiedzialny .

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy na kampusie, możesz rozważyć zakup studenckiej karty kredytowej. Jeśli korzystasz z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny, może to być doskonały sposób na zbudowanie historii kredytowej i ustalenie zdolności kredytowej w młodym wieku. Jednak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych pułapek związanych ze studenckimi kartami kredytowymi – jeśli maksymalnie przekroczysz swoją kartę kredytową, regularnie przegapisz płatności lub masz zerowy dochód na spłatę salda, może to zaszkodzić Twojej zdolności do ubiegania się o pożyczki na lata. chodź.

Studenckie karty kredytowe

Duże banki w Kanadzie i wiele mniejszych instytucji finansowych oferuje studenckie karty kredytowe. Te karty kredytowe mają podobne funkcje do standardowych kart kredytowych, w tym zwrot gotówki lub punkty lojalnościowe. Ponieważ studenci zazwyczaj nie mają historii kredytowej, pożyczkodawcy często postrzegają ich jako osoby „wysokiego ryzyka. Z tego powodu studenckie karty kredytowe mogą mieć wyższe stopy procentowe i niższe limity wydatków. Studenci są często bombardowani ofertami kart kredytowych w kampusie, dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się ze szczegółami przed złożeniem wniosku. Uważnie przejrzyj (i zrozum) potencjalne koszty aplikacji.

W przypadku braku edukacji finansowej w szkole średniej, karty kredytowe mogą pomóc uczniom nauczyć się, jak ważne jest budżetowanie i odpowiedzialne korzystanie z kredytu. Jako rodzic, zanim Twój syn lub córka otrzyma kartę kredytową, ważne jest, aby usiąść i porozmawiać o korzyściach i pułapkach kredytu. Upewnij się, że Twoje dziecko rozumie podstawy kart kredytowych – powinno wydawać tylko tyle, na ile jest w stanie spłacić w całości każdego miesiąca.

Podpisywanie

Jako rodzic, jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 18 lat lub nie ma historii kredytowej, możesz zostać poproszony o wspólne podpisanie. Wskazane jest, aby utrzymywać niski limit kredytowy, dopóki nie będziesz mieć pewności, że Twój syn lub córka będą w stanie odpowiedzialnie obchodzić się z kartą kredytową. Ważne jest, aby co miesiąc dokładnie przeglądać wyciąg z karty kredytowej dziecka, aby mieć pewność, że korzysta z niego w sposób odpowiedzialny.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych nie zezwalają na wspólne podpisywanie wniosków o wydanie studenckich kart kredytowych. Zamiast tego możesz dodać swojego syna lub córkę do swojej karty kredytowej jako autoryzowanego użytkownika. W takim przypadku warto wykupić oddzielną kartę kredytową o niskim limicie. Chociaż autoryzowani użytkownicy otrzymują własną kartę kredytową, to rodzic jest odpowiedzialny za całą aktywność na koncie. Należy pamiętać, że dodanie autoryzowanego użytkownika do konta nie pozwoli im na zbudowanie historii kredytowej.

Korzyści z kart kredytowych dla studentów

Budowanie historii kredytowej w młodym wieku jest korzystne, o ile Twoje dziecko odpowiedzialnie korzysta z karty kredytowej. Oto niektóre zalety studenckich kart kredytowych.

Ocena zdolności kredytowej: Budowanie dobrej historii kredytowej jest ważne, zwłaszcza jeśli ostatecznie chcesz pożyczyć pieniądze na zakup domu lub samochodu. Karta kredytowa studenta może pomóc stworzyć podstawę oceny kredytowej, która pomoże zakwalifikować się do kredytu hipotecznego po ukończeniu studiów. Jednak jeśli zostanie użyty nieodpowiedzialnie, powrót do zdrowia może zająć lata. Podobnie jak w przypadku standardowych kart kredytowych, powinieneś starać się spłacać saldo w całości każdego miesiąca i utrzymywać wykorzystanie kredytu poniżej 35% dostępnego kredytu.

Nagrody: Podobnie jak standardowe karty kredytowe, studenckie karty kredytowe zazwyczaj zawierają nagrody. Możesz wybierać między kartami, które oferują punkty do zwrotu gotówki, karty podarunkowe i wycieczki, żeby wymienić tylko kilka. Niektóre studenckie karty kredytowe oferują również zniżki w ulubionych sklepach.

Przepływ gotówki: Kiedy jesteś studentem mieszkającym na kampusie, Twoje przepływy pieniężne mogą być napięte, zwłaszcza jeśli czekasz, aż czek z wypłaty wpłynie z pracy w niepełnym wymiarze godzin. Twój kredyt studencki może nie wystarczyć na pokrycie czesnego, czynszu, wyżywienia, podręczników i transportu. Ważne jest, aby uważnie obserwować saldo, aby mieć pewność, że można w całości spłacić wszelkie opłaty i uniknąć kosztownych odsetek.

Ochrona konsumenta: studenckie karty kredytowe zazwyczaj zapewniają taką samą ochronę konsumenta jak standardowe karty kredytowe. Jeśli dokonujesz poważnego zakupu, takiego jak nowy laptop, wiele kart kredytowych oferuje przedłużoną gwarancję bez dodatkowych opłat. Jeśli podróżujesz podczas ferii wiosennych, studenckie karty kredytowe oferują również ubezpieczenie wynajmowanych samochodów i ubezpieczenie podróżne.

Podsumowanie

Tak długo, jak twój syn lub córka odpowiedzialnie korzysta z karty kredytowej, studencka karta kredytowa może być doskonałym sposobem na zbudowanie kredytu. Jako rodzic, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby nauczyć swoje nastoletnie lub dorosłe dziecko o kartach kredytowych. Podpisanie naszego zobowiązania do odpowiedzialności finansowej to doskonały sposób na uzyskanie pisemnego zobowiązania do odpowiedzialnego korzystania z kart kredytowych. Dzięki temu Twoje nastoletnie lub dorosłe dziecko będzie gotowe na kartę kredytową, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy