Dlaczego nie mogę uzyskać zgody na kartę kredytową? Wskazówki dotyczące aplikacji, aby uniknąć odrzucenia

17.02.2021
Category: Twój Wynik

Jeśli masz problemy z uzyskaniem karty kredytowej, odrzucenie po odrzuceniu jest bardziej niż rozczarowujące. Otrzymasz pismo z działaniem negatywnym, wyjaśniające, dlaczego zostałeś odrzucony, ale może nie chcesz czekać 7-10 dni roboczych, aż dotrze na miejsce. A może chcesz wiedzieć, czy cokolwiek w raporcie kredytowym zdyskwalifikuje Cię przed złożeniem wniosku. Bądź sumienny i popracuj nad poprawą kredytu i ogólnej sytuacji finansowej, zanim ponownie złożysz wniosek. W każdym razie poniżej przedstawiliśmy możliwe przyczyny.

Spis treści

Dlaczego wnioski o kartę kredytową są odrzucane

Istnieje wiele powodów, dla których Twój wniosek o kartę kredytową może zostać odrzucony, dlatego przed przesłaniem kolejnego należy dokładnie się zapoznać.

Zbyt dużo istniejącego zadłużeniaTen jest dość oczywisty; jeśli masz dużo zadłużenia, może to narazić Cię na wysokie ryzyko. Zbyt duże zadłużenie oznacza, że ​​już jesteś rozrzedzony, a wierzyciel nie uważa, że ​​jesteś bezpiecznym wyborem, mając tak wiele do zrobienia.

Możesz mieć tylko jeden duży, zbliżający się dług lub wiele mniejszych. Skoncentruj się na ich zmniejszeniu, zanim ponownie zastosujesz.

Za niski dochódZbyt niski dochód może wpłynąć na stosunek zadłużenia do dochodów, czyli miarę tego, ile jesteś winien w porównaniu z tym, ile zarabiasz. Jeśli twój wskaźnik jest zbyt wysoki, oznacza to, że nie zarabiasz wystarczająco dużo, aby odpowiednio pokryć swoje długi i kartę kredytową.

Ponadto większość wierzycieli ma minimalny dochód, jaki należy mieć, aby się zakwalifikować. Jeśli się zastanawiasz, zawsze możesz zapytać wierzyciela, jaki jest jego minimalny dochód.

Niedawne obciążenie, zaległość lub bankructwoPosiadanie któregokolwiek z tych negatywnych przypadków w raporcie kredytowym może być wielką czerwoną flagą dla wierzycieli. Możesz rozważyć usunięcie czegokolwiek wysłanego do windykacji lub odrzucenie negatywnych pozycji w raporcie kredytowym.

Upadłość to skomplikowana sprawa, więc przed złożeniem wniosku dokładnie rozważ dostępne opcje. Zostanie on usunięty z raportu kredytowego po 7 latach, jeśli ogłosiłeś upadłość na podstawie rozdziału 13, i 10 latach, jeśli ogłosiłeś upadłość na podstawie rozdziału 7. Jeśli po ogłoszeniu upadłości masz problemy z uzyskaniem karty kredytowej, istnieją sposoby na odzyskanie kredytu.

Zbyt wiele niedawnych zapytań kredytowychJeśli stale ubiegasz się o karty kredytowe, może to obniżyć Twój wynik i spowodować odrzucenie wniosku o kartę kredytową. Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, zwykle powoduje to trudne zapytanie. Zbyt wiele z nich w krótkim czasie sygnalizuje, że jesteś lekkomyślny w stosunku do długów i pieniędzy, więc wierzyciele są mniej skłonni do zaakceptowania cię.

Poczekaj chwilę przed ponownym złożeniem wniosku lub złóż wniosek tylko o wstępnie zatwierdzone karty o niższym ryzyku. Często są to karty kredytowe sprzedawców detalicznych o niższych standardach, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​nie warto ich mieć. Nie dostaniesz wszystkich korzyści z kart premium, ale szybciej otrzymasz kartę kredytową.

Za mało historii kredytowejMożesz całkowicie otrzymać kartę kredytową bez historii kredytowej, ale nie ekskluzywnych, najwyższej klasy. Historia kredytowa pokazuje, że od jakiegoś czasu korzystasz z linii kredytowej. Różni się to od Twojej zdolności kredytowej, która składa się z kilku różnych czynników.

Jeśli więc szukasz ekskluzywnej karty kredytowej z wieloma nagrodami, być może będziesz musiał po prostu poczekać, aż historia kredytowa stanie się nieco bardziej rozbudowana.

Za mało historii zatrudnieniaPonownie, więcej elitarnych kart będzie miało większe wymagania. Jeśli nie pracujesz w obecnej pracy przez bardzo długi czas lub wykonałeś dużo pracy, wierzyciele mogą nie postrzegać cię jako wiarygodnego. Będą czekać, aż udowodnisz swoją wartość, pozostając przez chwilę w pracy.

Niekompletny wniosekNie spodziewałbyś się, że dostaniesz pracę po wypełnieniu podania tylko w połowie, prawda? To samo dotyczy kart kredytowych. Pamiętaj, aby wypełnić obie strony i wszystkie wymagane pola. Zbyt często ludzie zostawiają coś pustego, obiecując, że wrócą do tego później, a potem nigdy tego nie robią. Dokładnie sprawdź swoją pracę!

Błędy w raporcie kredytowymJeśli uważasz, że którykolwiek z nich nie odzwierciedla Twojej sytuacji, możesz mieć błąd w raporcie kredytowym. Będziesz musiał zakwestionować to z wystawcami kart kredytowych, aby naprawić swój kredyt. To żmudna walka, która trwa kilka miesięcy, ale musisz to zrobić, jeśli masz poważne problemy z raportem kredytowym.

Czy odmowa wydania karty kredytowej szkodzi Twojemu kredytowi?

Odmowa wydania karty kredytowej nie szkodzi Twojemu kredytowi, ale ubieganie się o kartę kredytową w ogóle może. To trudne zapytanie jest zwykle konieczne do zatwierdzenia. Jednak powoduje to tylko tymczasowy spadek zdolności kredytowej, więc nie martw się, jeśli złożyłeś wniosek tylko raz lub dwa razy.

Skorzystaj z okazji, aby sprawdzić swój kredyt i naprawić, co możesz. Może to trochę potrwać, ale na pewno warto spróbować zdobyć kartę kredytową.

Dayton jest przewlekłą uzależnioną od Wikipedii, co jest szkodliwe dla jej życia towarzyskiego, ale znakomicie nadaje się do pisania. Mieszka w Boise, ID, otoczona własnymi szalonymi zarysami, podświetlonymi encyklopediami i ziemniakami. Ten ostatni nie był z wyboru.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy