Dlaczego najemcy potrzebują wyciągów bankowych?

17.02.2021

Zazwyczaj właściciele proszą o wyciągi bankowe, jeśli nie możesz udowodnić, że masz wiarygodne i sprawdzalne źródło dochodu. Chcą mieć pewność, że będziesz w stanie zapłacić nawet czynsz

Wypełnianie aplikacji do wypożyczenia zwykle jest do niczego. Musisz dostarczyć tak wiele dokumentów, że czasami trudno jest nawet śledzić, które z nich już przesłałeś. Właściciele zapytają o sprawdzenie zdolności kredytowej, numer konta bankowego, numer ubezpieczenia społecznego, formularz wniosku, opłatę za wniosek, odcinki wypłaty, W-2, kaucje, a lista jest długa.

Pod koniec składania wniosku masz wrażenie, że ujawniłeś całe swoje życie i że teraz ten właściciel prawdopodobnie zna Cię lepiej niż Twoja własna mama. Jednak to, co odrzuca wielu ludzi, to fakt, że właściciele wymagają ostatnich wyciągów bankowych. Jak śmiesz? To takie prywatne!

Dlaczego więc najemcy mieliby potrzebować wyciągów bankowych? Zwykle najemcy będą potrzebować wyciągów bankowych, jeśli nie mogą udowodnić, że mają wiarygodne i sprawdzalne źródło dochodu. Właściciele muszą upewnić się, że najemcy będą mogli zapłacić czynsz, nawet jeśli coś pójdzie nie tak w ich życiu.

Kto potrzebuje wyciągu z konta bankowego do wniosków o wynajem

Jeśli jesteś studentem w pełnym wymiarze godzin, jesteś bezrobotny lub masz większość dochodu pochodzącego ze zmiennego źródła wynajmujący najprawdopodobniej poprosi o Twoje 2-3 ostatnie wyciągi bankowe. Nie będą szukać dochodu, tylko na podstawie wyniku finansowego Twoich kont.

Chociaż udostępnianie wyciągów bankowych nieznajomemu może wydawać się nieco pobieżne, nie ma powodu do obaw. Są bardzo łatwe do zdobycia, a właściciele musieliby NAPRAWDĘ zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zrobić z nimi cokolwiek złośliwego. Poniżej omówimy niektóre z głównych punktów, więc możesz mieć pewność, że nie będziesz mieć problemów.

Co znajdziesz na tej stronie:

 • Otrzymanie wyciągu z konta bankowego do wniosku o wynajem pod adresem:
  • JPMorgan Chase
  • Bank AmerykiCitiWells FargoBank USATD BankPNC BankCapital One Jak ukryć transakcje w swoim rachunku bankowym Czy właściciele mogą zrobić coś złego z wyciągiem bankowym? Zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania wynajmującym Pobieranie wyciągu bankowego do wniosku o wypożyczenie

   Wyciągi bankowe są dość łatwe do uzyskania. Czasy, w których musiałeś udać się do lokalnego banku i poprosić o jeden, minęły, a teraz wszystko można zrobić online. W ten sposób możesz uzyskać wyciąg bankowy z niektórych głównych banków w USA (informacje prosto z ich witryn internetowych):

   JPMorgan Chase:Jeśli masz konto w JP Morgan Chase, możesz znaleźć wyciągi bankowe z maksymalnie 7 lat. Wystarczy zalogować się do swojego konta internetowego, wybrać zakładkę Wyciągi i wybrać rok wyciągu, który chcesz zobaczyć.

   Bank Ameryki:Jeśli Bank of America jest Twoim bankiem, musisz zalogować się na swoje konto w bankowości internetowej. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, łatwo to zrobić. Po zalogowaniu się należy przejść do zakładki Wyciągi i dokumenty , wybrać rok wyciągu, którego szukasz, a następnie wybrać odpowiedni miesiąc. Jeśli nie możesz znaleźć wyciągu, którego szukasz, możesz kliknąć Poproś o wyciąg . Następnie w ciągu 1-2 dni powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z linkiem do wyciągu.

   Jako klient Citi powinieneś co miesiąc automatycznie otrzymywać e-mail z linkiem do wyciągów bankowych. Jeśli nie możesz znaleźć e-maila lub potrzebujesz starszych wyciągów, możesz po prostu zalogować się na swoje konto online na ich stronie internetowej i znaleźć wyciągi.

   Wells FargoZnalezienie wyciągu bankowego w Wells Fargo jest również całkiem proste. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się na swoje konto online i znaleźć odpowiednie zestawienie. Jeśli chcesz wydrukować lub pobrać wyciąg, musisz korzystać z komputera.

   Bank USAUS Bank umożliwia klientom wyszukiwanie wyciągów zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej. W przypadku strony internetowej klienci muszą się zalogować, wybrać Moje konta, przejść do Moje dokumenty , a na koniec wybrać Wyciągi. Następnie wystarczy wybrać odpowiedni rachunek i datę wyciągu.

   W przypadku aplikacji mobilnej proces ten różni się nieco w zależności od typu posiadanego konta. W przypadku kart kredytowych lub kont tradycyjnych należy się zalogować, znaleźć stronę Szczegóły konta i poszukać opcji Wyświetl zestawienia elektroniczne . Jeśli masz konta inwestycyjne, musisz znaleźć stronę Szczegóły konta, a następnie poszukać odniesienia do Moje dokumenty.

   TD BankJeśli masz konto w TD Bank, wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się, a następnie kliknąć:

   1. Konto, które chcesz przeglądać;
   2. Oświadczenia ;Wybierz odpowiednią datę wyciągu;Wyświetl oświadczenie.PNC BankProces PNC jest bardzo standardowy. Wystarczy się zalogować, wybrać konto i odpowiedni okres na wyciąg. Następnie możesz go wydrukować lub zapisać lokalnie.

    Capital OneMożesz sprawdzić swój wyciąg online z komputera. Musisz się zalogować, wybrać zakładkę Rachunki , a na końcu wybrać Wyciągi i dokumenty . Następnie wybierz odpowiednią datę i powinieneś być gotowy.

    Jak ukryć transakcje na wyciągu bankowym

    Czasami po prostu możesz nie czuć się komfortowo, pozwalając wynajmującemu widzieć jedną lub dwie konkretne informacje na wyciągach bankowych. Dopóki nie przeszkadza Ci, pozwalając im zobaczyć swoje imię i nazwisko oraz ilość pieniędzy na koncie pod koniec miesiąca, powinni być w stanie to zaakceptować. W przeszłości zakryłem niektóre informacje (wydaje mi się, że z jakiegoś powodu nie chciałem, aby widzieli mój numer konta), więc po prostu „nagrałem je i nie przeszkadzało im to. To całkiem proste i tak możesz to zrobić:

    • Poniższy obrazek przedstawia szablon wyciągu bankowego:
    • Po pobraniu wyciągu bankowego ze strony internetowej banku możesz go otworzyć za pomocą podglądu lub dowolnego narzędzia do edycji zdjęć . Następnie wybierz Widok>Pokaż pasek narzędzi oznaczeń. Następnie dodaj kształt , ustaw kolor wewnętrzny i zewnętrzny na czarny i umieść go na informacjach, które chcesz ukryć. Voila! Twój wyciąg bankowy jest gotowy do przesłania.Czy właściciele mogą zrobić coś złego z wyciągiem bankowym?

     Niezwykle trudno jest komuś wyrządzić Ci krzywdę, jeśli jedyną rzeczą, jaką posiada, jest Twój wyciąg bankowy. Jednak ludzie są bardzo kreatywni, gdy potrzebują pieniędzy. Najczęstszym problemem związanym z wyciągami bankowymi są fałszywe czeki. Więc jeśli ktoś naprawdę chce ukraść od Ciebie pieniądze ORAZ ma wyciąg z Twojego konta bankowego, może spróbować wydrukować fałszywe czeki, dodać Twoje informacje (imię i nazwisko, adres, numer konta) i mieć nadzieję, że to się uda.

     Nie jest to łatwe, ale nigdy nie wiadomo. Jeśli chcesz być bezpieczny, możesz skorzystać z techniki wspomnianej wcześniej, aby zakryć numer konta i adres. Twój wynajmujący i tak będzie miał te informacje. W ten sposób, jeśli ktoś spróbuje wysłać fałszywy czek, będziesz mieć tylko jednego podejrzanego.

     Zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania wynajmującym

     Ostatecznie nie powinieneś mieć żadnych problemów z dostarczeniem właścicielowi wyciągów bankowych. Jednak to nie działa tak naprawdę dla wszystkich, ponieważ trudno jest mieć dużo gotówki na koncie czekowym lub oszczędnościowym. Więc jeśli masz solidną pracę z wiarygodnym i możliwym do zweryfikowania dochodem, sugerowałbym po prostu kontynuowanie i dostarczanie odcinków wypłaty oraz W-2 i powinieneś być gotowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy