Dlaczego ceny bitcoinów wciąż rosną

17.02.2021
Category: Mieć Pewność

Do tej pory prawdopodobnie więcej niż kilka osób mówiło Ci, aby kupować Bitcoin, ponieważ rośnie i dlatego jest to najłatwiejsze do zarobienia pieniądze na świecie. (Jeśli zamierzasz kupować tanio i sprzedawać drogo, oczywiście chcesz kupować, gdy ceny bitcoinów są niskie).

Ci ludzie mogą z łatwością mieć rację, ale ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego cena rośnie, aby mieć pewność, że nie przestanie rosnąć na Twoim zegarku.

Bitcoin został zidentyfikowany jako ogromny potencjalny czynnik zakłócający cały system finansowy, co stawia go na czele wielu debat. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że przewidywanie, w jakim kierunku zmierza gospodarka, okazało się wystarczająco trudne, więc jeszcze trudniej jest przewidzieć, jaką cenę ustali coś, co jest sprzeczne z gospodarką. Wszystko jest tak złożone, że wszystko, co możesz zrobić, to przewidzieć ogólny kierunek, w którym podąży Bitcoin, a następnie ponownie ocenić każdy czynnik po drodze.

Czynniki wpływające na ceny bitcoinów

Jest tak wiele czynników do rozważenia, ale największy z nich to prawdopodobnie ten, który dotyczy większości z nas: szum i nastroje inwestorów. Słyszysz teraz tyle samo o Bitcoinie, co o złocie pięć lat temu i ropie dziesięć lat temu. To jest frontalne i bardzo „kontrowersyjne. Cokolwiek tego typu z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem, co zwiększa szansę inwestorów na dłuższe zajście w to, zakładając, że zgadzają się z byczymi poglądami.

Krytyka tradycyjnych finansów

Jednym z czynników całkowicie sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem jest krytyka banków i instytucji finansowych. Kilka ważnych postaci, w tym dyrektor generalny JP Morgan Jamie Dimon, nazwał Bitcoin całkowitym oszustwem i powiedział, że ceny Bitcoin znacznie spadną w pewnym momencie. Możesz to zobaczyć na jeden z dwóch sposobów. Albo to prawda, albo ktoś, kogo biznesowi zagraża istnienie Bitcoina, robi wszystko, co w jego mocy, aby go zniszczyć. Jeśli tak jest, powinno to dać inwestorom Bitcoin większe zaufanie i jeszcze bardziej podnieść ceny.

Informacje w mediach i media społecznościowe

Hype działał w pętli pozytywnego sprzężenia zwrotnego dla cen bitcoinów, ponieważ inwestorzy z boku obserwowali, nie widzieli nic złego w Bitcoin i ostrożnie wpłacali pieniądze. To podnosi ceny i tworzy trwały efekt. Czasami zdarzają się korekty rynkowe, zwłaszcza gdy użytkownicy wystraszyli się z powodu problemów technicznych lub związanych z bezpieczeństwem niektórych giełd, ale jest to zwykle tymczasowy problem, który można łatwo rozwiązać.

Podaż i popyt

Podaż i popyt mają wiele wspólnego z przyczynami wzrostu wartości Bitcoin. Podaż bitcoinów działa inaczej niż waluty fiducjarne, ponieważ nie ma banku centralnego. Oznacza to, że nigdy nie będzie luzowania ilościowego, a zawsze będziesz pewien, jaka będzie polityka pieniężna na kolejny rok. Ale podaż bitcoinów nie tylko nie jest wykorzystywana do celów politycznych, ale także ma być ograniczona. Maksymalnie kiedykolwiek wydobywa się 21 milionów Bitcoinów. W połączeniu z faktem, że wiele Bitcoinów jest traconych z powodu błędu użytkownika, wywiera presję deflacyjną na Bitcoin i tworzy świat, w którym siły rynkowe w naturalny sposób podnoszą ceny Bitcoinów.

Duży wpływ na popytową stronę sprawiały kraje, które poluzowały swoją kontrolę nad krajobrazem regulacyjnym w celu dostosowania się do tego, co już wiedzą, że nadchodzi. Niektóre kraje zdecydowały się pozostać w retrogradacji i walczyć z Bitcoinem, ale inne rządy, takie jak Kanada, dostrzegają wartość tego pomysłu i zaczęły próbować go dokooptować jako swój własny.

Nie potrzeba nawet kraju takiego jak Kanada, który pracuje z kryptowalutą, aby pomóc cenom Bitcoin; czasami może to być po prostu kwestia tego, aby nie być wobec niego tak agresywnie z prawnego punktu widzenia, jak zaczęło się to mieć w Stanach Zjednoczonych.

Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej Bitcoin przetrwa, tym większe jest prawdopodobieństwo, że przetrwa w dalekiej przyszłości. Patrząc na ceny bitcoinów, pomyśl tylko o tym, jakie Twoim zdaniem będzie ich ostateczne wykorzystanie, a następnie możesz swobodnie inwestować lub nie inwestować tak, jak chcesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy