Dlaczego bankowość inwestycyjna?

17.02.2021
Category: Jest Dla Ciebie

Zaktualizowano 24 maja 2020 r

 1. Dlaczego odpowiedź na to pytanie jest tak trudna?
 2. Czego chce usłyszeć ankieter?
  1. 1. Rozumiesz branżę
  1. 2. Rozumiesz rolę
  1. 3. Rozumiesz siebie
 3. Czego nie mówić
 4. Przykładowe odpowiedzi
  1. Przykładowa odpowiedź 1
  1. Przykładowa odpowiedź 2
  1. Przykładowa odpowiedź 3
 5. streszczenie
 6. Dalsze czytanie

Ogólnie rzecz biorąc, każdy ankieter zada Ci pytanie związane z tym, dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej branży podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To prosty i łatwy sposób, aby sprawdzić, czy rozumiesz realia branży, rolę, o którą się ubiegasz, oraz w jakim stopniu jesteś zaangażowany w pracę.

Tak samo jest z bankowością inwestycyjną . Twój ankieter chce wiedzieć, że w pełni rozumiesz, co będzie od ciebie wymagane, jeśli zostaniesz zatrudniony i co robią bankierzy inwestycyjni.

Bankowość inwestycyjna znana jest z wysokiego ciśnienia długich godzin pracy i ustalonej hierarchii . Absolwenci i juniorzy mogą spodziewać się, że tydzień pracy będzie znacznie dłuższy niż przeciętny, duże obciążenie pracą i otrzymane w ostatniej chwili prośby ze strony starszych pracowników.

Nowi pracownicy muszą się również szybko nauczyć, ponieważ uczą się analizować dane i szybko rozwijają umiejętności miękkie, aby mogli komunikować się skutecznie i zwięźle.

Oznacza to pytanie „Dlaczego bankowość inwestycyjna? to dobry sposób dla osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną, aby sprawdzić, czy jesteś świadomy struktury i stylu tej pracy.

Mogą również użyć tego, aby zrozumieć, czy jesteś zaangażowany w rolę i branżę, czy też nie jesteś świadomy pełnego zakresu związanych z tym wyzwań.

Dlaczego odpowiedź na to pytanie jest tak trudna?

Powód „Dlaczego bankowość inwestycyjna? lub „Dlaczego chcesz pracować w bankowości inwestycyjnej? tak trudno odpowiedzieć na pytania, ponieważ są one dość ogólne, co często skutkuje ogólnymi odpowiedziami.

Osoby poszukujące pracy w bankowości inwestycyjnej z dużym prawdopodobieństwem będą powtarzać te same rzeczy w odpowiedzi na to pytanie.

Mogą to być odpowiedzi, które koncentrują się na:

 • Możliwość uczenia się;
 • Ciesz się dynamicznym środowiskiem;
 • Posiadanie dużych umiejętności matematycznych;
 • Chęć pracy z zmotywowanymi ludźmi.

Te odpowiedzi mogą być dla Ciebie istotne, ale chociaż nie są błędne, są dość waniliowe.

Oznacza to, że twoja odpowiedź i ty jako kandydat raczej nie będą się wyróżniać przed ankieterą.

Odpowiedź na to pytanie może być również trudna, ponieważ w odpowiedzi należy przedstawić swoją wiedzę o sobie, roli i branży w możliwie zwięzły sposób.

Może to być trudne, ale myślenie z wyprzedzeniem i wykonywanie kroków opisanych w tym artykule to dwa sposoby na przygotowanie się.

Musisz także pokazać, że osobiście myślałeś o odpowiedzi. Pytanie brzmi, dlaczego chcesz pracować w bankowości inwestycyjnej – a nie dlaczego ktoś uważa, że ​​powinieneś, lub co powiedziano ci o branży lub swoich umiejętnościach.

Twój ankieter chce wiedzieć, dlaczego bankowość inwestycyjna przemawia do Ciebie jako osoby, dlatego musisz udzielić konkretnej i niepowtarzalnej odpowiedzi .

Czego chce usłyszeć ankieter?

Odpowiadając na to pytanie, słuchacz wysłuchuje trzech punktów. To są:

 1. Rozumiesz branżę;
 2. Rozumiesz rolę;
 3. Rozumiesz siebie.

1. Rozumiesz branżę

Jak wspomniano, bankowość inwestycyjna to szybko rozwijająca się, często bardzo stresująca dziedzina.

Osoby pracujące w bankowości inwestycyjnej są często odpowiedzialne za zawieranie transakcji finansowych, które mają wpływ na całe gospodarki i branże.

Będziesz pracować nad fuzjami, przejęciami, ofertami publicznymi i wieloma innymi działaniami w branży finansowej na wysokim szczeblu.

Twój ankieter chce zobaczyć, czy rozumiesz skalę, siłę i wpływ bankowości inwestycyjnej, aby mógł mieć pewność, że w pełni rozumiesz realia.

2. Rozumiesz rolę

Ze względu na charakter pracy, jaką wykonują bankierzy inwestycyjni, będziesz pracować bardzo długo, często późno w nocy.

Będziesz zgłaszać się do starszych pracowników i otrzymywać od nich w ostatniej chwili prośby, będziesz mieć duże obciążenie pracą i będziesz uczyć się nowych informacji i umiejętności na każdym kroku.

Będziesz potrzebować twardych umiejętności rozumienia danych, analizy finansowej, obserwacji trendów i prognoz rynkowych, a także umiejętności miękkich takich jak zarządzanie czasem, dbałość o szczegóły i skuteczna komunikacja.

Odpowiadając na to pytanie, Twój ankieter chce zobaczyć, czy jesteś świadomy charakteru swojej roli i jesteś przygotowany do podjęcia wyzwania.

3. Rozumiesz siebie

Co ważne, to pytanie pomaga ankieterowi sprawdzić, czy możesz połączyć swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe z obecnymi ambicjami .

Chcą się przekonać, że wiesz, dlaczego przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko w bankowości inwestycyjnej i że dobrze rozumiesz siebie i to, co jest dla Ciebie ważne.

Chcą również, abyś pokazał, że możesz zobaczyć jak Twoje umiejętności i atrybuty mogą się dobrze sprawdzić w branży . Ubiegasz się o tę rolę z określonych powodów – to pytanie jest dla nich sposobem, aby dowiedzieć się, jakie są te przyczyny.

Czego nie mówić

Odpowiadając na to pytanie, należy unikać kilku rzeczy:

  Nie mów, że robisz to dla pieniędzy . Pomimo tego, że jest to branża finansowa, Twój ankieter chce wiedzieć, że pieniądze nie są dla Ciebie najważniejszą rzeczą, gdy starasz się o pracę.

Unikaj mówienia, że ​​chcesz wykorzystać tę rolę jako odskocznię do innej roli . Twój ankieter może uznać, że zatrudnienie cię może być zmarnowaną inwestycją.

Chociaż umiejętności matematyczne są ważne w tej roli, nie mów, że chcesz tej pracy, ponieważ jesteś dobry z matematyki . Praca w bankowości inwestycyjnej ma wiele innych aspektów, w tym kluczowe umiejętności, takie jak negocjacje.

Nie mów że uważasz, że byłoby to interesujące . Ta odpowiedź jest zbyt ogólnikowa i nieprecyzyjna, zwłaszcza dla bankierów inwestycyjnych, którzy są przyzwyczajeni do zajmowania się faktami i liczbami.

Nie mów tylko „Chcę się uczyć . Chociaż jest to ważne, powiedzenie tego i podanie żadnych innych powodów może sprawić, że osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną będzie miała wrażenie, że pełnisz rolę tylko po to, by otrzymać wykształcenie, a nie oddawać cokolwiek organizacji.

Odpowiadając na to pytanie, uważaj aby nie mówić zbyt długo . Podobnie jak w przypadku wszystkich odpowiedzi udzielonych podczas rozmowy kwalifikacyjnej, staraj się, aby były zwięzłe i na temat, ale bądź przygotowany na udzielenie odpowiedzi na dodatkowe pytania.

 • W tej odpowiedzi bardzo ważne jest podanie dokładnych informacji, więc nie kłam . Możesz pokusić się o wymyślenie czegoś, co pomoże Ci dobrze wyglądać – na przykład, że zainwestowałeś w akcje, kiedy byłeś młodszy i osiągnąłeś fantastyczny zysk – ale to zły pomysł. Twój ankieter najprawdopodobniej opuści rozmowę i przeprowadzi dalsze badania online na Twój temat.
 • Przykładowe odpowiedzi

  Jednym ze sposobów na rozpoczęcie tworzenia odpowiedzi na to pytanie jest myślenie o doświadczeniu w swoim życiu, które skłoniło cię do bankowości inwestycyjnej.

  Może to być staż, twój dyplom, wydarzenie, hobby lub osoba, którą znasz.

  Następnie możesz dodać szczegółowe informacje o tym, dlaczego interesuje Cię rola absolwenta bankowości inwestycyjnej, podkreślając konkretne umiejętności, których chcesz się nauczyć lub które chcesz wykorzystać.

  Pamiętaj, aby wskazać, że rozumiesz, jak wygląda praca w bankowości inwestycyjnej, na przykład wymieniając godziny pracy, dynamiczne środowisko lub zmotywowanych współpracowników. Udowodnij, że nadajesz się do tych warunków, używając mocnych przykładów.

  Twoja odpowiedź powinna być stosunkowo zwięzła, więc poświęć trochę czasu na ćwiczenie z przyjacielem lub członkiem rodziny, aby pomóc Ci mówić krótko i poczuć się pewnie w tym, co mówisz.

  Przykładowa odpowiedź 1

  „ Chcę karierę w bankowości inwestycyjnej, ponieważ podczas stażu na uniwersytecie pracowałem w lokalnej firmie finansowej i śledziłem jednego z ich inwestorów. Uważam, że proces inwestowania jest ekscytujący, zwłaszcza gdy sfinalizowaliśmy transakcję, i sprawiało mi przyjemność przygotowywanie analiz danych do rozważenia przez mojego mentora. Chcę teraz zintensyfikować pracę i pracować w szybszym, bardziej prestiżowym środowisku i uczestniczyć w wycenach, które doprowadzą do większych transakcji .

  Przykładowa odpowiedź 2

  „ Chcę pracować w bankowości inwestycyjnej, ponieważ kiedy byłem młodszy, moi rodzice często inwestowali niewielkie kwoty w firmy, które im się podobały. Zainteresowałem się ich wyborami i sam zacząłem inwestować niewielkie kwoty. Analizowanie informacji, które pomogłyby mi w dokonaniu dobrych inwestycji, było fascynujące. Teraz chcę rozwinąć swoje umiejętności techniczne w zakresie modelowania finansowego, aby dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby dokonać wielkich inwestycji. Jestem gotów poświęcić godziny, aby to się stało.

  Przykładowa odpowiedź 3

  „ Chcę zostać bankierem inwestycyjnym, ponieważ podczas studiów uważam, że najbardziej satysfakcjonujące jest wykorzystywanie moich umiejętności matematycznych w warunkach rzeczywistych. Chcę zrozumieć, jak pozytywnie przyczynić się do ważnych transakcji, które mają wpływ na gospodarkę i rynki, a także wykorzystać moje obecne umiejętności dzięki szczegółowej wiedzy technicznej zdobytej podczas praktycznej pracy i uczenia się od starszych członków zespołu.

  streszczenie

  Bankowość inwestycyjna to znane i wymagające środowiska środowisko, w którym szybko nauczysz się nowych umiejętności, jednocześnie żonglując dużym obciążeniem pracą i długimi godzinami.

  Doświadczenie, które zdobędziesz w branży finansowej, nie ma sobie równych, co sprawia, że ​​bankowość inwestycyjna jest ekscytującym wyborem, jeśli masz duże umiejętności matematyczne, analityczne i finansowe.

  Odpowiadając na pytanie „Dlaczego bankowość inwestycyjna? jest trudne, ponieważ jest bardzo otwarte. Ale ważne jest, aby pamiętać, że Twój ankieter szuka tego, jak dobrze rozumiesz branżę, rolę, o którą się ubiegasz, i siebie.

  Najlepsi kandydaci będą w stanie skonstruować unikalną i rozwiniętą odpowiedź. Aby dostać się na ten poziom, rozważ następujące kwestie:

  • Możliwości wzrostu i rozwoju dostępne dla absolwentów bankowości inwestycyjnej;
  • Poznanie struktury transakcji M&A, doradztwa strategicznego i innych aspektów bankowości inwestycyjnej;
  • Transakcyjny charakter działalności;
  • Doświadczenie edukacyjne i szkolenia na światowym poziomie;
  • Rozwijanie pełniejszej, bardziej wszechstronnej wnikliwości biznesowej;
  • Jak Twoje poprzednie hobby i przeszłe działania pokazują Twoje zainteresowanie finansami.

  Typowych błędów można łatwo uniknąć: nie mów, że robisz to dla pieniędzy lub dlatego, że jest to interesujące. Unikaj mówienia tylko, że chcesz się uczyć i pamiętaj, aby nie rozmawiać zbyt długo.

  Dalsze czytanie

  Mogą Cię zainteresować te inne artykuły na WikiJob:

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy