Czego wymaga bank przy otwieraniu rachunku powierniczego?

17.02.2021
Category: Imię I Nazwisko

Jak odzyskać odwołalne powiernicze konta bankowe

Istnieje kilka powodów, dla których możesz być zainteresowany założeniem konta powierniczego. Ciężko pracowałeś i zbudowałeś swoją wartość netto, ale rzeczywistość jest taka, że ​​pewnego dnia umrzesz i chcesz mieć pewność, że Twoja rodzina jest pod opieką, a pieniądze, które jej zostawiasz, są wykorzystywane odpowiedzialnie. Możesz zechcieć otworzyć konto powiernicze dla nowego dziecka w rodzinie lub zapewnić opiekę starszemu lub choremu członkowi rodziny. Niezależnie od powodu, przy otwieraniu nowego konta powierniczego będziesz musiał przynieść bankowi podstawowe informacje. Przygotowanie się może pomóc w skonfigurowaniu konta zaufania tak szybko i płynnie, jak to tylko możliwe.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Otwierając konto powiernicze, musisz przynieść bankowi swój dowód tożsamości, swój początkowy depozyt i kopie wszystkich dokumentów prawnych związanych z trustem.

Mieć umowę zaufania

Ponieważ trust jest umową prawną, musisz przynieść dokumenty prawne, które utworzyły zaufanie i określają cię jako powiernika. W zależności od rodzaju zaufania, które tworzysz Ty i Twoi prawnicy, konto prawdopodobnie zostanie utworzone z wyznaczeniem powiernika. Jeśli jesteś powiernikiem, będzie to zawierać Twoje imię i nazwisko. Będzie również zawierał język wskazujący, dla kogo jest przeznaczony trust, a także może zawierać nazwę beneficjenta, który przejmie kontrolę nad aktywami w przypadku śmierci powiernika.

Przedstaw się jako powiernik

Twój bank będzie wymagał przedstawienia osobistego dokumentu tożsamości, aby wykazać, że jesteś wyznaczonym powiernikiem. W zależności od rodzaju trustu może to obejmować prawo jazdy lub kopie niektórych dokumentów podatkowych. Zadzwoń do swojego banku i zapytaj, jakich dokumentów potrzebują, abyś był przygotowany na zakładanie konta powierniczego. Jeśli nie jesteś powiernikiem, niektóre banki będą działać jako powiernik rachunku za opłatą, ale większość banków wymaga, aby trust miał znaczące minimalne saldo, zanim zacznie działać jako powiernik.

Dokumentacja i finansowanie

Największą częścią zakładania konta powierniczego jest wypełnianie i podpisywanie dokumentów zaufania oraz dokonanie pierwszej wpłaty. Początkową wpłatą mogą być fundusze, które osobiście wpłacasz za życia, lub mogą to być pieniądze pochodzące z wypłaty ubezpieczenia na życie lub innej spodziewanej gratyfikacji. Jeśli nie ma pieniędzy przeznaczonych na finansowanie trustu, trust nie będzie miał władzy. Pieniądze, które trafią do trustu jako część spadku, muszą być szczegółowo określone w testamencie. W przeciwnym razie te pieniądze nie zostaną przeniesione do trustu.

Więcej artykułów

Prawa beneficjentów do wyciągów bankowych z rachunków powierniczych →

Utworzyć fundusz powierniczy dla beneficjenta ubezpieczenia na życie →

Jakie są różnice między planowaniem nieruchomości a odwołalnym funduszem powierniczym? →

  • Social Security Administration: najważniejsze informacje na temat trustów
  • FDIC: Odwołalne i nieodwołalne konta powierniczeLegalBeagle: Co to jest bankowe konto powiernicze?Investopedia: Jak założyć fundusz powierniczy, jeśli nie jesteś bogatyBea zajmuje się finansami osobistymi i prawnikami z Teksasu.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy