Czego właściciele szukają w ocenie zdolności kredytowej?

17.02.2021

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pożyczkę, czy o mieszkanie, w pewnym momencie stan twojego kredytu prawdopodobnie będzie miał znaczenie. Przed zawarciem porozumienia finansowego z klientem wiele firm i właścicieli firm sprawdzi Twój kredyt.

Choć Twój kredyt jest ważny, wiele osóbniewielewie o nim io tym, jak on działa. Dlatego rozwiążemy kilkanajczęstszych pytań dotyczących zdolności kredytowej, ocen kredytowych i powodów ich sprawdzania.

Co to jest ocena kredytowa?

Twoja ocena kredytowa tośredni wynik oparty na Twojej historii kredytowej. Na wynik kredytowy wpływa kilka czynników, z których największym jest historia płatności. Twoja historia płatności to poprostuzapis twoich płatności, który uwzględnia to, czy zostały dokonane na czas.

Co to jest sprawdzenie zdolności kredytowej?

Mówiąc najprościej, sprawdzenie zdolności kredytowej to raport mający na celu zrozumienie Twojegozachowania finansowego. Może pokazać, czy spłaciłeś swój kredyt w terminie, ile aktualnie masz kredytu i jak dobrze nim zarządzasz.

Firma nie potrzebuje Twojej zgody, aby to zrobić, ale musi mieć uzasadniony powód, aby to sprawdzić.

Kto może sprawdzić mój kredyt?

Każdy, od banków, kredytodawców po właścicieli, a nawet pracodawcy, może przeprowadzić kontrolę kredytową. Jednak aby to zrobić, będą potrzebowaćodpowiednich informacji. Aby sprawdzić czyjś kredyt, będziesz potrzebować jego numeru ubezpieczenia społecznego, adresu i informacji o zatrudnieniu.

Dlatego właściciele często proszą o tego typu informacje we wniosku o wynajem.

Dlaczego wynajmujący przeprowadzają kontrolę zdolności kredytowej?

Jeśli chodzi o wynajem potencjalnemu najemcy, właściciele chcą mieć pewność, że wnioskodawca jest godny zaufania. Opóźnione płatności i zerwane umowy najmu mogą być prawdziwąniedogodnościądla wynajmujących, więc zazwyczaj unikają oni takich sytuacji, jak tylko mogą, wybierając mniej „ryzykownych najemców.

Aby uniknąć zawarcia umowy z kimś, kto regularnie przesyła zaległe płatności, wynajmujący często przeprowadzają kontrolę zdolności kredytowej. Chociaż Twój kredyt zależy głównie od nawyków płatniczych, kilka innych czynników może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

Co obejmuje sprawdzenie zdolności kredytowej?

Sprawdzenie zdolności kredytowej obejmuje znacznie więcej niż historia kredytowa. Oprócz płatności związanych z kredytem, ​​sprawdzenie zdolności kredytowej dostarczy potencjalnemu wynajmującemu historię Twoich finansów, wyroków skazujących i pozwów sądowych.

Sprawdzenie zdolności kredytowej dostarczy potencjalnemu wynajmującemu informacje dotyczące Twojejstabilności finansowej. Mogą oni sprawdzić Twój status zatrudnienia, a także dochody podczas procesu selekcji.

Sprawdzenie zdolności kredytowej dostarczy wynajmującym również informacje dotyczące zadłużenia wnioskodawcy. Jednak dług zwykle nie odgrywa tak dużej roli w ostatecznej decyzji wynajmującego. Zazwyczaj są bardziej zainteresowani Twoimi dochodami i kredytem.

Czego właściciele szukają podczas sprawdzania zdolności kredytowej?

Różni właściciele mają różne standardy, jeśli chodzi o to, z kim podpiszą umowę najmu. W niektórych przypadkach właściciele nie sprawdzają nawet zdolności kredytowej, chociaż większość decyduje się to zrobić.

Właściciele mająprawo do odrzucenia wnioskuze względu na wyrok skazujący. Jednak zgodnie z prawem nie powinni pozwolić, aby aresztowanie wpłynęło na ich decyzję, chyba że po aresztowaniu wydano wyrok skazujący.

Jeśli chodzi o kontrolę zdolności kredytowejdwoma najważniejszymi czynnikamidla wynajmującego są Twój dochód i historia kredytowa. Właściciele zazwyczaj chcą się upewnić, że zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby im zapłacić.

Ponadto chcą mieć w zwyczaju terminowe regulowanie rachunków.

Jakie są łamacze umów dla wynajmujących?

Ponownie, różni właściciele mają różne standardy, jeśli chodzi o to, co uważają zazerwanie umowy.

Większość właścicieli chce wynajmować najemcom, którzy mają620punktów kredytowychlub więcej. Ocena kredytowa niższa niż 620 może być przeszkodą dla niektórych właścicieli. Podobnie, wcześniejsze eksmisje to kolejna czerwona flaga, którą właściciele często biorą pod uwagę.

Sprawdzenie zdolności kredytowej nie dostarcza wynajmującemu informacji dotyczących wcześniejszych eksmisji. Mogą jednak dowiedzieć się o eksmisjach w inny sposób. Chociaż pojedyncza eksmisja może nie być przyczyną zerwania umowy dla wynajmującego, nadal jest to czerwona flaga, która prawdopodobnie wpłynie na jego decyzję.

Innym potencjalnym punktem wyjścia dla właścicieli jest dochód wnioskodawcy. Twój potencjalny właściciel chce się upewnić, że Twoje dochody są wystarczająco duże, aby pokryć koszt czynszu.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Sprawdzenie kredytu jestszczególnie łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz, to numer ubezpieczenia społecznego, adres i informacje o zatrudnieniu. Należy jednak być bardzo ostrożnym, jeśli chodzi o podawanie numeru ubezpieczenia społecznego.

Sprawdzaj swoją zdolność kredytową tylko na zaufanych platformach.

Jedną z najczęściej używanych i zaufanych witryn do sprawdzania zdolności kredytowej jest Experian. Aby sprawdzić swój kredyt, kliknij link! Przekieruje Cię to do sprawdzania wiarygodności online Experian.

Dobra ocena kredytowa jest kluczem do wolności finansowej

Ostatecznie posiadanie dobrego kredytu sprowadza się głównie do terminowego regulowania rachunków i czynszu. Istnieje kilka innych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej. Jednak dopókiżyjesz w miarę swoich możliwości i wydajesz odpowiedzialnie, twoja zdolność kredytowa zwykle będzie w porządku.

Jeśli martwisz się, co potencjalny właściciel może znaleźć w Twoim raporcie kredytowym, spójrz najpierw. Masz prawo do bezpłatnego rocznego raportu kredytowego. Ponadto istnieje kilka sposobów, aby bezpłatnie sprawdzić stan konta online.

Nie możesz kontrolować, jak wynajmujący lub zarządca nieruchomości może zinterpretować Twój raport kredytowy, ale jeśli wiesz, co się na nim znajduje, będziesz lepiej przygotowany do odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą mieć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy