Czego potrzeba, aby mieć doskonałą zdolność kredytową

17.02.2021
Category: Wynik Fico

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, takich jak American Express, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

 • Według modelu FICO firmy Fair Isaac Corp., doskonały wynik kredytowy to coś powyżej 800.
 • Analiza LendingTree osób z oceną kredytową co najmniej 801 wykazała, że ​​osoby z doskonałym kredytem mają średnio dziewięć otwartych rachunków.Tacy pożyczkobiorcy mają również limit kredytowy w wysokości około 71 000 USD, wskaźnik wykorzystania kredytu poniżej 6% i nie odnotowano żadnych opóźnień w płatnościach lub braków płatności w ciągu ostatnich czterech lat.Uzyskaj pomoc dotyczącą zdolności kredytowej od firmy Experian »Punkty kredytowe są istotną częścią dorosłości.

  Trzycyfrowa liczba jest wskaźnikiem Twojej wiarygodności jako pożyczkobiorcy. Jeśli masz niski wynik kredytowy lub nie masz go wcale, kupno domu, wynajęcie mieszkania, zaciągnięcie kredytu lub otwarcie nowej karty kredytowej nie będzie łatwe.

  Negatywny wpływ na wynik kredytowy może mieć spóźniona lub nieodebrana płatność z karty kredytowej, telefonu komórkowego, mediów lub pożyczki, a także wykorzystanie zbyt dużej ilości dostępnego kredytu. Naprawienie złej oceny kredytowej może wymagać starannego planowania i staranności, ale nie jest to niemożliwe.

  Jak uzyskać doskonałą zdolność kredytową

  Według Experian średni wynik FICO wśród Amerykanów wyniósł 703 w 2019 roku. Model FICO klasyfikuje wyniki kredytowe jako słabe (300-579), dostateczne (580-669), dobre (670-739), bardzo dobre (740-799) i doskonałe (800-850).

  Podczas gdy przeciętny Amerykanin jest w dobrej kondycji, analiza LendingTree przeprowadzona na ponad 60 000 osób z doskonałymi wynikami kredytowymi (ponad 800) daje nam wgląd w życie finansowe ponadprzeciętnych pożyczkobiorców – i jest jasne, jak się tam dostali.

  Płać rachunki na czas – za każdym razemByć może najbardziej wymowna cecha osób z doskonałym kredytem jest taka: nie przegapili ani jednej płatności w ciągu czterech lat historii kredytowej analizowanej przez LendingTree i za każdym razem płacą na czas.

  Ale to nie znaczy, że są wolne od długów. W rzeczywistości nie ma sposobu na zbudowanie kredytu bez pożyczenia pieniędzy, ponieważ wymaga to udowodnienia, że ​​jesteś w stanie spłacić pożyczkodawcę na czas iw całości.

  Osoby z doskonałymi wynikami kredytowymi mają średnio 126306 USD niespłaconego długu hipotecznego, 11162 USD zadłużenia z tytułu kredytu samochodowego, 4261 USD zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, 2579 USD pożyczki osobistej i 392 USD nieokreślonego zadłużenia, według LendingTree.

  Utrzymuj niski wskaźnik wykorzystania kredytuWykorzystują również znacznie mniej dostępnego kredytu niż przeciętny Amerykanin, a wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi 5,3% przy średnim limicie kredytowym w wysokości 71 353 USD rozłożonym na dziewięć kont. Tymczasem przeciętny człowiek mieszkający w dużym amerykańskim metrze ma od 15 000 do 25 000 dolarów dostępnych kredytów, z których według LendingTree korzysta od 24% do 35%.

  Firma zajmująca się sprawozdawczością kredytową Experian zaleca utrzymywanie wskaźnika wykorzystania kredytu poniżej 30%, ale im niższy, tym lepiej.

  Ogranicz zapytania kredytowe do minimumOsoby z doskonałym kredytem również ograniczają liczbę zapytań kredytowych do minimum – średnio tylko dwa w ciągu tylu lat. Kiedy ubiegamy się o kredyt – niezależnie od tego, czy chodzi o nową kartę kredytową, kredyt hipoteczny czy kredyt samochodowy – a pożyczkodawca wystawia czek, pojawi się on w naszym raporcie kredytowym i może wpłynąć na naszą zdolność kredytową. Nazywa się to trudnym pytaniem.

  Według Experiana zbyt wiele trudnych zapytań może budzić sygnały ostrzegawcze dla pożyczkodawców, ponieważ sygnalizują one dużą liczbę nowych kont w krótkim czasie, co „może oznaczać, że masz problemy z opłaceniem rachunków lub istnieje ryzyko nadmiernych wydatków. Twarde zapytania pozostają w raporcie kredytowym przez okres do dwóch lat.

  Wiek kont ma znaczenieWe wszystkich grupach wiekowych przeciętna osoba z doskonałym kredytem ma ponad 20-letnią historię kredytową. Im dłużej pożyczkobiorca utrzymuje konto w dobrej kondycji, tym bardziej pozytywny jest wpływ na jego zdolność kredytową. Nawet millenialsi, najmłodsze pokolenie uwzględnione w analizie LendingTree, mają najstarsze aktywne konto od prawie 15 lat.

  Ujawnienie: Ten post został wysłany przez zespół Personal Finance Insider. Od czasu do czasu zwracamy uwagę na produkty i usługi finansowe, które mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji za pomocą pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do przyjęcia określonej strategii inwestycyjnej. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z naszych rekomendacji, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych. Nie ma to wpływu na to, czy przedstawiamy produkt lub usługę finansową. Działamy niezależnie od naszego zespołu sprzedaży reklam.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy