Co trzeba zrobić, aby zablokować stawkę podczas refinansowania domu?

17.02.2021

Podsumowanie : Masz już dom, ale słyszałeś, że oprocentowanie kredytów hipotecznych jest teraz świetne i chcesz refinansować, aby wykorzystać czas. Teraz musisz zablokować kurs, aby nie przegapić, jeśli trend się odwróci i pogorszy. Ten artykuł wyjaśnia, jak to zrobić.

Ponieważ refinansujesz swój dom, być może już wcześniej zablokowałeś oprocentowanie kredytu hipotecznego. Jeśli znasz już podstawy blokowania pożyczki, ale potrzebujesz kilku dodatkowych informacji na temat blokad refinansowania, przejdź bezpośrednio do sekcji 2!

W przypadku użytkowników ogólnych zakładamy, że chcesz zacząć od samego początku i ponowne spojrzenie na informacje nigdy nie zaszkodzi.

1. Aby zablokować jakąkolwiek stawkę, musisz złożyć wniosek o pożyczkę i uzyskać wstępną kwalifikację.

Jeśli jeszcze nie ubiegałeś się o pożyczkę, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest złożenie wniosku. Złóż wniosek, uzyskaj wstępną kwalifikację, a następnie zablokuj swój kurs. To takie proste. Dobrzy pożyczkodawcy mogą Cię zablokować w tym samym dniu, w którym złożysz wniosek, pod warunkiem, że nie zostanie on złożony na koniec dnia.

Nadal będziesz musiał przedstawić ten sam dowód dochodów i majątku; Jednak można to zrobić po zablokowaniu kursu. Raport kredytowy będzie musiał zostać wyciągnięty przed zablokowaniem kursu, ponieważ twoja ocena kredytowa jest największym czynnikiem przy określaniu, do jakiej stawki będziesz się kwalifikować. Z drugiej strony będziesz wiedział, czego się spodziewać, mając wcześniej sfinansowany dom.

W rzeczywistości proces składania wniosków jest łatwiejszy w przypadku refinansowania, biorąc pod uwagę, że nie musisz mieć do czynienia ze sprzedawcami, pośrednikami w handlu nieruchomościami ani wojnami licytacyjnymi, jak to miało miejsce przy zakupie domu. Będziesz mieć już udokumentowane doświadczenie w spłacie kredytu hipotecznego i prawdopodobnie będziesz wiedział, jakiego rodzaju płatności szukasz w przyszłości.

Wyświetl aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych 05 października 2020 r2. Nie wszystkie opcje kredytu refinansowego są takie same, więc przed zablokowaniem wybierz ostrożnie.

Rozważając refinansowanie, upewnij się, że bierzesz pod uwagę całkowite koszty zamknięcia związane z pożyczką, w tym wszystkie opłaty pożyczkodawcy i osób trzecich. Nie wystarczy po prostu przeskanować internet lub zadzwonić do pożyczkodawcy po najniższą stawkę. Równie ważne jest poznanie kosztów powiązanych z daną stawką. Im niższa stawka, tym wyższe koszty i odwrotnie. Upewnij się, że podczas refinansowania rozważasz wszystkie opcje, w tym opcje o niskich lub zerowych kosztach.

Gdy już zdecydujesz się na odpowiedni program, strukturę stawek i kosztów, zablokuj stawkę, jeśli istnieje znaczna korzyść w obecnej sytuacji. Upewnij się, że będziesz zadowolony z programu, dla którego zablokowałeś swoją stawkę. Jeśli ogólne stawki wzrosną i jesteś zablokowany w stawce za program, o którym zmieniłeś zdanie, znajdziesz się w trudnej sytuacji.

Kiedy już wiesz, jakiego rodzaju stawki chcesz, zamknij ją. Oprocentowanie kredytów hipotecznych spada i rośnie. Jeśli odnosisz dobre korzyści z obecnych kursów, nie ryzykuj niespodziewanych skoków w górę. Jeśli spadnie znacząco, większość firm hipotecznych znajdzie sposób na renegocjację stawki pomiędzy tym, co zablokowałeś, a kursem bieżącym w tym czasie.

Nie musisz blokować kursu, aby rozpocząć proces refinansowania; jednak w większości sytuacji przechodzenie przez ten proces podczas zmiany kursu jest ryzykowne. Jeśli stawki nieoczekiwanie wzrosną podczas przechodzenia przez ten proces, koszt wyceny i wszelkich innych opłat z góry naliczonych przez firmę hipoteczną, nawet jeśli nie jest to już korzystne dla Ciebie, nie jest już korzystne dla Ciebie.

Nie musisz blokować kursu, aby rozpocząć proces refinansowania; jednak w większości sytuacji przechodzenie przez ten proces podczas zmiany kursu jest ryzykowne. Jeśli stawki nieoczekiwanie wzrosną podczas przechodzenia przez ten proces, koszt wyceny i wszelkich innych opłat z góry naliczonych przez firmę hipoteczną, nawet jeśli nie jest to już korzystne dla Ciebie, nie jest już korzystne dla Ciebie.

3. Jest kilka dodatkowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o blokadach stóp refinansowania
  1. Długość blokady stopy procentowej (zwykle 15, 30 lub 45 dni) może wpłynąć na stopę procentową w bardzo małej skali, zwykle ułamka procenta. Dzieje się tak dlatego, że pożyczkodawca, który blokuje Twój kurs, akceptuje całe ryzyko, że stopy wzrosną, podczas gdy Ty nadal będziesz mógł skorzystać z niższej stawki, którą zablokowałeś. Im dłuższa blokada, tym większe ryzyko dla pożyczkodawcy. Biorąc to pod uwagę, bezpieczeństwo blokady kursu jest tego warte, ponieważ wahania stawek dziennych znacznie przekraczają wyższe koszty dłuższych okresów blokady.
  2. Dowiedz się z góry, jakie są zasady pożyczkodawców dotyczące renegocjacji stawki. Najlepiej będzie współpracować z pożyczkodawcą, który monitoruje dla Ciebie stawki i spróbuje renegocjować stawkę, jeśli nadarzy się okazja.Pracuj z urzędnikiem ds. Pożyczki. Zamknięcie się w odpowiednim programie pożyczkowym dla swojej sytuacji finansowej i wybór najlepszej kombinacji stóp i kosztów jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze, niż idealne wyczucie czasu na rynku, które wymaga szczęścia.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o refinansowaniu kredytu hipotecznego, pobierz i przeczytaj nasz obszerny ebook dotyczący refinansowania

    Uzyskaj natychmiastową wycenę oprocentowania kredytu hipotecznego już dziśMasz pytania dotyczące refinansowania domu?

    Jeśli jesteś ciekawy refinansowania, Sammamish Mortgage może pomóc. Jesteśmy lokalną, rodzinną firmą z siedzibą w Bellevue w stanie Waszyngton i obsługujemy cały stan, a także Kolorado, Idaho, Oregon. Od 1992 roku oferujemy wiele programów hipotecznych z elastycznymi kryteriami kredytowymi. Jeśli masz pytania związane z kredytem hipotecznym, skontaktuj się z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy