Co to znaczy być wstępnie zatwierdzonym do kredytu hipotecznego

17.02.2021
Category: Zakupu Domu

Dla wielu z nas kupno domu to jedna z największych transakcji finansowych, jakich kiedykolwiek dokonamy. Chociaż proces kupowania domu może wydawać się onieśmielający, istnieje kilka prostych kroków, które to ułatwiają.

Kontynuuj czytanie poniżej

Jednym z najważniejszych kroków jest tzw. Wstępne zatwierdzenie. Wstępna akceptacja bardzo ci pomoże, kiedy szukasz domu.

Może nawet dać ci przewagę nad konkurencją, gdy będziesz gotowy do złożenia oferty. Na konkurencyjnym rynku niektórzy sprzedawcy nie przyjmują nawet ofert od kupujących, chyba że mają w ręku list przed zatwierdzeniem. Więc co to właściwie znaczy mieć wstępną zgodę na kredyt hipoteczny?

Co to znaczyuzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny oznacza, że ​​bank lub pożyczkodawca zbadał Twoją historię kredytową i ustalił, że byłbyś odpowiednim kandydatem na kredyt hipoteczny. (Jeśli chcesz zobaczyć, gdzie aktualnie znajduje się Twój kredyt, bezpłatna karta raportów kredytowych ocenia podstawową historię kredytową, a także zapewnia dwie bezpłatne oceny zdolności kredytowej).

Wstępne zatwierdzenia mogą być dobre tylko przez pewien czas, ale zwykle oznaczają, że pożyczkodawca jest gotowy i chce pożyczyć Ci pieniądze. To duży krok w pokazaniu sprzedawcom, że poważnie myślisz o zakupie domu i że Twoja oferta powinna zostać odpowiednio potraktowana.

Z czym się wiążeUzyskanie wstępnej akceptacji jest dość długim procesem. Ale na końcu tego wszystkiego będziesz wiedział, czy możesz kupić dom, czy nie. Proces zaczyna się, zanim jeszcze znajdziesz dom. Najpierw musisz udać się do pożyczkodawcy i wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny oraz dostarczyć dokumenty związane z Twoją historią finansową. Bank lub pożyczkodawca przeprowadzi następnie dokładne dochodzenie w sprawie twoich finansów, aby określić, ile pieniędzy są skłonni ci pożyczyć.

Pod koniec procesu wstępnej akceptacji powinieneś otrzymać dokładną kwotę pożyczki. Pozwala to na szukanie domów w tej cenie lub niższej. W tym momencie będziesz mieć również dobre pojęcie o stopie procentowej, którą otrzymasz na koniec procesu wstępnego zatwierdzenia. Prawdziwą zaletą uzyskania wstępnej akceptacji jest to, że po znalezieniu miejsca będziesz mógł się szybko poruszać. Po złożeniu oferty nie będziesz musiał walczyć o finansowanie, ponieważ zostałeś wstępnie zatwierdzony.

Wstępnie zakwalifikowany a wstępnie zatwierdzonyByć może słyszałeś wcześniej termin wstępnie zakwalifikowany i założyłeś, że to to samo, co wstępnie zatwierdzony. Chociaż są podobne, w rzeczywistości są to dwie różne rzeczy. Uzyskanie wstępnej kwalifikacji wymaga spotkania się z pożyczkodawcą w celu zorientowania się, ile pieniędzy możesz pożyczyć. Ale to tylko informacyjne. Dostarczasz pożyczkodawcy dane, takie jak Twój dochód, aktywa i długi, a pożyczkodawca da ci wyobrażenie o tym, ile możesz pożyczyć, jakie rodzaje kredytów hipotecznych są dostępne itp.

Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że wstępnie zakwalifikowany oznacza wstępnie zatwierdzony, ale tak nie jest. Uzyskanie wstępnej kwalifikacji nie oznacza, że ​​bank pożyczy ci taką kwotę, ale może dać ci wyobrażenie o tym, ile możesz się spodziewać po uzyskaniu wstępnej akceptacji. Ci, którzy nie są pewni, czy są gotowi do zakupu domu, mogą chcieć uzyskać wstępną kwalifikację, ale nie jest to konieczne w procesie kredytu hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy