Co to są aktywa i pasywa we wniosku o kredyt mieszkaniowy?

17.02.2021
Category: Kredytowa Jest

Czy firmy udzielające kredytów hipotecznych biorą pod uwagę konta oszczędnościowe do kwalifikacji?

Kupno domu to duże zobowiązanie. Niewiele osób ma setki tysięcy dolarów wypalających dziurę w kieszeniach, co oznacza, że ​​będą potrzebować pożyczki, aby dokonać zakupu. Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, prawdopodobnie zauważysz prośbę o wyszczególnienie swoich aktywów i pasywów.

Twoje aktywa obejmują samochody i firmy, które posiadasz, a także wszelkie pieniądze, które zainwestowałeś lub na rachunkach bankowych. Twoje zobowiązania obejmują długi, takie jak pożyczki samochodowe i studenckie, alimenty i alimenty oraz salda kart kredytowych.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)

We wniosku o kredyt hipoteczny aktywa i pasywa odnoszą się do posiadanych przez Ciebie pieniędzy i wysokodolarowych przedmiotów, a także długów, takich jak rachunki za karty kredytowe i płatności alimentów na dzieci.

Aktywa i pasywa hipoteczne

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, pożyczkodawca martwi się przede wszystkim o to, czy w każdym miesiącu będziesz w stanie terminowo i rzetelnie dokonywać spłat. Będziesz musiał wymienić w formularzu wszystkie aktywa które posiadasz, podobnie jak każdy współkredytobiorca we wniosku. Zostaniesz również poproszony o podanie aktualnej wartości każdego zasobu we wniosku, więc możesz chcieć sprawdzić saldo swojego banku, zanim zaczniesz go wypełniać.

Oprócz aktywów, Twój wniosek o pożyczkę mieszkaniową będzie również wymagał informacji na temat wszelkich długów, które Ty i / lub współkredytobiorca posiadacie . Informacje te posłużą do określenia Twojej zdolności do spłaty pożyczki, a także zweryfikowania Twojego zatrudnienia i dochodów. Ważne jest, aby być uczciwym w odniesieniu do wszystkich tych informacji, ponieważ pożyczkodawca sprawdzi je i zażąda dokumentacji, takiej jak zestawienie aktywów dla hipoteki, która weryfikuje ostatnie dwa miesiące dla wszystkich podanych aktywów.

Aktywa z wniosków hipotecznych

Słowo „zasób odnosi się do wszystkiego, co jest przydatne lub ma wartość. Prawdopodobnie masz wiele zasobów – w rzeczywistości będziesz je pakować w pudełka i przenosić, jeśli Twój zakup w domu przejdzie. Ale pożyczkodawcy nie obchodzi twoja kolekcja łyżek ani gitara, którą twój ulubiony wujek dał ci, gdy byłeś dzieckiem. Twój pożyczkodawca chce wiedzieć, jakie środki masz na różnych kontach.

Weryfikacja atut , że firmy hipoteczne zrobić odnosi się przede wszystkim do kontroli, oszczędności, emerytury i rachunków inwestycyjnych trzymasz w momencie ubiegania się o kredyt. Będziesz potrzebować aktualnego salda dla każdego konta, chociaż twój pożyczkodawca zrozumie, że może się to zmienić z dnia na dzień. Musisz także wymienić wszystkie pojazdy, a także wszystkie posiadane firmy.

Zobowiązania z tytułu wniosków hipotecznych

Posiadanie dużej ilości pieniędzy na oszczędności oznacza, że po zamknięciu będziesz mieć rezerwy hipoteczne , co może zapewnić Twojemu pożyczkodawcy pewien komfort. Jeśli jednak Twoje długi przekroczą zbyt duże dochody, pożyczkodawca może obawiać się, że te rezerwy nie będą dostępne długo. Z tego powodu zostaniesz poproszony o wskazanie wszystkich aktualnie posiadanych zobowiązań.

Pożyczkodawcy nie chcą wiedzieć o Twoich miesięcznych zwyczajach związanych z wydatkami. Chcą, abyś wymienił swoje bieżące zadłużenie , w tym salda kart kredytowych, pożyczki studenckie i pożyczki na zakup pojazdu oraz alimenty lub alimenty na dzieci. Musisz to również wymienić dla wszystkich współpożyczkobiorców. Nawet jeśli jesteś dumny z tego, że jesteś wolny od długów, sytuacja współkredytobiorcy nadal będzie miała znaczenie.

Rezerwy hipoteczne po zamknięciu

Kiedy oszczędzasz na zakup domu, porady ekspertów kładą nacisk na posiadanie wystarczającej kwoty na zaliczkę i koszty zamknięcia. Ale pożyczkodawcy również sprawdzą, ile gotówki będziesz mieć pod ręką po przekazaniu dziesiątek tysięcy dolarów przy zamknięciu. Chociaż nie wyda ani nie złamie Twojej zgody na pożyczkę, gdy wszystko inne będzie w porządku, Twoja firma hipoteczna będzie chciała zobaczyć, czy masz rezerwy gotówkowe, aby móc pokryć wszelkie pojawiające się sytuacje awaryjne.

Analizując rezerwy hipoteczne, pożyczkodawcy wykorzystają wzór, aby określić, ile miesięcy Twoje oszczędności mogłyby pokryć, gdybyś nagle stracił dochody. Ta formuła będzie polegała na podzieleniu pieniędzy, które masz w rezerwach, przez koszty mieszkania, co da liczbę miesięcy, przez które będziesz w stanie pokryć cały kredyt hipoteczny. Chociaż nie jest wymagane posiadanie minimalnej liczby miesięcy rezerw, ma to wpływ na zaufanie pożyczkodawcy do Ciebie.

Zestawienie aktywów dotyczące kredytu hipotecznego

Jednak wypisywanie swoich oświadczeń i zobowiązań to dopiero początek. Będziesz musiał wykonać kopię zapasową tej listy za pomocą dokumentacji. Twój pożyczkodawca będzie chciał zobaczyć dokumentację z ostatnich dwóch miesięcy dla każdego wskazanego przez Ciebie zasobu. Oznacza to, że będziesz potrzebować wyciągów z ostatnich dwóch miesięcy dla wszystkich rachunków czekowych, oszczędnościowych, emerytalnych i inwestycyjnych, które wymieniłeś jako aktywa we wniosku, zwanych zestawieniem aktywów.

Kiedy przedstawiasz zestawienie aktywów dla kredytu hipotecznego, głównym celem pożyczkodawcy jest potwierdzenie, że koszty zamknięcia pochodzą z ważnego źródła. Jeśli pożyczkodawca patrzy na wyciąg bankowy i widzi, na przykład, nagły depozyt dużej kwoty pieniędzy, ważne jest, aby zweryfikował, czy nie zakradasz pieniędzy na konto, aby je pokryć. Z tego powodu firma udzielająca kredytu hipotecznego może zażądać dokumentacji dotyczącej wszelkich niewyjaśnionych wpłat na konto w tym czasie.

Weryfikacja prezentów za zaliczki

Jedną z ważnych części weryfikacji aktywów, którą wykonują firmy hipoteczne, jest weryfikacja źródła środków na zaliczkę. Jeśli sam nie masz środków, możesz przyjąć je jako prezent od ukochanej osoby, o ile ujawnisz te informacje w momencie składania wniosku. Ale pieniądze w prezencie jako zaliczki wiążą się z ograniczeniami, dlatego ważne jest, aby je sprawdzić przed udaniem się na tę trasę.

Wszelkie pieniądze w prezencie przekazane na poczet zaliczki muszą być możliwe do zweryfikowania , co oznacza, że ​​pożyczkodawca musi być w stanie wezwać ofiarodawcę do potwierdzenia, że ​​fundusze były prezentem, a nie pożyczką. W momencie składania wniosku zostaniesz również poproszony o dostarczenie oficjalnego listu prezentowego . Prezenty mogą pochodzić z różnych źródeł, w tym od rodziny, przyjaciół, organizacji charytatywnych, agencji rządowych lub pracodawcy.

Weryfikacja dochodów we wniosku o pożyczkę

Oprócz zapewnienia, że ​​będziesz mieć rezerwy hipoteczne po zamknięciu, aby rozwiązać wszelkie problemy, Twój pożyczkodawca będzie chciał upewnić się, że masz dochód na pokrycie miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Zgodnie z ustawą „Truth in Lending Act pożyczkodawcy muszą „dokonać rozsądnej, w dobrej wierze decyzji co do możliwości spłaty pożyczki. Obejmuje to skontaktowanie się z pracodawcą w celu zweryfikowania Twojego zatrudnienia.

Duża część Twojej aprobaty opiera się na czymś, co nazywa się stosunkiem zadłużenia do dochodów , który określa procent miesięcznego dochodu, który musi zostać przeznaczony na spłatę długów. Oprócz weryfikacji aktywów firmy hipoteczne wykorzystają podane przez Ciebie informacje dotyczące miesięcznych długów i dochodów, które wykażesz w ramach wypłat, w celu określenia tego współczynnika. Idealnie byłoby, gdyby twoje długi stanowiły mniej niż 43 procent twojego dochodu, ale możesz być w stanie wzrosnąć, jeśli wykażesz się zdolnością do spłaty w innych obszarach.

Inne problemy z weryfikacją zasobów

Podczas procesu weryfikacji aktywów firmy hipoteczne nie patrzą tylko na ilość pieniędzy i charakter depozytów na różnych kontach. Jeśli w ciągu dwóch miesięcy podanych przez Ciebie informacji o koncie bankowym wystąpiły przypadki przekroczenia stanu konta, Twój pożyczkodawca hipoteczny może mieć powód do niepokoju. Nie oznacza to jednak, że zostaniesz automatycznie odrzucony.

W takich sytuacjach pożyczkodawcy mogą korzystać ze swojego uznania. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest mocna, a wskaźnik zadłużenia do dochodów niski, wyjaśnij sytuację i nie przejmuj się zbytnio. Jeśli jednak na Twoim koncie widać wzorzec przekroczenia stanu konta lub Twoja ocena kredytowa jest pokryta długimi okresami opóźnionych płatności, możesz spodziewać się odmowy.

Więcej artykułów

Dokumentacja wymagana do wniosku o kredyt hipoteczny →

Czy po wstępnej kwalifikacji można odmówić kredytu hipotecznego? →

Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego →

  • Raporty hipoteczne: zaliczka i koszty zamknięcia to za mało: potrzebujesz „rezerw, aby kupić dom
  • MortgageBlog.com: Dlaczego Twoje wyciągi majątkowe mają znaczenie dla kredytodawców hipotecznych
  • ConsumerFinance.gov: Zdolność do spłaty i kwalifikowane standardy kredytu hipotecznego w świetle ustawy o pożyczkach
  • Biuro Ochrony Finansów Konsumenckich: Jaki jest stosunek zadłużenia do dochodów? Dlaczego stosunek zadłużenia do dochodów wynoszący 43% jest ważny?
  • Bezpłatne i przejrzyste: czy kredyty w rachunku bieżącym mogą uniemożliwić kwalifikację do kredytu hipotecznego? W tym roku mieliśmy wiele kredytów w rachunku bieżącym i jestem spanikowany, że nasz kredyt hipoteczny zostanie odrzucony.
  • Zillow: Jak wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny

Stephanie Faris pisze o finansach dla przedsiębiorców i firm marketingowych od 2013 roku. Prawie rok spędziła jako ghostwriter w usłudze przetwarzania kart kredytowych, a także o finansach dla wielu firm marketingowych i przedsiębiorców. Jej prace pojawiły się w The Motley Fool, MoneyGeek, Ecommerce Insiders, GoBankingRates i ThriveBy30.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy