Co to jest wydobywanie bitcoinów i jak to działa?

17.02.2021
Category: Jeśli Nie Możesz

9 października 2018 13:52 EDT

Wbrew wszystkiemu, Bitcoin wciąż istnieje. Ludzie nadal interesują się tym, czym jest Bitcoin, jak je zdobyć, czy jako walutę do kupienia, czy jako inwestycję do trzymania lub handlu. Nie było to łatwe i można rozsądnie argumentować, że nadal jest to walka, ponieważ Bitcoin nadal krateruje tak, jak robił to przez cały 2018 rok, ale w jakiś sposób przetrwa.

Branża Bitcoin rozwinęła się tak bardzo, że posiadanie Bitcoin jest teraz tak proste, jak pobranie portfela Bitcoin i dokonanie zakupu. To działa dobrze w przypadku małych inwestycji. Ale nie wszyscy są zadowoleni z zakupu odrobiny Bitcoina. Niektórzy woleliby być bardziej praktyczni w swoim podejściu i wtedy zwracają się do wydobywania bitcoinów.

Wydobywanie bitcoinów nie jest łatwe i nie jest dla wszystkich. Jest drogi, więc zanim spróbujesz, upewnij się, że masz niezbędne fundusze. Jest to czasochłonne, więc będziesz potrzebować cierpliwości. Jest to proces, który może mieć ogromne konsekwencje dla środowiska, więc musisz zadać sobie pytanie: czy to wszystko jest warte?

Jest to kosztowne, a zarabianie na tym może zająć lata, jeśli w ogóle się zdarzy, ale nadal można wyjść na zero lub potencjalnie osiągnąć zysk (wartość Bitcoina w chwili pisania tego artykułu oscyluje blisko 6610 USD). Ale potrzebujesz tej cierpliwości. Nie jesteś jedyną osobą, która zdecydowała się zająć wydobyciem, a tak wiele różnych górników i basenów oznacza, że ​​zajmie to trochę czasu.

Ale zacznijmy od początku: czym w ogóle jest wydobywanie bitcoinów?

Spis treści:

1: Co to jest wydobywanie bitcoinów?

2: Rodzaje górnictwa

3: Historia wydobywania bitcoinów

4: Czy Bitcoin Mining jest opłacalny?

5: Górnictwo Bitcoin i środowisko

Co to jest wydobywanie bitcoinów?

Być może słyszałeś o ludziach szybko wzbogacających się poprzez wydobywanie, ale zamierzonym celem wydobycia nie jest tylko zdobywanie bitcoinów. Wydobywanie bitcoinów to proces weryfikacji transakcji w sieci blockchain. Aby blok został dodany do łańcucha bloków, komputer aktualnie wydobywający Bitcoin („węzeł) musi pomyślnie rozwiązywać zagadki matematyczne. Po pomyślnym rozwiązaniu blok i jego hash można dodać do łańcucha bloków, a węzeł, który go rozwiązał, zostanie nagrodzony Bitcoinami.

Tak więc celem wydobywania jest faktycznie wzięcie udziału w weryfikacji i upewnienie się, że transakcje przebiegają sprawnie. Wydobycie utrzymuje sieć w ruchu i rozwija się oraz weryfikuje transakcje, które mają miejsce w sieci. Ale ta nagroda jest niesamowitą zachętą i w dużej mierze dlatego ludzie decydują się na wypróbowanie górnictwa. W 2018 roku nagrodą za udane wydobycie bloku jest 12,5 Bitcoina. W chwili pisania tego tekstu oznacza to około 82 625 USD. To całkiem niezłe pieniądze.

Jeśli jednak chcesz się dostać, wejdź, póki nagroda nadal wynosi 12,5 BTC. Podobno jest 21 milionów bitcoinów, a po wydobyciu każdych 210 000 bloków liczba uwolnionych bitcoinów zmniejsza się o połowę. Zdarza się to mniej więcej co cztery lata, a to oznacza, że ​​w ciągu najbliższych kilku lat spadnie do 6,25 BTC.

Przy tak kuszącym dniu wypłaty coraz więcej osób każdego dnia decyduje się na rozpoczęcie wydobycia. To utrudniło faktyczne wydobywanie bitcoinów, ale oznaczało również, że istnieje więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej. Chociaż wiele osób korzysta z górników ASIC, drogiego sprzętu zaprojektowanego specjalnie do wydobywania bitcoinów, firmy takie jak Nvidia ( NVDA ) – Get Report ulepszają swoje jednostki przetwarzania grafiki (GPU) do tego stopnia, że ​​procesory graficzne są obecnie prawie tak często kojarzone z wydobywaniem kryptowalut jak dotyczą rzeczywistej grafiki. Jest to tańsza (choć wciąż droga) opcja, z której korzysta wielu górników – mimo że nie są tak potężni jak górnicy ASIC. Będziesz także potrzebować oprogramowania do wydobywania, aby współpracować z koparką lub GPU.

Co to jest system Proof of Work?Domniemane łamigłówki matematyczne, które są rozwiązywane w procesie wydobywania, są wykonywane za pomocą systemu „proof-of-work. Ten proces ma być integralną częścią sieci blockchain, zasadniczo tworząc skróty, które łączą bloki i zapewniają bezpieczeństwo sieci.

Korzystając z pewnego rodzaju systemu prób i błędów, wszystkie węzły przystępują do pracy, próbując pomyślnie znaleźć właściwe obliczenia, próbując określić właściwą liczbę lub „nonce, która jest mniejsza lub równa wartości docelowej. Cel ma szansę okresowo uczynić jego rozwiązanie łatwiejszym lub trudniejszym; którykolwiek z nich utrzymuje tempo udanej kopalni co 10 minut. Wydobywany blok po obliczeniu właściwej liczby jest haszowany, hash jest ogłaszany w sieci, a inne węzły zweryfikują skrót. Po zweryfikowaniu ten blok znajduje się teraz w łańcuchu bloków, a górnik otrzymuje nagrodę.

Ten system potwierdzania pracy został ostatnio poddany wielu analizom. Został zaprojektowany, aby utrudniać pracę górnikom Bitcoin, a węzły przechodzą przez ogromną liczbę obliczeń, zanim znajdą odpowiednią wartość – zakładając, że w ogóle to zrobią. Rezultatem, zwłaszcza gdy coraz więcej osób interesowało się wydobywaniem bitcoinów, była ogromna liczba komputerów i sprzętu wydobywczego zużywających coraz większą ilość energii. Doprowadziło to wielu do pytania, czy jest to najlepszy sposób działania w zakresie wydobywania kryptowaluty, w przeciwieństwie do sposobów, które mogą być bardziej energooszczędne.

Rodzaje górnictwa

Jeśli chcesz samodzielnie wydobywać bitcoiny, jakie są najlepsze sposoby, aby to zrobić? Z pewnością możesz spróbować zrobić to samodzielnie, we własnym domu, jeśli uważasz, że uda ci się tam z powodzeniem kopać. Jeśli uważasz, że masz większe szanse na udaną kopalnię z pomocą innych, możesz spróbować swoich sił również tam.

Ogólnie rzecz biorąc, trzy najczęstsze sposoby, w jakie ludzie próbują wydobywać bitcoiny, to osobiste wydobywanie, wydobywanie w chmurze lub uczestniczenie w kopalniach.

Personal MiningWydobywanie osobiste jest mniej więcej tym, czym się wydaje: wydobywanie bitcoinów przy użyciu własnego komputera osobistego i sprzętu, często we własnym domu. Chociaż można próbować wydobywać na laptopie lub komputerze domowym, zajmuje to sporo energii i miejsca na komputerze i nie będzie wystarczająco mocne, aby w najbliższym czasie wprowadzić Bitcoiny. W takich przypadkach często używa się procesorów graficznych i koparek ASIC, a także niezbędnego oprogramowania.

Jednak to, co powstrzymuje niektórych ludzi przed zrobieniem tego, to bieżące koszty utrzymania własnego sprzętu – nie wspominając o absurdalnych wynikach wydobywania rachunków za prąd. Ponadto jesteś jedną osobą z jednym komputerem, często walcząc z coraz większymi grupami ludzi, którzy połączyli siły.

Czy warto? Może jeśli stać cię na sprzęt i po prostu chcesz robić to jako hobby. Jeśli jednak jesteś zaangażowany w wydobywanie wielu bitcoinów, połączenie sił poprzez wydobywanie w chmurze lub pulę może być bardziej preferowaną opcją.

Cloud MiningCo to jest eksploracja w chmurze? To wydobywanie bitcoinów za pomocą wypożyczonego sprzętu, często przechowywanego w bazie danych. Dostawcy wydobycia w chmurze otrzymują zapłatę za swoją pomoc, a Ty potencjalnie dostajesz Bitcoiny.

Kopanie w chmurze ma zalety i wady. Zalety – nie musisz martwić się o koszty energii elektrycznej i konserwację – są solidne. Ale największym minusem jest prawdziwy zabójca: bardzo łatwo jest oszukać ludzi za pomocą eksploracji w chmurze. Jeśli jesteś tym zainteresowany, zrób tyle badań, ile to tylko możliwe, aby wiedzieć, że będziesz współpracować z renomowaną usługą wyszukiwania w chmurze i że nie jesteś oszukiwany. TechRadar wymienił niektóre z bardziej popularnych i szanowanych rynków zbytu do kopania w chmurze; Jeśli nie możesz znaleźć czegoś podobnego do usługi wyszukiwania w chmurze, której szukasz, uruchom.

Baseny górniczeGórnicy coraz częściej dołączają do puli wydobywczych, w których zasoby są łączone, a węzły są łączone, aby spróbować pomyślnie rozwiązać obliczenia potwierdzające pracę. Wiele basenów, w miarę ich wzrostu i mocy, wymaga opłat członkowskich. Po pomyślnym wydobyciu bitcoinów nagroda jest rozdzielana między członków puli.

Oznacza to, że nie otrzymasz pełnego 12,5 BTC, zamiast tego otrzymasz znacznie mniejszą wypłatę. Możesz nie być tym zachwycony.

Każdy górnik chciałby po prostu kopać samodzielnie i otrzymać tę ogromną nagrodę, ale przy znacznie zwiększonej trudności z pomyślnym wydobyciem bloku wielu nie uważa, że ​​warto spróbować samodzielnie. Posiadanie jednej samodzielnej platformy wydobywczej może teraz oznaczać, że spędzisz lata bez jednej nagrody, a posiadanie wielu platform będzie Cię kosztować dziesiątki tysięcy dolarów, wraz z kosztami eksploatacji klimatyzatora 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pule wydobywcze oznaczają mniejsze nagrody, ale oznaczają też znacznie większą szansę na nagrodę. Wraz ze wzrostem kosztów energii elektrycznej wielu górników szukało basenów na obszarach takich jak wschodni Waszyngton, które mają więcej mocy w przystępnej cenie.

Nadal będziesz potrzebować wysokiej jakości sprzętu do wydobywania. Wiele sposobów podziału nagród – takich jak pay per share lub PPS – jest mierzonych na podstawie dowodu, że twoja platforma skutecznie przyczynia się do sukcesu puli w wydobywaniu tego bloku. I nie zapomnij dołączyć portfela Bitcoin, ponieważ tam trafi Twoja nagroda. Podobnie jak w przypadku eksploracji w chmurze, z należytą starannością staraj się unikać oszustw. Większe pule mogą oznaczać, że otrzymujesz mniejszą wypłatę, ale jest to przynajmniej legalna operacja.

Historia wydobycia bitcoinów

Wydobycie nie jest tym, czym było pod koniec 2000 roku, kiedy tajemniczy założyciel Bitcoin znany jako „Satoshi Nakamoto wydobywał pierwsze 50 bitcoinów. Ten blok został po raz pierwszy wydobyty 3 stycznia 2009 r., Zaledwie kilka miesięcy po opublikowaniu białej księgi Bitcoina. Pierwsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów zostało udostępnione publicznie niedługo później. W tamtych czasach górnictwo było czymś, co można było zrobić, używając tylko procesora.

Obecnie wystarczająca liczba ludzi prowadzi wydobycie, a sprzęt rozwijał się w tak szybkim tempie, że wydobywanie bitcoinów jako przemysł pochłania energię elektryczną całego kraju. Więcej o tym później.

Ale w miarę jak coraz więcej osób się angażowało, obliczenia stawały się trudniejsze do rozwiązania i dodawały więcej konkurencji, a górnicy potrzebowali większej siły ognia, aby realistycznie konkurować. Szybko przeniosło się to na wyżej wspomniane GPU i wydobycie stało się nagle czymś, co mogło przyciągnąć inne firmy; Potrzeba potężnych procesorów graficznych zmusza duże firmy, takie jak Nvidia, do ich rozwijania, zmieniając je w intrygujące opcje inwestycyjne.

To tylko kwestia czasu, zanim sprzęt zbudowany specjalnie dla górnictwa zostanie opracowany, a tym samym narodzili się górnicy z „układem scalonym specyficznym dla aplikacji. Pierwsze udane koparki ASIC, zaprojektowane specjalnie do wykonywania obliczeń niezbędnych do wydobywania kryptowaluty, zostały wydane w 2013 roku i nadal są ostoją.

Te postępy wymagają więcej mocy, więcej energii elektrycznej i więcej miejsca do ich utrzymania. Dodatkowe wydatki i konkurencja sprawiły, że Bitcoiny były trudniejsze do wydobycia niż kiedykolwiek, a nie każdy ma w domu miejsce, aby wszystko uruchomić. Z tych powodów wielu górników zaczęło łączyć swoje zasoby.

Czy Bitcoin Mining jest opłacalny?

Szczerze? Obecnie jest to dość wątpliwe. W lutym 2018 roku firma EliteFixtures opublikowała wyniki badania określającego koszt wydobycia 1 BTC w różnych krajach. Wydobycie tylko jednego bitcoina w Stanach Zjednoczonych kosztuje 4758 USD. Sprzęt, oprogramowanie, energia elektryczna i konserwacja szybko się sumują w świecie górnictwa.

Jeśli nie jest to jeszcze jasne, największą przeszkodą dla wielu ludzi w górnictwie są koszty. Niezależnie od tego, czy do wydobywania używasz GPU, czy ASIC, będzie cię to kosztować. I to przy założeniu, że właśnie to rozumiesz, a nie kupujesz ani nie budujesz nowego komputera zdolnego do obsługi tak dużego obciążenia pracą.

Próby rozwiązania zagadki i wydobycia bloku pochłaniają absurdalną ilość mocy obliczeniowej i ciepła, więc oprócz mocy zasilającej rachunki za prąd, klimatyzacja, którą będziesz uruchamiać, aby utrzymać w domu odpowiedni poziom, jest do ocierania sól w ranie. Zanim w końcu uda Ci się wydobyć cały Bitcoin, czy przekroczysz równowagę? To dalekie od gwarancji.

Jest to również, ponieważ coraz więcej osób zagłębia się w świat wydobywania bitcoinów, o wiele trudniej jest być tym, który jako pierwszy z powodzeniem wydobywa bitcoiny. Jedna osoba w stale rosnącym morzu górników i basenów górniczych ma dość ograniczone możliwości odniesienia sukcesu, zwłaszcza jeśli nie stać jej na wymaganą niewiarygodną siłę roboczą.

Poza kwestiami finansowymi istnieje również ogólna niedogodność. Ogrzewanie domu do takiego stopnia, że ​​inwestycja może się nawet nie udać, może Cię znosić. Dlatego pomimo potencjału związanego z wydobyciem, nie jest dla wszystkich.

Górnictwo Bitcoin i środowisko

Wartość Bitcoina nie jest nawet zbliżona do tego, co było na początku roku, ale ludzie nadal go wydobywają. W jaki sposób całe wydobycie i wymagana do tego produkcja energii wpływa na środowisko?

Niektórzy obawiają się, że zużycie energii wymagane do wydobywania bitcoinów jest poważnym problemem. Informacje o zużyciu energii przez Bitcoin z Digiconomost sugerują, że Bitcoin ma zużywać 73,12 TWh energii, porównywalnie z całym krajem Austrii. To trochę więcej w porównaniu z i tak niepokojącymi szacunkami z początku roku, w których było to poniżej 40 TWh.

Zużycie to wynika z wyżej wymienionego systemu proof-of-work nieodłącznie związanego z Bitcoinem. Węzły wydobywcze zgadują miliardy na miliardy liczb, próbując z powodzeniem wydobywać bitcoiny, a górnicy używają coraz więcej energii, próbując dotrzymać kroku i odnieść sukces. Nie każda kryptowaluta wykorzystuje dowód pracy, wiele z nich jest odpowiedzią na obawy dotyczące środowiska. Jedną z możliwości jest dowód stawki, w przypadku którego nie ma nagrody; utworzenie bloku zależy od tego, jak potężne są one w systemie. Otrzymują jedynie opłatę transakcyjną z transakcji w bloku. Bez potrzeby zdobywania nagrody potrzeba dużo, dużo mniej energii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy