Co to jest wyciąg z banku obciążającego ACH?

17.02.2021
Category: Karty Debetowej

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Przejrzenie wyciągu bankowego jest konieczne, jeśli chcesz dokładnie śledzić swoje finanse. Mogą być wpisy, których nie rozumiesz lub nie pamiętasz. Czasami zobaczysz kod zawierający „ACH jako wpis do dokonanego zakupu. Ta opłata wskazuje proces używany do dokonywania płatności bez użycia czeku lub karty.

Definicja

Automatyczna Izba Rozliczeniowa (ACH) to system płatności, który łączy banki i umożliwia korzystanie z konta oszczędnościowego lub czekowego do płacenia i otrzymywania środków. Przetwarza wszystkie elektroniczne przelewy środków (EFT) wykonane w USA za pośrednictwem kont klientów i numerów rozliczeniowych banku. Korzystanie z tego systemu oszczędza czas i pieniądze konsumentów i banków przy dokonywaniu płatności i otrzymywaniu środków. Pomaga również w szybszym przemieszczaniu się produktów dzięki łatwości wpłaty pieniędzy na konto i możliwości natychmiastowej zapłaty za przedmiot.

Cel, powód

ACH służy do dokonywania płatności online lub przez telefon oraz do otrzymywania środków osobistych lub firmowych. Podobnie jak w przypadku czeku elektronicznego, musisz przekazać firmie informacje o swoim banku i zezwolenie na obciążenie lub wpłatę na konto. Zaletą jest to, że możesz robić zakupy i płacić rachunki bez korzystania z karty debetowej lub kredytowej. Możesz również otrzymywać płatności elektroniczne od swojego pracodawcy lub innych organizacji i nie być obciążonym koniecznością wizyty w banku i zrealizowania czeku.

Proces

Firma, do której wysyłasz płatność, musi przesłać ją do ACH. Bank otrzymuje polecenie wypłaty i pobiera środki z Twojego konta. Są wysyłane do instytucji finansowej, która wpłaca pieniądze na konto pierwotnego zleceniodawcy. System ACH działa tylko w bankowych godzinach pracy. Dlatego też, jeśli zakup zostanie zatwierdzony poza tymi godzinami, na przykład w weekend lub święto, ACH nie może dokonać dokładnego potwierdzenia środków i może upłynąć kilka dni, zanim firma otrzymująca płatność zostanie powiadomiona, że ​​płatność nie powiodła się.

Komunikat

Po otrzymaniu wyciągu bankowego na Twoich opłatach za pośrednictwem systemu ACH obok wypłaconych środków może pojawić się napis „ACH Debit, a data może być późniejsza niż data dokonania zakupu. Oznacza to, że zatwierdziłeś jednorazową lub powtarzającą się płatność automatyczną z konta. Jeśli okaże się, że nie autoryzowałeś tego obciążenia, zadzwoń do swojego banku i poproś o zbadanie obciążenia. Jeśli w przeszłości zatwierdziłeś powtarzające się obciążenie tego rodzaju, nie musisz za każdym razem autoryzować wypłaty.

  • PayPal: O płatnościach ACH
  • SearchSecurity.com: Automatyczna Izba RozliczeniowaGlenview State Bank: Pytania dotyczące OFFICEBankeraUS Customs and Border Protection: odpowiedzi na pytania z ACHCarol Deeb jest redaktorką i pisarką od 1988 roku. Jej prace ukazały się w magazynach, gazetach i publikacjach internetowych, a także w książce o edukacji. Deeb jest inwestorem w nieruchomości i właścicielem firmy z doświadczeniem zawodowym w zakresie zasobów ludzkich. Posiada tytuł Bachelor of Arts w języku angielskim uzyskany na Uniwersytecie Stanowym w San Diego.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy