Co to jest ulga podatkowa Iowa’s Homestead?

17.02.2021
Category: Ulga Podatkowa

Inwestycja finansowa wymagana przy zakupie nieruchomości kończy się nie tylko w momencie złożenia depozytu. Oprócz kredytów hipotecznych i ubezpieczenia domu należy również uwzględnić podatki od nieruchomości. Wiemy, że to dużo do zrobienia, ale na szczęście dla właścicieli nieruchomości w stanie Iowa zwolnienie z podatku z tytułu gospodarstwa domowego może przynieść niewielką ulgę.

Co to jest „Homestead?

Kodeks Iowa §561.1 definiuje gospodarstwo jako „Gospodarstwo musi obejmować dom używany przez właściciela jako dom, a jeśli właściciel ma dwa lub więcej domów w ten sposób użytkowanych, właściciel może wybrać, który z nich zachowa. Kodeks Iowa § 561.2 ogranicza domostwo do 1⁄2 akra w obrębie miejskiej platformy lub 40 akrów w inny sposób. Ta definicja staje się ważna, gdy używamy innych części Prawa, aby uzyskać korzyści / ochronę, do których ma prawo Homestead.

Co to jest ulga podatkowa Homestead?

Podstawową koncepcją jest to, że zwolnienie z gospodarstwa domowego pozwala płacić podatki od nieruchomości od wszystkich, oprócz określonej kwoty, od oszacowanej wartości twojego domu. Mówiąc prościej, jest część wartości twojego domu, od której nie płacisz podatku od nieruchomości, jeśli złożyłeś wniosek i zostałeś zatwierdzony do zwolnienia. W stanie Iowa ta część to pierwsze 4850 USD wartości netto nieruchomości podlegającej opodatkowaniu.

Jak działa zwolnienie

z gospodarstwa domowego : Jeśli chodzi o zwolnienie z gospodarstwa domowego, to do ciebie należy przejęcie inicjatywy.

Aby się zakwalifikować, musisz mieszkać w posiadanej nieruchomości w stanie Iowa przez 6 miesięcy w roku, być mieszkańcem stanu Iowa i mieszkać w domu 1 lipca. Jeśli spełniasz te wymagania, musisz złożyć wniosek o zwolnienie 1 lipca lub wcześniej. pierwszego roku będziesz ubiegać się o kredyt. Jeśli mieszkasz w domu opieki lub jesteś w wojsku, możesz również kwalifikować się do tego, nawet jeśli nie mieszkasz w domu.

Tak czy inaczej, musisz ubiegać się o ulgę podatkową na gospodarstwo domowe, ponieważ jej korzyść nie jest automatyczna dla właścicieli domów w Iowa. Danilson Law radzi kupującym, aby ubiegali się o ulgę podatkową dla gospodarstwa domowego w ciągu 30 dni od zakończenia zakupu, ponieważ życie jest zajęte i jest to jedna z korzyści, o którą możesz się ubiegać lub której nie otrzymasz, jeśli upłynie termin. Po zatwierdzeniu będziesz nadal otrzymywać ulgę podatkową od nieruchomości z tytułu zagospodarowania przestrzennego do momentu sprzedaży domu lub do momentu utraty kwalifikacji.

Podsumowując, ulga podatkowa na gospodarstwo zazwyczaj skutkuje korzyścią w wysokości kilkuset dolarów, ale jeśli jest dostępna, złóż wniosek!

Istnieją dodatkowe korzyści przypisywane domostwu danej osoby, takie jak ustawowy zakaz niektórych rodzajów orzeczeń, aby nie „wiązać się z domem danej osoby (Kodeks Iowa, § 624.23). To jest temat na inny blog, ale jeśli masz pytania, skontaktuj się z Danilson Law, abyśmy mogli opowiedzieć, w jaki sposób pomogliśmy klientom zamknąć sprzedaż ich domu bez utraty tysięcy dolarów wpływów na zapłacenie starych wyroków.

Podatki od nieruchomości są niezwykle skomplikowane, ale jeśli dobrze je wyliczysz, możesz zaoszczędzić sobie i swojej rodzinie prawdziwe pieniądze. Nasz zespół w Danilson Law koncentruje się na kwestiach związanych z prawem nieruchomości. Możemy pomóc Ci określić proaktywne kroki, które możesz podjąć, aby osiągnąć cele związane z nieruchomościami. Zadzwoń do nas pod numer (515)512-5500 lub wypełnij nasz przyjazny dla użytkownika formularz kontaktowy online.

O JeremymCześć, jestem Jeremy Danilson, pochodzę z Iowan i założyciel Danilson Law.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy